Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Higyjek Istenben? Miért?...

Higyjek Istenben? Miért? Miért ne?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, nem valami vallásos a családom, de a húgomon és rajtam kívül mindenki (nagyszülők, szülők) megvannak keresztelve. Mi azért nem, mert azt mondták jogunk van eldönteni akarunk-e tartozni valamelyik egyházhoz/valláshoz. Már elég régóta gondolkodom ezen a kérdésen, hogy higyjek-e Istenben, vagy ne? Lehet hogy ez most így hülyén hangzik, de nem tudom eldönteni. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor én a világ kialakulását illetően teljes mértékben a tudományos magyarázatot tudom elfogadni. Elolvastam a Bibliát, és rengeteg kérdésem lenne, de senki olyat nem ismerek akinek ezeket a kérdéseket feltehetném. Látom az embereket imádkozni, és elgondolkodok. Tegyük fel, hogy Isten létezik, megbünteti a rossz embereket..ezt még értem, de annyi és annyi olyan ember hal meg, vagy él nyomorban, szenvedésben aki nem érdemelné meg. Vegyük csak a csecsemőket akik valami szörnyű betegséggel pl : nyitott gerinccel születnek..ők mit követtek el? vagy a szüleik büntetése lenne ez? De nem értem miért kellene egy ártatlan embernek más bűnéért szenvednie? Azért mert Jézus is értünk halt meg? Vagy nem értem.. egyre inkább nem értem. Ráadásul..ha Isten olyan hatalmas, és mindenható hogy képes volt egy ilyen tökéletes bolygót létrehozni, ahol pont olyanok az életfeltételek hogy ennyiféle élőlény élhet akkor miért akarja szép lassan elpusztítani? Gondolok itt a természeti katasztrófákra, háborúkra.. Szóval látom a dolog mindkét oldalát de nem tudom..higyjek vagy ne?
2016. dec. 23. 14:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom ajánlani, ill. erősen javasolni, hogy ne csak a Bibliát olvasgatsd. Számtalan más vallás van, amelyik érdekelhet, és lehet, hogy találsz olyat, ami közelebb áll hozzád. Ne ragadj le a keresztények irgalmas-ítélkező istenénél. Érdemes összehasonlítani a különféle vallások lényegét, istenét, így mindegyiket a saját szemszögedből tudod értelmezni, és kicsit másképp fogod látni a vallásokat, mint az, aki csak egyetlen vallást ismer. Ha gondolod, írhatsz nekem üzenetet, tudok ebben-abban segíteni.
2016. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Te már most nem hiszel Istenben. Akkor ez majd jövőre megjön? Nem szokott. A Mikulásban sem 17 évesen kezdenek el hinni. Az is kinő belőle, aki hitte, nemhogy, akit már gyerekkorában sem neveltek vele.


Egyébként az, hogy kegyes vagy kegyetlen-e a világ, még nem lenne érv egy természetfeletti lény cáfolatára, bár kétség kívül kiállítana róla némi erkölcsi bizonyítványt.


Ami pedig a lényeg: A valóban hívő és bevallottan ateista emberek között van egy olyan széles réteg, aki úgy vallásos, hogy a felit se hiszi már az egésznek, mégis késztetést érez arra, hogy a saját vallási közösségéhez odatartozzon. Mind befelé, mind kifelé felvállalja, hogy közülük való. Ti vagytok az enyimek, a fajtám, bármit is mondtok, én meg a ti kutyátok kölyke vagyok, bármit is teszek. Ha valakiben megvan ez az összetartozás-tudat, akkor csinálhat akármit a közössége, ő amellett fog kiállni, ha hiszi, ha nem hiszi. De akár el is hiheti. Nehéz ám mást gondolni, mint amit körülötted mindenki gondol. Kevesen képesek rá, az ember már csak ilyen.


Akkor most felteszem más megvilágításban a kérdést: Hiszed, vagy sem, akarsz-e odatartozni ahhoz a vallási közösséghez? Érzel-e magadban késztetést, hogy odatartozz? Közülük való vagy-e?


Le lehetne ám szépen zongorázni, melyik keresztény felekezet melyik betelepített népcsoportnak a velehozott kultúrája. Azt is le lehetne szépen zongorázni, ma melyik keresztény felekezet melyik parlamenti pártnak a vasárnapi fiókszervezete. Ha nagyon késztetést érzel magadban, hogy valamelyikbe tartozzál, akkor tedd. Sajnos igen kevés az ember Kelet-Európában, akinek ennél mélyebb talapzaton állna a vallásossága.


Amúgy meg mért is olyan természetes, hogy pont a nagy I-betűs Istenben higgyél? Ha már épp hihetnéked támadt valamiben... Az az isten, amelyik nagy I-vel kezdődik, az ábrahámiták istene. Zsidóké, araboké, Habsburg népeké. Csak azért abban higgyél, mert azt aztán százával meg ezrével fogják propagálni neked? Persze, úgy könnyű, hogy két nagyságrenddel túlszaporodták a "Honfoglalással jött magyart". Arra még hajlandóak néha leereszkedni, hogy elcsatározzanak egy jót alkalmanként egy-egy ateistával, de arról már szó se lehet, hogy magyar földön, magyar nyelven a keleti magyar hitvilágnak is lehetett volna egy csepp helyet szorítani a svábbarokk templomok mellett a főterek közepén.

