Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire zavar vagy fáj...

Mennyire zavar vagy fáj azoknak, akik elhagyták az őrtorony tanítását, hogy őket jehova tanúi elméjükben betegnek hívják?

Figyelt kérdés
2017. jan. 26. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Living Witness, már bocs a személyeskedésért, de te tényleg képtelen vagy arra hogy egyenes választ adj bármire is, ilyen látványos terelések helyett?
2017. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

"Egy egész tanulmányozási cikkből kiragadtál egy mondatot, amely arról beszél, hogy a Biblia mit ír, mit kell tenni ha egy hamis tanítóval találkozunk,"


Akkor nézzük meg kicsit bővebb szövegkörnyezetben:


[link]


Gondolom neked tanúként nem esik le, miféle gyűlöletkeltő módja ez a bibliakezelésnek. Hát persze, hiszen a szervezeted azt is tanítja, hogy gyűlölni kell a hitehagyottakat. Ha te voltál régebben "opendoor" nicken, akkor hónapokkal ezelőtt volt erről is egy vitánk, hogy a Biblia alapján jogos-e gyűlölni a "hitehagyottakat".


De visszatérve a mostani témára: elolvastad Barbara Anderson levelét? Mert ha igen, akkor láthatod, hogy a szervezeted miféle gondot okozott neki. A másik: Angliában e cikk miatt gyűlöletkeltésért pert is indítottak:


[link]


Még mindig nem esik le, hogy a szervezet rideg magatartása és elfogult bibliakezelése a jóérzésű emberekből taszítást vált ki?


A másik topikban egyébként világosan leírtam, újszövetségi példákkal, hogy a timóteusi igét nem lehet sárdobálásra használni. Ez egy téves, és megítélésem szerint eretnek használata a Bibliának. Ennyi erővel csoda, hogy nem fogsz fegyvert, hiszen a Bibliába az is benne, van, hogy a zsidók lemászárolták az ellenfeleiket.


A Bibliát tudni kell helyesen értelmezni, nektek ez azonban nem megy. Annál inkább viszont megy a Szentírás és a kereszténység lejáratása.


Üdv,


Dante

2017. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Még annyit, hogy az Őrtorony által "hitehagyottnak" nevezett személyek valójában nem azok, hiszen nem az Istent hagyták el, hanem az Őrtorony szervezetet, amely önmagát Isten szócsöveként állítja be hamisan.


Azok az emberek felismerték azt, hogy rossz helyen vannak, félrevezették őket. Éppen ezért kiléptek onnan, és nagyon helyesen is tették.


Egyébként ennek a kommentemnek, meg az előzőeknek sincs semmi értelme azon Tanúk számára akik jelenleg erősen a szervezet hatása alatt vannak, bár még ők is felébredhetnek.


Az írásaim inkább a kívülállóknak szólnak, mint reakció az Őrtorony tévtanításokra.


Üdv,


Dante

2017. jan. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Tehát tudtad és szándékosan hazudtál. A hazugság bűnét vállalod magadra a szervezetért. Nem túl nagy ár? De nem akarom ezt a kérdést offolni, inkább kiírom újba, ami a válaszod kapcsán felmerült.
2017. jan. 27. 05:36
 15/24 anonim ***** válasza:
10%

"Nem az Istent hagyták el hanem a szervezetet."


(János 6:66) 66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé.


Nem a szervezetet hagyta el, hanem Istent, mert a Teremtő egy imádatot hozott létre, és nem vallásköziséget egyénre szabva.

Hogy sokan úgy gondolják, hogy nem Istent hagyta el, az így van Jézus is ezt mondta:


(Máté 7:21–23) . . .. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Sokan gondolják úgy hogy bizonyos dolgokkal Istent "szolgálják" vagy Istenhez tartoznak.

De a Jézus által elmondottak alapján, sajnos ez téves gondolkodás.

