Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a "lábmosás"szert...

Mi a helyzet a "lábmosás"szertartásával?

Figyelt kérdés

János 13:13-15-ben ezt találjuk:


"Ti engem így hívtok: Mester, és Uram . És jól mondjátok, mert az vagyok.Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek."


Ez nem úgy tűnik,mint egy választható ceremónia az Úrvacsora előtt,hanem egy világos parancs.


Miért nem teljesítik az egyházak ezt az egyértelmű parancsot?



2016. dec. 25. 00:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen teljesen világos parancs, és természetes része azúurvacsorának. Mi ezért gyakoroljuk is.


Üdv. Péter

2016. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Helyes válasz ***** válasza:
Mint minden üzenet a bibliában egyben jelkép(én inkább tanításnak hívnám,mert a jelkép olyan nem fontos dolognak hat),és szó szetinti is.A lényeg:Akiket Isten szelleme vezérel,azok Isten fiai.Téged hogyan vezet?
2016. dec. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

10.Hsz.


Igen.Rendszerint a legalacsonyabb tiszteletű rabszolga feladata volt a vendégek lába megmosása,mielőtt a földön terített"asztal mellé ültek,leheveredtek.


Jézus ennek a szertartásnak beiktatásával,az"aki nagy akar lenni köztetek,legyen a ti szolgátok"elvet demonstrálta.


Amint elmulaszthatatlan jelkép volt az állatáldozat,úgy elmulaszthatatlan a keresztények lábmosása is.

2016. dec. 26. 04:56
 14/45 anonim ***** válasza:

"Amint elmulaszthatatlan jelkép volt az állatáldozat,úgy elmulaszthatatlan a keresztények lábmosása is."


"33.

És szeretni őt teljes szívből, teljes elméből, teljes lélekből és teljes erőből, és szeretni embernek felebarátját, mint önmagát, többet ér minden égőáldozatnál és véres áldozatnál.

Jézus pedig látván, hogy bölcsen felelt vala, monda néki: Nem messze vagy az Isten országától."



Na ez a helyzet az összes Úr vacsora lábmosás szertartással is. Jézus egy szóval nem momdta, hogy ezt csinálni kellene. Ő azt momdta, hogy kenyér jelképezi a testét, amit megtör és azt a barátaiért odaadta. Mi is tegyünk így, az ő emlékezetére, törjük meg a testünket, és adjuk oda. Szó nincs lisztes bohóckodásról. És nálatok ki játsza el Jézust?

2016. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Szóval Jézus szava lisztes bohóckodás?


".Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait."

2016. dec. 26. 18:28
 16/45 anonim ***** válasza:
Folytasd csak az idézetet? És nem ártana azt is Idézned, hogy most még nem érted, de majd megérted...
2016. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 How Arrow ***** válasza:

"Jézus egy szóval nem momdta, hogy ezt csinálni kellene"


Ján 13:14 ... nektek is meg kell mosnotok egymás lábait.


Döntse el mindeki ki mond igazat!

2016. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

16.Hsz!


Ahogyan sok zsidó,csak végezte,de nem értette a "húsvéti bárány,és kovásztalan kenyér"jelképét,te ugyanúgy nem érted Jézus világos parancsát.

2016. dec. 26. 20:52
 19/45 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy én nem értem? Hiszen ahogy a bárányt elkészítették éppen úgy végzed te magad is a lábmosást. Akik a Pászka bárányt értik ma már, nem készítik el a bárányt.
2016. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

19.Hsz!


Nyilván,a páskabrány megáldozása Jézust jelképezte,aki az áldozat volt a kereszten.Szintén ő rendelte el a lábmosás gyakorlását követőinek.


Ha ezt nem érted,sajnálom!

2016. dec. 27. 00:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!