2016. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat írtatok, köszönöm mindenkinek aki időt szakított a kérdésemre.

Őszintén, nem hinni akarok valamiben, nem tartozni akarok valamilyen vallási közösséghez,egyszerűen csak...válaszokat keresek a kérdéseimre-

2016. dec. 23. 18:16
 14/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Isten tegye teljessé a jót amit megkezdett benned. Jó uton haladsz, de azt tudnod kell hogy az istenhit nem olyan dolog mint pl az evés amikor azon gondolkodok hogy egyek vagy ne egyek, az Istenben való hit nem csak egy egyszerű kérdés. Egyébként fontos megjegyezni hogy a betegségek nem Istentől vannak, azt nem mondom hogy Isten nem tud betegséget okozni, de alapvetően nem tőle vannak, Istent lehet kérni gyógyulásért, mert Jézus mondta " Bármit kértek az én nevemben az Atyától megadja nektek" HA BÁRMI KÉRDÉSED LENNE CSAK ÍRJ (16 éves keresztény fiú vagyok)
2016. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 KZitus ***** válasza:

Szia


Érdekes amit kérdezel. Miért? Mert itt keresed a választ.....nem igen kapsz majd egységes képet. Hiszen ahány ember ír, az a saját nézőpontját, gondolatát írja le, ami nem a te gondolatod vagy elképzelésed. Miért hinnél vagy ne hinnél abban amit mások gondolnak a kérdésedről? Én is csak hangosan gondolkodom arról, amit kérdeztél:-)


" Mi azért nem, mert azt mondták jogunk van eldönteni akarunk-e tartozni valamelyik egyházhoz/valláshoz." - oké, de mi alapján döntöd el melyikhez?

Mások véleménye?, vagy saját érzésed?, lelki igényed? saját belátásod alapján?


Az, hogy inkább az felé hajlasz, hogy nem hiszel Istenben, az természetes, hiszen semmiről sem vagy vele kapcsolatban meggyőződve. Miért kellene hinned? Mert másoktól azt látod, hogy hisznek ebnne? Ez nem eléggé meggyőző.


"Elolvastam a Bibliát, és rengeteg kérdésem lenne,..." úgy tűnik ez csak az "étvágyadat" gerjesztette fel az Isten iránti ismeretszerzés felé...jó úton jársz. Ezt azért gondolom, mert annak idején én is csak az érdekesség, vagy illem, vagy "kell a kultúrához" miatt olvastam el, nem sokat értve meg belőle. De kitaartó voltam.... az olvasásában és a kutatásban. Hasonló kérdéések foglalkoztattak, mint tégedet.

Mindere választ találtam a Bibliában.

Gondolkodj el kérlek ezeken a szavakon, amelyeket számodra is leíratott Isten:

Zsidók 11:6

"Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt."

mi a hit?

Héberek 11:1–11

" A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása."


a pontos ismeret, kulcs az Istenbe vetett hithez.

1Timóteusz 2:3, 4

" Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


A többi rajtad áll :-)

2016. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ezt, hogy higgy-e, neked kell tudni...

Azt ajánlom, hogy OLVASS, több vallásról is.

2016. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre nincs egységes válasz.

Ahány vallás, vallásfilozófia, spirituális nézet van, annyiféle, sokszor egymásnak ellentmondó válaszokat fogsz találni.

Mondom, érdemes több nézőpontot megismerni, ha tényleg érdekel a dolog.

2016. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Menekülj a vallástól, az nem az életet szolgálja. Kételkedj mindenben, kivéve azokban az emberekben akik fontosak neked és megleled az igazságot.
2016. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, kaptál itt választ csőstül. Sokat nem segített, ahogy látom.


Szerintem gondolkozz el néhány kérdésen:

- MIT szeretnél? HINNI akarsz, vagy TUDNI? Ez a legfontosabb.

- HA hinni szeretnél, akkor sokszor lesz az, hogy "EZT HIDD EL, ÉS KÉSZ!"... HA pedig tudni, akkor bizony lesz olyan kérdés is, amire a válasz az, hogy "MÉG nem tudjuk", vagy "ezt nem is lehet tudni soha".

Ezeken gondolkozz el, hogy a kettőből melyiket vagy képes elviselni.


Még egy dolog:

- Mennyit számít neked a közösség? Képes vagy-e a közösség kedvéért elviselni azt, hogy esetleg NEM az igazságot kell vallanod?


Ha ezekre válaszolsz, akkor tudjuk folytatni.

2016. dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 How Arrow ***** válasza:
5%

A kérdésre nagyon egyszerü a válasz.

Higyj mert Isten az igazság egyes egyedül.

2016. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!