Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a "lábmosás"szert...

Mi a helyzet a "lábmosás"szertartásával?

Figyelt kérdés

János 13:13-15-ben ezt találjuk:


"Ti engem így hívtok: Mester, és Uram . És jól mondjátok, mert az vagyok.Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek."


Ez nem úgy tűnik,mint egy választható ceremónia az Úrvacsora előtt,hanem egy világos parancs.


Miért nem teljesítik az egyházak ezt az egyértelmű parancsot?



2016. dec. 25. 00:49
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, tekintettel, hogy az ember saját elmezavarát nehezen vagy egyáltalán nem veszi észre, ezért ezt a lehetőséget nem vetettem el, és átgondoltam, hogy ez az esetemben szóba jöhet-e. Jelenleg egy vezető beosztásban dolgozok egy nagyvállalatnál, beosztottakkal egy ipari, nagyon veszélyes környezetben, megfelelő tanulmányok meglétével. Egy esetleges elmezavar sok embert hozna veszélybe, így arra a következtetésre jutottam, ha magam nem is venném észre a megváltozott tudatállapotomat, a munkakörömet nem tudnám ellátni. Hála Istennek négy gyermek és egy szerető feleség vesz körül otthon is, tehát úgy gondolom, az elmezavarra ők is felhívnák a figyelmemet. Tehát száz szónak is egy a vége, ezt a lehetőséget, még ha nincs is korrekt realitásom magam felé, ezt a feltételezést kihúzom.

A "evakult fanatikus elvtelen hazudozása egyháza hamis védelmében" feltevést annyiban húznám ki, hogy nem vagyok és nem is voltam (gyermekkorom látszat római katolikus éveimet leszámítva) földi felekezet, egyház aktív tagja. Tehát bosszú vagy sértődöttség egyházak felé nem vezérelhet. Ebből a tényből kiindulva vetném el Péter javaslatát, és teszi ebben az esetben semmissé azt a tényt, amiről szakdolgozatot írtál. Egyéb megítélő vélemény?

2016. dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

41.Hsz.


Beteljesíted az írást:"hogy látván lássanak, de ne ismerjenek, és hallván halljanak, de ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és bűneik meg ne bocsáttassanak."

2016. dec. 29. 10:43
 43/45 anonim ***** válasza:

"Miért éppen a lábmosás jeléképes cselekedetét szűntették meg?"


De nincs megszüntetve, a nagycsütörtöki szertartásrend része. Hányszor írjuk még le, hogy megértsd egyszer???

2016. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Kérdező! Annak azért örülök, hogy ebben a Te szavad mit sem ér. De tudod ezek szerint te látsz és hallasz a saját megítélésed szerint. Jézus erre ezt mondta:


Jn 9,39

És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.


A saját kárhoztatásod ítél meg téged, mert Jézus ezt a példázatai kapcsán mondta, márpedig te magad azt állítod, hogy a lábmosás nem példázat.

Mt 13,13

Azért szólok velök példázatokban, mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

2016. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

43.Hsz!


A nagycsütörtöki szertartásban kik,kiknek mosnak lábat?

2016. dec. 29. 22:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!