Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi áruljáto...

Tisztelt Jehova Tanúi áruljátok már végre el, hogy szerintetek hol volt Jézus azon a 3 napon megfeszítése után?

Figyelt kérdés
Nem piszkálni akarlak, nem kötekedni akarok csak egyszerűn nem tudom megérteni a felfogásotokat.

2016. dec. 1. 16:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ez még kimaradt.

Ha megérhetnélek használjátok a Bibliát, és aszerint válaszoljatok.

Köszönöm!

2016. dec. 1. 16:22
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Azt mondják, hogy halálalvásban volt és ehhez mindig bemásolják azokat az igéket, amik a test haláláról szólnak.
2016. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Értem kedves kérdező, nem veszem piszkálásnak.

Biblia írja, hogy három napig halott volt, és a harmadik napon támasztotta fel az Atyja, mielőtt oszlásnak indulna a teste.

a jövendölés is így szól a Káldi fordítás szerint:


Zsolt 15,9

Ezért örvend szívem és vígad nyelvem; azonfölül testem is reményben fog nyugodni; *

Zsolt 15,10

mert lelkemet nem hagyod pokolban, nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.


A cselekedetek könyve ezt így idézi a Káldi fordítás szerint:

Csel 13,35

Azért másutt is mondja: * Nem engeded, hogy a te Szented rothadást lásson.


ez pedig az újvilág fordítás:


(Cselekedetek 13:35) 35 Ezért egy másik zsoltárban ezt is mondja: »Nem engeded, hogy a te lojálisod romlást lásson.«

Tehát Jézus halott volt, élettelen, ugyan úgy mint bármelyik ember aki meghal.

2016. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves liwing witnes!


Megkérdezhetem, hogy hány éve tanulmányozod a Bibliát?

Nos erre a kérdésre minden bizonnyal majd megkapom a választ de addig is leírnám én is azt amiben én hiszek.

Én abban hiszek, hogy Isten nem halhat meg soha!

Az Élő felett nem uralkodhat a halál!

De ezt János jobban és sokkal szebben kifejti;


1Ján 1:1-3

A mi kezdettől fogva vala, a mit hallottunk, a mit szemeinkkel láttunk , a mit szemléltünk, és kezeinkkel illettünk, az életnek Ígéjéről.

(És az élet megjelent és láttuk és tanubizonyságot teszünk róla és hirdetjük néktek az örök életet, a mely az Atyánál vala és megjelent nékünk;)

A mit hallottunk és láttunk, hirdetjük néktek, hogy néktek is közösségtek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal.


Hát igen, ez egy kicsit ütős némely tagadó ember számára, de én pont ezt szeretem János apostolban, hogy Ő bizony nevén nevezi a dolgokat.

Áruld el nekem légyszíves, hogy mi szüksége volt Jézusnak arra, hogy 3 napig halott maradjon?

Szerinted 3 nap kellet Istennek, hogy legyőzze a halált!?

Nem, kedves liwing,Nem!

A halál feletti győzelme ekkor teljesedett be;


Mt 27:50-53

Jézus pedig ismét nagy fenszóval kiáltván, kiadá lelkét. És ímé a templom kárpítja fölétől aljáig ketté hasada; és a föld megindula, és a kősziklák megrepedezének;

És a sírok megnyílának, és sok elhúnyt szentnek teste föltámada.

És kijövén a sírokból, a Jézus föltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelenének.

Jn 19:30

Mikor azért elvette Jézus az eczetet, monda: Elvégeztetett! És lehajtván fejét, kibocsátá lelkét.


Elvégeztetett!!!-mond ez neked valamit, ez az egyetlen szó mond ez neked egyáltalán valamit!?

És pontosan te hozol fel egy olyan igét ami már akár most is pontot tehetne ennek a "témának" a végére csak ahhoz be kellene látni azt a tévedést amiben vagy;


Zsolt 16:10

Mert nem hagyod lelkemet a Seolban; nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.


Esetleg tudtad azt, hogy a halál beálltakor elkezdődik a test romlása, persze ez belülről indul meg főleg az olyan tetemeknél amelyeket nem boncolnak fel?-Tudtad ezt?

Na most képzelj el a 2000 évvel ezelőtti Jeruzsálemben egy 3 napos halottat akit még csak be sem balzsamoztak mert már nem volt rá idejük, el tudod képzelni!?

