Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szavai szerint, hogy...

A biblia szavai szerint, hogy kell elkülönülni a hitehagyottol?

Figyelt kérdés

#Biblia #hitehagyott.
2016. dec. 16. 21:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/151 anonim ***** válasza:
81%

Milyen szánalmas, hogy vagyunk mi, akik a szeretet mellett voksolunk, mert követjük Jézus parancsát és van az őrtorony tanítás hívei, akik az őrtorony szeretetlen utasítását követik és még ők fenyegetőznek.


Ennél egyértelműbb bizonyíték, hogy ki követi Istent, nem is kell.

2016. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/151 anonim ***** válasza:
73%

"amivel örömödre ès hamisan az elmèdből kipattant hamis állitásodat megerősitsd"


Az elmémből kipattant hamis állításokat? Te jó ég... neked kimaradt ez a rész a Bibliából, vagy mi?

"Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat" (Márk 12:29-31)

2016. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/151 ede1219 ***** válasza:
85%

"Vidiripi


Kérdező!


A Biblia szavai szerint? A Biblia nem ír arról hogy különülj el!

Miért akarsz elkülönülni?"


Mert JT, és ezt neveli beléjük az őrtorony.

2016. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/151 anonim ***** válasza:
3%

kedves 11-es válaszoló.


Nem fenyegetőztem. Nemes egyszerűséggel, Isten nem változtat azon amit leír.

Kérdésem, hogy szerinted, miért nem engedte Noénak, hogy Ő zárja be a bárka ajtaját?


A válasz egyértelmű. Gondolj bele, hogy Noé édesapja apósa, testvérei és rokonai mind a bárkán kívül voltak.

a dörömbölésre emberi érzelmek hatására tán még kinyitotta volna az ajtót.


Ha Isten leszögez valamit, annak igen csekély a valószínűsége, hogy változtat rajta.

Isten nem ember, hogy sajnálkozzék, ahogy írja a Biblia.



És nem azért mert érzéketlen, hanem mert Istent nem lehet megcsúfolni,

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;


És ez nem tőlem jövő fenyegetés, hanem Isteni igazság szolgáltatás.Isten szeretetével nem lehet vissza élni, sem azzal, hogy a Fia sokakért meghalt, mint ha kötelessége lett volna Istennek ezt véghez vinni.


Nem Ő hibázott, hanem mi, és inkább legyünk hálásak, hogy egyáltalán kitalált egy megoldást, nem lett volna köteles.

2016. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/151 anonim ***** válasza:
84%
Na ezt az, amit elvett tőletek az őrtorony: megismerni a kegyelem érzését és Isten szeretetét. Egyiket sem ismered, máskülönben nem viselkednél így.
2016. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/151 anonim ***** válasza:
16%

25.✋.Én megértem az agodalmaidat de a Tanuk fontosnak tartják az Isten szavát, mert ha jol vagy rosszul esik is,azt tudnunk kell a legfontosabb betartani a biblia tanácsát.

Nem értem miért nem illeszted a kellő biblia verseket a témához. Én most nem a más felekezetekre utalok csak kimondottan a Tanukra és azokra akik hitehagyottaká váltak és elhagyták a gyülekezetet.


Ime egy pár biblia vers amely szorgalmazza a hitehagyottaktol való elkülönülést.

2János:10

2Tesz.3:14

1Kor.5:11

Roma.16:17

Máté.18:17

Tit.3:10

Júdás.19

2Tesz.3:6

Lukács.11:23

Ef.5:5

Csel.15:29

Ezek figyelembevételével megláthassuk,hogy nem kell engemet egy tantétel bfolyásoljon,mert a biblia tisztán megmondja mi a tennivalója egy kereszténynek.

Az,hogy te a te nézetedet véded,nekem nincs itélnivalom,mert mindenki magának áll vagy esik.

Általában a kiközösültek támadnak mert fáj nekük,hogy betartották a fenti biblia verseket és kiközösülve hátat vetettek neki.Mi a kiközösülteket szivesen visszavárjuk de ezért az Isten szavához vissza kell térjen szellemben és cselekedetben.

2016. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/151 anonim ***** válasza:
78%

"Ha Isten leszögez valamit, annak igen csekély a valószínűsége, hogy változtat rajta.

Isten nem ember,..."


És ezt pont te mondod living!? :)

Az ördögtornyod hányszor változtatott Isten akaratára apelálva?

Majmok!

2016. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/151 A kérdező kommentje:
27.Gratulálok:azt gondoltam inteligensebb vagy ,sajnos tèvedtem.Szeretnèm a kèrdèsem alatt tisztelnènk egymást.
2016. dec. 17. 21:18
 29/151 anonim ***** válasza:
87%

szp72 tökéletesen leírta. A kiközösítés valóban bibliai, ezt mondja Pál:


"Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek."


De amikor a tanúk olyan embereket közösítenek ki, akik teljesen erkölcsös életet élnek, és csak a hamis tanításaikat utasítják vissza, az vicc a köbön. Semmi joguk nincs a tévedhetetlenség szigorával élniük, mikor bevallottan és köztudottan nem azok...

2016. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/151 anonim ***** válasza:
64%

Azért vigyázzunk már hogy ne fajuljon el a vita!


Az alapvető tisztelet kijár mindenkinek!


A cinikusság még belefér, de ne sértegessük az emberek személyét!


Keresztények vagyunk, nem állatok. Szeretnünk kell egymást még akkor is ha nem értünk egyet!

2016. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!