2017. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
11%

Az Isten nevét viselő oldalra pedig soha nem lépek be, egyszer tettem meg, S szembe találtam magam kiragadott, felnagyított, kiszínezett hibákkal.


Ennél fogva nem tudom, és nem is érdekel, milyen hazugságokat írnak Rólam, vagy a Testvéreimről.

Jézusról, és a tanítványairól is elterjesztettek sok rágalmakat, még sem szűnt meg a keresztény élet.

2017. jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Csak annyi van ott living, hogy le van fényképezve az az őrtorony oldal, amit te épp tagadsz, ahol az állítólag nem létező elméjében beteg kijelentés áll. Ezt úgy hívják, hogy bizonyíték.
2017. jan. 27. 08:03
 18/24 A kérdező kommentje:
Tagadod még mindig az mellett, hogy ott az őrtorony írás, hogy nem nevezett senkit az őrtorony elméjében betegnek?
2017. jan. 27. 08:04
 19/24 anonim ***** válasza:
72%

Az Őrtorony szervezet nem egyenlő Isten elhagyásával, mert neki semmi köze nincs ahhoz.


A "Jehova" pedig állításoddal ellentétben nem az Isten neve. Én egyébként már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán vetted a bátorságot, hogy belépj a blogra.


Persze, az írásodból nyilvánvaló, hogy ez pusztán egy felszínes körülnézés volt, és nem mélyedtél el egyetlen cikkben sem, hiszen ha ezt tetted volna, nem homályba burkolózva állítanál olyanokat, hogy "szembe találtam magam kiragadott, felnagyított, kiszínezett hibákkal", hanem pontosan megneveznéd, miről van szó.


"Ennél fogva nem tudom, és nem is érdekel, milyen hazugságokat írnak Rólam, vagy a Testvéreimről.

Jézusról, és a tanítványairól is elterjesztettek sok rágalmakat, még sem szűnt meg a keresztény élet."


Nem, te már akkor is ezt hitted, amikor beléptél oda, nem kell a rizsa. És hiába hasonlítod magad Jézushoz és a tanítványaihoz, nektek semmi közötök sincs hozzá. Ők például nem hamisították meg a Bibliát, ti ellenben igen [még a Magyar Bibliatársulat(!) is elhatárolódott a fordításotoktól]. Ők nem voltak titkos kapcsolatban a Római Birodalommal, de ti igen [az ENSZ-el]. Ők nem hirdettek téves dátumokat, de ti igen [többet is]. Nekik nem voltak tárgyalótermi hazugságaik, ellenben az egyik bírósági jegyzőkönyvben azt olvasom, hogy a vezetőd hazudott a héber nyelvtudásáról. Amikor megkérték, hogy fordítson le egy fejezetet a Szentírásból, nem tudta megtenni. Stb...


És bár bemesélheted magad, hogy ezek "aljas rágalmak, amiket a hitehagyottak terjesztenek", az a helyzet, hogy a fenti állításokat történelmi dokumentumokkal és az Őrtorony Társulat régebbi kiadványaival igazolhatjuk. Mert ha én mondok valamit, arra hozok bizonyítékot, nem úgy, mint te, aki kitalálta, hogy a "kereszténységnek nem volt jelképe". Hát láttuk, mennyire igaz ez is, ízekre szedtük az állításodat...


Mindenesetre megvan annak is az előnye, hogy itt vannak a kommentjeid az oldalon, mert ez bizonyítja azt is, miféle agymosott emberek vannak az Őrtoronyban. Az ilyen vitáknak csak ennyi értelme lehet, hogy a kívülálló, így jól megnézheti magának, hogy milyen a tanú "gondolkodás..."


Üdv,


Dante

2017. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Jehova Tanúi számára hazugsággal védeni a szervezetet nem bűn. Önmagukat hazugsággal védeni viszont bűn, és tilos. Ez a teokratikus hadviselés. Ez mindent megmagyaráz.
2017. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!