Pedig bizony a Biblia azt írja, hogy;


Zsolt 16:9

Azért örül az én szívem és örvendez az én lelkem; testem is biztosságban lakozik.


És minden bizonnyal a Biblia nem hazudik!

Bizonyára ismered Lázár feltámasztását, de figyeld meg mit mond Mártha Jézusnak;


Jn 11:39

Monda Jézus: Vegyétek el a követ. Monda néki a megholtnak nőtestvére, Mártha: Uram, immár szaga van, hiszen negyednapos.


Leesik végre neked, hogy mire szeretnék rámutatni?


Na szóval, meghal az új ember az ó ember bűneiért, ez eddig rendben is van, de hogyan tovább mert az Élő az bizony nem lehet halott még egy percig sem mert akkor nem lenne értelme semminek!


1Ján.1:2

(És az élet megjelent és láttuk és tanubizonyságot teszünk róla és hirdetjük néktek az örök életet, a mely az Atyánál vala és megjelent nékünk;)


És az élet ez;


Ézs 9:6

Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!


Nyugodalmas jó éjszakát!

2016. dec. 1. 22:40
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Mivel nagyon késő van már, holnap válaszolok, de röviden a válaszom, a kedves kérdésedre.

közel 26. éve tanulmányozom az írásokat.

2016. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Már a kérdésedből üvölt a düh és a gyűlölet. Meggyőződésed, hogy most jól megfogtad a Tanúkat. Meg sem hallod a választ. Ez valójában nem is kérdés, csak lehetőséget tetemtettél arra, hogy leszólj pár naiv embert. Kiváncsi lennék rá, hogy az életben mennyire vagy együttérző, jó ember!
2016. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Kedves előttem szóló.


Mi ,vagy is Én nem haragszom, Te se tedd.

Legyünk béke szerzők. :)

2016. dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki azt olvassa ki a kérdésből, amilyen ő maga belül. Én például se dühöt, se gyűlöletet nem látok ebben a kérdésben. Ha te igen, akkor javaslom tisztulj meg belőle, mert csak téged pusztít.
2016. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező.


Az tény, hogy Isten nem halhat meg, mert halhatatlan, de Jézus nem Isten, hanem az első életre keltett alkotása a Teremtőnek. Ő az egyetlen akit az Atya egyedül közvetlen hozott létre. Nem volt más közreműködő ebben.

ezért is nevezi joggal fiának.


"Az élő felett nem uralkodhat a halál"


Inkább úgy fogalmaznék, hogy az Isten felett nem uralkodik a halál, minden élőnek még a Fiának is Isten kezében van az élete.


"mi oka volt 3. napig halottnak lenni"


Ez nem teljesen volt 3 nap, mert az írás úgy fogalmaz, hogy a harmadik napon támadt fel, Lázárral ellentétben, aki már 4. napja halott volt, és a test oszlása valóban elkezdődik, de nem percek alatt oszlik hanem egy két nap után kezd oszlásnak indulni.

/Jehova Isten nyilván a maga módján távolította el Jézus hús-vér testét (feltehetően az atomjaira bontotta), kétségtelenül úgy, hogy az nem ment át az oszlás folyamatán/


Az általad idézett vers arról szól, hogy látták Jézust vagy is szemtanúi voltak annak, hogy feltámadt, vagy is újra él, ami nem azt jelenti, hogy nem halt meg.


A látták az életet kifejezés azt jelenti, hogy Jézus feltámadása a biztosíték arra, hogy a megváltás megtörtént, tehát az embernek a feltámadásra a reménysége már nem marad csak jövendölés. Hogy a Teste biztonságban van azt jelenti, hogy Jézus bizalommal volt az Atyja iránt hogy nem hagyja abban az állapotban, vagy is életre fogja kelteni.

Jézusnak az ember megváltásának jogi elrendezése miatt, meg kellett halnia, hogy érvényre jusson ez a lehetőség. ha nem halt volna meg, akkor érvénytelen a megváltás.


Miért?

Isten azt mondta, hogy a bűnért jár a halál. Ádám tökéletesen vétkezett, és így az utódainak ezt hagyta örökségül. ezért kellett egy ugyan olyan értékű ember mint Ádám, aki ok nélkül hal meg, az utódok érdekében.

S így Ádám helyébe lép.


