Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért démonizálják az iszlám...

Miért démonizálják az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Az iszlám fanatizmus csak azok hibája,akik félreértelmezik a Koránt. Ugyanígy voltak ezzel a sötét középkorban,amikor az egyház mindenkit elnyomott a inkvizícióval,a keresztények is követtek el és máig követnek el hibákat. Én keresztény emberként mondom,hogy a Bibliát kismilliószor és szándékosan félrefordították,illetve szerintem nem mondtak el mindent. Lehet,hogy Mohamed nem hamis próféta,lehet,hogy a Biblia megjövendölte az eljövetelét,csak a Biblia-fordítók direkt nem írtak róla. Persze ez csak találgatás,nem mondok biztosat,de attól még nem gondolom,hogy a muszlimok bármiben is rosszabbak lennének,mint mi. Persze ott is vannak rossz és jó emberek,akárcsak a keresztényeknél vagy éppen a zsidóknál.

2016. dec. 28. 17:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
46%

Rég voltam a gyk-n. Most feljöttem és naná, hogy a cionista uszítást kell megint olvassam, ha az iszlámról van szó...


#15


És elmagyaráznád, hogy attól, hogy a liberálisok gyűlölik a keresztényeket mitől lesz az iszlám vallás a gyilkolás vallása?

Mert én valahogy nem értem az összefüggést.

A hitgyülis álkeresztény cionisták meg gyűlölik a muszlimokat. Ez vajon azt jelentené, hogy a kereszténység a gyűlölet vallása.

Ezt én nem hinném.


#18


A kommented (és a neved) alapján te meg egy uszító, gyűlölködő álkeresztény cionista hitgyülis vagy.


A dzsihád arabul "erőfeszítést" jelent, aminek több fajtája van. A legfontosabb a dzsihád a rossz szokások ellen és a bűn ellen. A dzsihád kard által az meg a Korán szerint kivétel nélkül önvédelemre használható. Egy muszlimnak tilos kezdeményeznie háborúkat, mert Isten nem szereti a bántalmazókat (2:190).


A terroristák meg 95%-ban ártatlan muszlimokat gyilkolnak meg, így Németh Sándor hazugságaival ellentétben a muszlimok egyáltalán nem örülnek a terrorizmusnak, ugyanis szinte mindig őket éri a terrortámadás.


A dzsihádfigyelő/vigyázó.blog/vidámvasárnap/hetek/ATV és az összes többi hitgyülis cionista szennylap nem más mint szektás uszítás a muszlimok ellen, annak érdekében, hogy Izraelt bálványoztassák.

Nem szabad elhinni egy szavukat sem. Nem hitelesek egyálalán.


#20


Mégegy hitgyülis-cionista uszítás. Szokás szerint félretájékoztatás.


Az idézett Korán fordításaid kiragadások és átköltések.

Azt mondod: "gazság", de az van leírva, hogy "igazság", egy "i" betű nem sok, de ha kiollózzátok megváltozik a jelentés.

Lásd a következőket:


„Harcoljatok Allah útján azok ellen, akik ellenetek harcolnak, de ne támadjatok rájuk, Allah nem szereti a bántalmazókat.” (2:190)

Világos, hogy egy muszlimnak tilos megtámadnia vagy bántania bárkit is.


„És ha valamelyik társító védelmet kér tőled, akkor nyújts neki védelmet, hogy meghallhassa Allah szavát! Azután juttasd el őt biztonságos helyre!” (9:6)

Világos, hogy egy muszlimnak segítanie kell az embereket.

A fenti idézet pedig a Tabuk-i csatára vonatkozott.


Stb. Stb.


Az összes ilyen ollózásaitokat és félretájékoztató uszításokaitokat ki lehetne elemezni.

A Korán pedig két helyen is tiltja az erőszakos téritést (2:256, 18:29).


