Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az üdvösséghez fontos az egyház?

Az üdvösséghez fontos az egyház?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy fontos e, melyik egyházhoz tartozunk üdvösség szempontjából? Ugyanolyan "esélye" van mennybe jutni egy reformátusnak, katolikusnak, evangélikusnak, ortodoxnak?

Esetleg van egy "igaz" egyház, akiknek ha nincs is privilégiumuk az üdvösségre, mégis ők biztosítják a legjobb utat Istenhez? Mit gondoltok?


Szívesen meghallgatom bárki véleményét, de nagyon szépen megkérnék mindenkit, ne menjen át a téma hittérítésbe, meg értelmetlen vitákba, amik amúgy se vezetnek sehova. Köszönöm



2016. nov. 28. 18:04
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
40%
Imakommandós, csak akkor lehetne egy tőről fakadó, ha sértegetés nélkül sértődne meg, de ha sértegetés mellett, akkor a sértegetőnek kellene elgondolkodni, és inkább a sértegető szívébe lehet ezáltal belelátni.
2016. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 imakommandós ***** válasza:
49%
Jó akkor tegyél bizonyságot, hogy mivel sértegettelek meg...és akkor bocsánatot kérek... azt már kifejtettem, hogy semmilyen lealacsonyító dolgot nem mondtam, de kiváncsi vagyok neked mégis mi volt az.
2016. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
32%

Imakommandós, meséld már el legalább magadnak, hogy milyen indíttatásból született a 17-es válaszod...

"de legalább tudjuk mi van a szívedben" Ez is az a kedvesség, ami alapján megítélsz egy embert? Mit tudsz Te bárki szívéről itt a gyakorin? Azt se tudod, hogy egy válaszoló fiú-e vagy lány, és megállapítod, hogy mi van a szívébe, miután közlöd vele,hogy megrontana bármilyen egyházat, legyen az bármilyen tiszta vagy jó is? Tegyek bizonyságot? Miről? Magad teszel bizonyságot magadról, nem kellek én ehhez. Szia!

2016. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
20as: nem vitatkozni akarok, de Jézus egyetlen egyházat hozott létre, aminek ő a feje, amikről az említett igékben szó van, azok gyülekezetek.
2016. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 imakommandós ***** válasza:
49%
Azt nem tudtam, hogy tökéletes vagy.. Bocsánat. Szia! :)
2016. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
32%
Hát remélem, imakommandós. És ajánlom figyelmedbe, hogy te is légy az, ahogy Jézus is mondta, hogy legyünk azok. És hogy mit jelent tökéletesnek lenni Jézus szerint, gondolom te is tudod. Legyetek tökéletesek, ahogy...
2016. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

#24

És ezt az igét akkor hogyan kell érteni?

Filippi 4:15 "Tudjátok pedig ti is, Filippibeliek, hogy az evangyéliom hirdetésének kezdetén, mikor Macedóniából kimentem, EGYETLEN EGYHÁZ sem volt részes velem a kölcsönös adásban és vevésben, csak ti egyedül..."

Csak mert szerintem itt Pál azokat nevezi egyházaknak, amiket te gyülekezeteknek. :)

Igen, van egy láthatatlan egyház, és vannak a látható helyi gyülekezetek, Pál szerint a látható, helyi egyházak.

2016. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

NINCS ÜDVÖZÍTŐ EGYHÁZ,CSAK ÜDVÖZÍTŐ KRISZTUS!


A veszély éppen ott van,hogy egyházak,vallás felekezetek olyan dolgokat tanítnak,melyeket Krisztus üdvözítő ereje elé helyeznek.

2016. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Isten,az egyházat,az üdvösség örömüzenete hirdetésének megszervezésére hozta létre,és NEM üdvözítésre!


Az egyház,NEM egyenlő semmilyen vallásfelekezettel!


Az egyház(eklézsia)keresztények azon közössége,ahol Krisztus igazságát keresik,követik,és tanítják a világnak.Elméletileg,ilyen eklézsia minden keresztény közösségben-vallásfelekezetben- létrejöhet.


A legkülönb eklézsia sem vezethet üdvösségre.Az,Isten Lelke munkája,aki nem nézi a névtáblát,hanem mindenütt végzi szolgálatát,ahol vágyják azt.

2016. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen mindegy,egyetlen egyháztól sem függ az üdvösséged.Ők csak játsszák a Fontoskodó Jancsit.
2016. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!