Mivel ilyen ember nem létezik a földön ezért kellett az a megoldás, hogy valaki az égiek közül, emberként szülessen meg, mert így nem örökölhet semmit az embertől. Isten vigyázott erre, amikor Mária várandós volt vele.


Máté 27:50-53.


ez az idézet nem felel meg az általad elmondottaknak.

Miért?

Ennek több oka is van. Az első aki halhatatlan életre feltámadt lehet az Maga Jézus, nem előzheti meg senki ebben.

Más részt nem a kivetett halottak feltámadva mentek be a városba, hanem az erőteljes rázkódástól a sírban levő tetemek láthatóvá váltak, és akik ezt látták azok mentek be elmondani mit tapasztaltak.

(Máté 27:52) 52 És az emléksírok megnyíltak, és sok, alvásba merült szent teste előtűnt


Epiphanius és több korai egyházatya azt tanította, hogy a szentek szó szerint életre keltek és a feltámasztott Jézussal az égbe mentek. Augusztinusz, Theophylactus, és Zigabenus azt hitték, hogy ezek a halottak ideiglenes feltámadásban részesültek, később azonban visszatértek sírjaikba. Az utóbbi vélemény azonban „nem találkozott széles körű elismeréssel”, magyarázza Erich Fascher tudós. Amikor a Máté 27:52, 53-at fordítják, sok mai bibliafordítás azt a benyomást kelti, hogy ekkor egy feltámadás történt.

És bárkik voltak a „szentek” Máté nem azt mondta, hogy ők keltek föl nem mondta azt, hogy ezek a testek életre keltek.

Az 1Korinthus 15. fejezetében, Pál apostol meggyőző bizonyítékot nyújt a feltámadást illetően, de teljesen figyelmen kívül hagyja a Máté 27:52, 53 írásszöveget.


(1Korintusz 15:20) 20 Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, ő, aki zsengéje azoknak, akik halálalvásba merültek.

(1Korintusz 15:23) 23 De ki-ki a maga rendjében: Krisztus a zsenge, ezt követően azok, akik a Krisztuséi, a jelenléte idején.

Vagy is amikor újra eljön Jézus akkor kezdődik a feltámadás először azoknak akik az égben lesznek társ uralkodók és papok.

A Földi életre pedig az ezer éves uralom alatt fog elkezdődni a feltámadás, a többieknek.


"az örök élet az Atyánál van"

Ez így van Jehova tudja biztosítani az életet, ahogy a fiának is vissza adta, úgy másoknak is vissza fogja adni.


Ézsaiás 9:6,7

Mindenki, aki az életével bizonyítja, hogy hisz az ő váltságáldozatában, örök életet fog kapni (Ján 3:16). Krisztus ilyen értelemben „Örökkévaló Atya” lesz

Hiszen a halála az ami biztosítja másoknak azt az elrendezést, hogy visszatérhetnek az életben, és élhetnek örökké.


Vagy is ebben az értelemben "Atya", hiszen ezzel a Tettével biztosítja a feltámadást.

Ahogy Sátánt is a hazugság Atyjának nevezik, mert Ő hozta be a hazugságot az életbe, így Jézus a megváltó halálával lett Atyja azoknak akik elhiszik ezt az elrendezést és úgy is élnek.


Köszönöm, hogy megtiszteltél a kérdéseiddel.

2016. dec. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 How Arrow ***** válasza:
76%

Én 3 tényezőt látok a kérdésben.

Tudatlanság

Istenkáromlás

Lejáratás.


Nem vagyok tanu de living helyes választ adott.


Tudatlanság:

Az igaz hogy Jézus halála három napot érint de nem három napig volt halott hanem kb 36 órát mivel pénteken késő délután halt meg és vasárnap hajnalban támadt fel.


Istenkárromlás:

Jézust hazuggá teszi.


Jel 1:18 És az Élő; pedig halott valék, és íme élek örökkön örökké Ámen


Nyugodj meg kérdező Jézus nem szált le a keresztröl és nem lapult a sirboltban kuncogva míg nem jöttek a tanitványok.


Lejáratás:

"Nem piszkálni akarlak, nem kötekedni akarok csak egyszerűn nem tudom megérteni a felfogásotokat."


Nem felfogás kérdése hogy milyen a halál állapota.

Hanem tény és több mint 50 helyen vázolja és magyarázza a biblia.

2016. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!