Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedte Isten, hogy a...

Miért engedte Isten, hogy a veronai buszbaleset bekövetkezzen?

Figyelt kérdés
Ha Isten jó, miért engedte, hogy ilyen sok ember meghaljon, fiatalok és kiskorúak is?

2017. jan. 31. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
Kedves Miquel, csak a beteg gyerekek miatt mondanám, ott volt a Szavazási jogunk, hogy vagy a Pető Intézet BETEG gyermekeinek segítésére fordítjuk a fejlesztéseinket vagy egy Stadiont építünk. Nos, mi a Standiont választottuk, és a beteg gyerekeket úgy mond hagytuk úgy ahogyan van. Nem Istent kéne emiatt felelősségre vonni. Óh, nem-nem! Magunkat, nem voltunk hajlandóak segíteni a rákos beteg gyerekeken, hanem inkább focista jólétet akartunk/akarunk magunknak. Ott van e gyerekek közelében Isten, a és ott volt akkor is, mikor a szavazás ötelete felmerült, MI SAJÁT SZABAD AKARATUNKBÓL választottuk a stadiont. remélem érted, az okfejtésem. Békesség neked. :)
2017. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom,hogy így reagáltam,de egy elmélet miatt felhánytorgatni ezt a témát,csak azért,hogy bele lehessen kötni valamibe/valakibe,és "hú,itt volt a buszbaleset,ez milyen jó alap" ez szerintem gyomorforgató. Ha nekem valakim ott lett volna,és a halottak között lenne,akkor nekem ettől egyenesen hányingerem lenne,hogy ilyen formán emlegetik fel a valaha hozzámtartozó személyt...
2017. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
Jézus is nagyon szenvedett, de lényegében felvállalta a megváltást. Nekünk viszont adott a szenvedés, ha akarjuk, ha nem, megkapjuk.
2017. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy gyerek

1. koraszülött lesz

2. megvakul az inkubátorban

3. 10 évesen cukorbeteg lesz egy olyan betegség után, aminek nem ismert olyan szövődménye, hogy cukorbetegség

akkor az nem az ember szabad akaratán múlik.

2017. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
31%
Kedves utolsó Válaszoló, nem is írtam, hgoy a gyerekek szabadakartán mullana bármi is. :) (természetsen, ha ezt nekem írtad :D )
2017. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 Darkmoon80 ***** válasza:
Imádom :) mikor a hívők a szabad akaratot emlegetve mentik fel Istent annak a felelőssége alól, hogy a világ (amit állítólag Ő teremtett) olyan amilyen (és mindennek elmondható, csak éppen nem a világok legjobbikának). Miért gondolják egyesek, hogy az isteni támogatás a szabad akarat kérdésében csak a bűnt kell hogy elfogadja, és az áldozatok szabad akaratát nem veszi figyelembe? Miért nem védi meg a szabad akaratát annak, aki nem akar a gyilkos kezétől meghalni, vagy akár egy baleset részese lenni? Ábel szabad akarata nem volt legalább annyira fontos mint Káiné? Egyáltalán, minden rosszat a sátánra és az általa megrontott emberekre fogni meglehetősen álságos, ha Isten akarata mindenek felett áll. Ne akarja senki elhitetni velem, hogy egy ilyen tragédia (ami engem kívülállóként is mélyen megrázott, mert szülőként átéreztem azoknak a fájdalmát, akik már soha nem látják viszont a gyermeküket) valamiféle kifacsart logika szerint az érintettek épülését lelki gyarapodását szolgálja.
2017. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

"Imádom :) mikor a hívők a szabad akaratot emlegetve mentik fel Istent annak a felelőssége alól, hogy a világ (amit állítólag Ő teremtett) olyan amilyen (és mindennek elmondható, csak éppen nem a világok legjobbikának). Miért gondolják egyesek, hogy az isteni támogatás a szabad akarat kérdésében csak a bűnt kell hogy elfogadja, és az áldozatok szabad akaratát nem veszi figyelembe? Miért nem védi meg a szabad akaratát annak, aki nem akar a gyilkos kezétől meghalni, vagy akár egy baleset részese lenni? Ábel szabad akarata nem volt legalább annyira fontos mint Káiné? Egyáltalán, minden rosszat a sátánra és az általa megrontott emberekre fogni meglehetősen álságos, ha Isten akarata mindenek felett áll. Ne akarja senki elhitetni velem, hogy egy ilyen tragédia (ami engem kívülállóként is mélyen megrázott, mert szülőként átéreztem azoknak a fájdalmát, akik már soha nem látják viszont a gyermeküket) valamiféle kifacsart logika szerint az érintettek épülését lelki gyarapodását szolgálja."


