Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Higyjek Istenben? Miért?...

Higyjek Istenben? Miért? Miért ne?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, nem valami vallásos a családom, de a húgomon és rajtam kívül mindenki (nagyszülők, szülők) megvannak keresztelve. Mi azért nem, mert azt mondták jogunk van eldönteni akarunk-e tartozni valamelyik egyházhoz/valláshoz. Már elég régóta gondolkodom ezen a kérdésen, hogy higyjek-e Istenben, vagy ne? Lehet hogy ez most így hülyén hangzik, de nem tudom eldönteni. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor én a világ kialakulását illetően teljes mértékben a tudományos magyarázatot tudom elfogadni. Elolvastam a Bibliát, és rengeteg kérdésem lenne, de senki olyat nem ismerek akinek ezeket a kérdéseket feltehetném. Látom az embereket imádkozni, és elgondolkodok. Tegyük fel, hogy Isten létezik, megbünteti a rossz embereket..ezt még értem, de annyi és annyi olyan ember hal meg, vagy él nyomorban, szenvedésben aki nem érdemelné meg. Vegyük csak a csecsemőket akik valami szörnyű betegséggel pl : nyitott gerinccel születnek..ők mit követtek el? vagy a szüleik büntetése lenne ez? De nem értem miért kellene egy ártatlan embernek más bűnéért szenvednie? Azért mert Jézus is értünk halt meg? Vagy nem értem.. egyre inkább nem értem. Ráadásul..ha Isten olyan hatalmas, és mindenható hogy képes volt egy ilyen tökéletes bolygót létrehozni, ahol pont olyanok az életfeltételek hogy ennyiféle élőlény élhet akkor miért akarja szép lassan elpusztítani? Gondolok itt a természeti katasztrófákra, háborúkra.. Szóval látom a dolog mindkét oldalát de nem tudom..higyjek vagy ne?
2016. dec. 23. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Dubito, ergo cogito.

Csak így tovább!

2016. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

A hit legyen a legutolsó az életedben, mint nekem is. És nyugodtan kérdøjelezd meg Istent is.

Egy életed van. De ha tőbb is volna mi értelme rosszul leélni?

Egy biztos. Meg fogsz halni. De akkor úgy, hogy emelt fővel.

2016. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Molyember ***** válasza:
Ezek a kérdések bár jók, értelmetlenek. Évezredek óta újra és újra felteszik őket, ma már ott tart a dolog, hogy előzetes tanulmányok nélkül egy átlagos érdeklődő sem a kérdést, sem a választ nem érti. Mindenre, a te kérdéseidre is van válasz, arra ellenválasz, és így tovább. A hithez nem lehet logikával eljutni, és azzal nem lehet cáfolni sem. Hinni fogsz, ha olyan a lelki alkatod.
2016. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Arra jöttem rá nem olyan rég, amikor szintén ezen a kérdésen törtem a fejem hogy szerintem én nem tudok hinni, de nem csak Istenben, hanem úgy semmiben. Mindenre mindig látnom kell a bizonyítékot. Azt sem tudom, hogy egyáltalán szeretnék-e hinni? Egyszerűen csak itt van a fejemben ez az egész és nem tudok vele mit kezdeni. Szeretnék valamiféle választ kapni. Más is gondolkodott már ezen, vagy velem van valami baj?
2016. dec. 23. 15:26
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kérdéseidre választ kapsz, akkor tudsz majd dönteni.


A válaszok pedig benne vannak a Bibliában


[link]

2016. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ne keresd Jehova Tanúit! Csak Jézushoz fordulj, őt kövesd, ami nem utánzás.
2016. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 imakommandós ***** válasza:
0%
az igazi hit az ajándék és igen drága. Az emberek életének akkor van értelme, annak hogy ide születtek, ha keresik Istent. Ha valaki yistent keresi teljes szívvel, az megtalálja.
2016. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

ne higgy annak, aki azt mondja ebben és ebben higgyél vagy azt mondja, ebben és ebben ne higgyél.

Keresd Istent magad- saját utad van-, és egymásra találtok.


Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol. Élet, s halál ebben!

/A.Silesius


Isten a legnagyobb JÓ. Isten szeretet. Ahol nincs szeretet- ott száműzték Őt.

Ajánlom olvasásra Plótinoszt. Nagyon szép mély és érthető is. van, hogy egyszerűen "JELENLÉT"-nek nevezi Istent, másutt "Egy"-nek. A "jó"-n keresztül lehet Hozzá eljutni, hiába rágódsz a halálon, a világban jelenlévő "rosszon" - azt majd később.

[link]


PLótinosz Az Egyről


A szépség az első fok, amit Istenkereséskor átél az ember, ez még önmagában félelmetes is - később jön a "Jó", ami nem duális, osztatlan, Egy.

Plótinosz ír erről

[link]


"Csak akkor rendül meg a lélek, amikor magába fogadja a Jóból eredő áramlást.

...A bölcsesség és a belátás innentől fogva nem más, mint az isteni Szellemben lévő valóságok szemlélése... A magasabb rendű igazságosság abban áll, hogy a lélek működése a Szellemre irányul, a mértékletesség abban, hogy a lélek önmagában belül a szellem felé fordul, a bátorság pedig abban a szenvedélymentességben, amely az ahhoz való hasonlatosságból fakad akire a lélek a tekintetét irányítja, és aki természeténél fogva mentes minden szenvedélytől."

*

Jó utat, Kérdező! és áldott Karácsonyt!

*

"... abban rejlik a boldogság , hogy az ember megismerje, és „tudja” a legfőbb jót, ami Isten maga. Van egy erő a lelkemben, ami Istenre teljességgel fogékony. Oly biztos vagyok benne, mint abban, hogy élek: semmi sincs oly „közel” hozzám, mint Isten. Isten közelebb van hozzám, mint én önmagamhoz"

Meister Eckhart

*

2016. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia.:)

Én is 17 éves lány vagyok, hívő katolikus. Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan privátot.:)


Szép karácsonyt!

2016. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


# 4-es válaszodra: természetesen más is gondolt ezekre, vára a válaszokat... amik csak nem érkeztek :). Szóval, neked is tanácsolom: ne az olyan kérdések érdekeljenek, amikre nem jön majd válasz, inkább nézz szét a világban! :)

Witness felveti a Bibliát... igen, abban bezony sok minden benne van, meg annak az ellenkezője is. Ki-ki szabadon kimazsolázgathassa belőle, amit éppen alá akar támasztani. Más meg ellenvéleményt mazsoláz ki belőle... ahelyett, hogy érdemi válaszok s érvek születnének.

2016. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!