Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedte Isten, hogy a...

Miért engedte Isten, hogy a veronai buszbaleset bekövetkezzen?

Figyelt kérdés
Ha Isten jó, miért engedte, hogy ilyen sok ember meghaljon, fiatalok és kiskorúak is?

2017. jan. 31. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Végigolvastam... Két szélsőséges vélemény Miquel és Balinhun részéről. A középúton haladjatok...
2017. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

nehéz úgy írni erről, hogy ne bántsunk másokat. sajnálok mindenkit, akit a dolog érint. A történtek után kb. egy hétig én is a hatása alatt voltam, ahogy átéreztem valamit abból, mit érezhetnek azok, akiket a dolog érint.


Nem fogom eljátszani, hogy tudom a választ a kérdésre, mert nem tudom. Sőt én se értem teljesen, hogy történhet ilyen. Ennek ellenére megpróbálok válaszolni az alapján, amit tudok, ami nem lesz teljes válasz, csak pár dologban irányadó.


Nem ismerem azokat, akik a buszon utaztak. Nem ismerem az életüket, nem tudom, bűnös életet éltek-e és ha igen, mennyire. Nem tudom, hívők is voltak-e közöttük.


Azokat az embereket, akik törekednek arra, h Istennek tetsző életet éljenek, Isten valóban megóvja. Akik pedig nem hisznek benne, sőt olyan életet élnek, ami ellentétes a Bibliával, tehát átver másokat, csal, lop, kicsapongó életet él, stb. (most mindent nem sorolok fel, mert sok is lenne, és sokan nem is értenének egyet azzal, hogy az is bűn), azok Istentől nem várhatnak sok jót. Isten őket is szereti és próbálja megtalálni a módját, h megszólítsa őket, hogy megtérhessenek és új életet kezdhessenek, de ha makacsul ragaszkodnak a bűnös életmódjukhoz, akkor Isten sem fogja erőltetni a dolgot. Nyilván nem pusztjítja el őket, csak egyszerűen a védelmére nem számíthatnak.


Olyan emberek, akik hisznek Istenben, olyan életet is élnek és imádkoznak minden nap és imában kérik azt is, h Isten legyen velük, azokkal tényleg történnek csodák.

De akik gyűlölnek másokat, sokféle bűnt rendszeresen elkövetnek és nem is gondolnak arra, hogy nem így kéne élni, azok nem számíthatnak Isten jelenlétére és védelmére. Nem mondom, hogy ilyen emberek utaztak azon a buszon és azért történt ez velük, ez csak egy felvetés, hogy ez is lehetséges. De ha így is van, én akkor is sajnálom az esetet, ami történt.


Ennek az az üzenete, hogy az emberek térjenek meg, hagyják abba a bűnös életmódot, a gyűlöletet, lopást, csalást, és az összes bűnt, forduljanak Istenhez és Tőle kérjék és vegyék el, hogy mi a célja az életükkel.


Én is durvának tartom az esetet, ahogy már írtam. De legalább annyi jó származzon belőle, hogy az emberek megtérnek a bűneikből és Istennek tetsző életet kezdenek élni, ezzel környezetük, embertásaik számára is inkább áldás, mint átok lesznek a további életükben.

2017. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
32%
Prédikátor 9 resz 11 verse,,.......mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal,,
2017. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim válasza:
0%
Mert a buszsofőr volt az ördög
2017. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 világvége1 ***** válasza:
Mert gonoszok voltak.
2020. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!