Kedves Válaszoló, valamit félre érthettél. :) Nem mentünk fel senkit (én biztosan nem), mivel Istent abszolút nincs MIBEN vagy MIÉRT felmenteni. :) Ábel szabad akarata ugyan annyira számba volt véve mint káiné, sőt azoknak a szabad akaratára is figyelt Isten, akik megverték, leköpték, a szákállát pedig még ki is húzták Jézusnak. Még rájuk is figyelt és az ő szabadakaratuk IS igen nagy mérvadó volt. :) Tehát, ne haragudj, de nem értem. Az, hogy Isten mindenről tud és mindent tud, az nem egyenlő azzal, hogy bele is fog szólni a dolgaidba. Ő csak tudja te választasz, ő tiszteletben tartja, de ezeknek a döntéseidnek (akár jó akár nem) KÖVETKEZMÉNYEI vannak. DE! ezek a TE (vagy a mi) döntéseid. És újra elmondanám, hogy igazából maga a kérdés is undorító, de az méginkább, hogy igazán senki nem tud a dologról közelebbit csak a túlélők, és akik itt vannak igen csekély része e katasztrófa túlélője, így mivel csak annyit tudunk, amit hallottunk a rádióban vagy a tv-ben láttunk, az nagyon kevés. :) Valószínű, hogy elaludt a sofőr vagy nem volt fék tán, de még az is lehet, hogy felrobbant a motor és kigyulladt. Bármi előfordúlhat, de erről mi NEM átélők SEMMIT nem tudunk. :) Szóval, ezzel ne igen próbáljunk meg érvelni, hogy: "Ez biztosan ISten műve volt!" nem ez valószínüleg egy emberi mulasztás eredménye/következménye. Ennyi. Békesség neked! :)

2017. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
72%

"Az, hogy Isten mindenről tud és mindent tud, az nem egyenlő azzal, hogy bele is fog szólni a dolgaidba. Ő csak tudja te választasz, ő tiszteletben tartja, de ezeknek a döntéseidnek (akár jó akár nem) KÖVETKEZMÉNYEI vannak. DE! ezek a TE (vagy a mi) döntéseid"


Értjük, utolsó. Ezek szerint istennek mi csak egy TV műsor vagyunk. Kényelmes karosszékből szemléli az eseményeket, és jókat röhög, vagy meghatódva könnyeket ejt a műsor láttán. Ne haragudj, de ez az undorító, nem az, ha megkérdőjelezem a létét.

Ha én teremtek egy családot (ami az én kis külön bejáratú világom), akkor az abban élőkért felelősséggel tartozom. Ha a gyerekem le akar ugrani a tizedikről, nem fogom tiszteletben tartani a döntését, hanem megpróbálom a szerintem helyes útra terelni. Mert teremtőként ez az én felelősségem.

2017. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
39%
Szeretem azt mikor direkt nem gondolkotok. Kedves Miquel, kérdem én, a gyerekemnek (vagy egy adott gyereknek), aki ilyet akarna tenni nincsenek szülei, aki oda megy és lekeverne neki egy fülest emiatt? Ha meglatja egy ember hogy a gyereke ki akar ugrani az ablakon, láttál olyat, hogy kényszeresen nem megy oda és segít (van ilyen, de az is egy döntés :D)? Nem igazán értelek titeket, látszólag direkt nem gondolkodtok tovább az eseményekben. Ez már nem is undorító inkább szánalmas. :D Senki nem mondott továbbá olyat, hogy Isten hátra dőlne. Nem. Én csak annyit mondtam, vagy szerettem volna röviden leírni, hogy a MI döntéseinknek következményei vannak. Ha megkérhetlek kedves Miquel gondolkozz picit többet vagy olvasd el mégegyszer azt amit nem értettél. :) Békesség neked. :)
2017. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 Darkmoon80 ***** válasza:

Elfogadható lenne az érvelés, hogy Isten nem szól bele az emberek dolgába tiszteletben tartva a szabad akaratot, ha a Bibliában nem sorakoznának az ellenpéldák.


- "Azt mondta az ÚR Mózesnek: Amikor elindulsz, hogy visszatérj Egyiptomba, ügyelj arra, hogy mindazokat a csodákat véghezvidd a fáraó előtt, amelyeket hatalmadba adtam. Én pedig megkeményítem a szívét, és nem bocsátja el a népet."

- özönvízzel sújtja az emberiséget

- parancsolatokkal, kényszerrel irányít embereket : Jónás, "Az ÚR pedig egy nagy halat rendelt, hogy lenyelje Jónást. Jónás pedig három nap és három éjjel volt a hal gyomrában."

- "Hér, Júdának elsőszülött fia gonosz vala az Úr szemei előtt, és megölé őt az Úr."

- "És monda az Úr Józsuénak: Ne félj és ne rettegj! Vedd magadhoz mind a fegyverfogható népet, és kelj fel és menj fel Aiba, meglásd: kezedbe adom Ainak királyát és az ő népét, városát és földét."


Sorolhatnám még napestig. Hol volt ilyenkor a szabad akarat tiszteletben tartása? Vajon Máriának, Júdásnak volt szabad akarata, hogy ne játsszák el a rájuk szabott szerepet? Vagy akár Jézusnak? Hogy zajlana le az Isten által eltervezett üdvtörténet, ha a bábuk nem az őket mozgató akarata szerint mozognának?


(Persze mindez csak abban a feltételezett, de általam el nem fogadott esetben kérdés, ha és amennyiben a Bibliában leírt Isten létezik. Amennyiben nincs ilyen irányító felsőbb hatalom, akkor az egész kérdés tárgytalan, mivel a történések mögött nincs más, csak a minket körülvevő, számunkra felfoghatatlanul összetett ok-okozati összefüggések láncolata, melyek között ott szerepelnek a mi saját, szabad akaratunk által generált döntéseink következményei is.)

2017. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!