========================


A KÉRDÉSRE VÁLASZOLVA PEDIG:


Kedves kérdező, ennek az iszlám demonizálásának számos oka van. Része Izrael hosszútávú terveinek a Közel-Keleten. Ezt nagyon részletesen el tudnám magyarázni és le tudnám írni neked. De mivel az ide írogató hitgyülis bérkmmentelők úgyis kitörölnék a válaszom ezért nem pazarlom erre az időmet.

Kezdetnek legyen elég ennyi:

[link]


Ha ezt végig olvasod, akkor az alapokkal már tisztában vagy.

2016. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, ahogy írtad itt a legtöbb ember sohasem olvasta a Koránt, és nem ismer egy muszlimot sem. Az egyetlen forrásuk a dizshádfigyelő ami konkrétan egy szélsőséges iszlámgyűlölő szennylap.


Az ilyenek mint a 62 %-os, mégcsak nem is tartották a kezükben a Koránt de majd megmondják a muszlimoknak hogyan kell értelmezni :) Kiragadnak egy-két verset és azzal pórbálják igazolni a hazugságaikat. Persze azokat a verseket véletlenül sem másolják be amiből kiderül hogy ezek önvédelemre vonatkoznak. Még annyi eszük sincs hogy végiggondolják. Ha igaz lenne hogy a Korán a hitetlenek gyilkolását írj elő akkor közel 2 milliárd muszlim kellene hogy elinduljon hitetleneket gyilkolni :)


A 62 %-os valami fanatikus keresztény szektás lehet. Azokra jellemző hogy hazudoznak és mocskolják mások vallását, miközben még a sajátjukat sem ismerik.

2016. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

...de az inkvizició vagy bármilyen fizikai erőszak nagyitóval sincs benne az újszövetségben.


Van a hegyi beszéd, ahol csupa olyat mond Jézus, mint: Boldogok a szegények, mert övék a mennyek országa.

A beszédnek van egy olyan részlete, hogy:


29. Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.


30. És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.


Amire aztán az inkvizíció hivatkozhatott...

2016. dec. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

"Kedves kérdező, ennek az iszlám demonizálásának számos oka van. Része Izrael hosszútávú terveinek a Közel-Keleten."


Igen, sokmindent lehetne írni, de szerintem egy dologra vezethető vissza és ehhez globálisan kell vizsgálni. A világ jelenlegi vezetői nem akarják az iszlámot mert az ellentétes a terveikkel. Például ők olyan világot képzelnek el amiben egy szűk réteg birtokolja a vagyon jelentős részét, a társadalom nagyja pedig szegény. Ezzel szemben az iszlám a társadalmi egyenlőséget írja elő. Említhetnénk még a kamat tilalmát. Mindenki tudja milyen nagy befolyása van a pénzügyi szektornak, az iszlám viszont tiltja a kamatot, ami a gazdagságuk forrása és egyben a pénzügyi és gazdasági válságoké is. Ők egyénközpontú önző társadalmat akarnak amiben a család már nem számít, ezzel szemben az iszlám szerint a társadalom alapja a család. Folytassam?

2016. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

"Az idézett Korán fordításaid kiragadások és átköltések."


A magyar nyelvű Koránból valók, Dr Mihálffy Balázs munkája, mely a hívek szerint állítólag "mentes a világhálón keringő „ferdítések” teológiai hibáitól s autentikus, azaz az arab eredetiből készült". Hát nem tudom, de úgy néz ki ez csak a jajj de nagyon fáj az igazság tipikus esete itt részedről :D

2016. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
64%

"A magyar nyelvű Koránból valók, Dr Mihálffy Balázs munkája, mely a hívek szerint állítólag "mentes a világhálón keringő „ferdítések” teológiai hibáitól s autentikus, azaz az arab eredetiből készült". Hát nem tudom, de úgy néz ki ez csak a jajj de nagyon fáj az igazság tipikus esete itt részedről :D"


Mihálffy Balázs fordítása messze nem a legjobb, de a probléma itt az hogy kiragadsz egy két verset amiknek egyébként teljesen más a jelentése. Ezt a Bibliával is meg lehet csinálni. Kiragadok néhány részt és úgy értelmezem ahogy nekem jó.

2016. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!