Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedte Isten, hogy a...

Miért engedte Isten, hogy a veronai buszbaleset bekövetkezzen?

Figyelt kérdés
Ha Isten jó, miért engedte, hogy ilyen sok ember meghaljon, fiatalok és kiskorúak is?

2017. jan. 31. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:

49.: Kedves Kérdező, Jehovát, pedig én nem tudom hova tenni.

Te tudod hova tenni Jehovát?


A mohamedánokat 150 éves megszállásuk miatt tudjuk elhelyezni valahol általános műveltségünkben.

2017. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

50-es: arra a balesetre alig emlékszem, akkor még nagyon kicsi voltam. De viszonylag gyakran jártunk arra, a körforgalomnál ott van egy emlékhely. Szörnyű tragédia volt.


51-es: jó, sajnálom, rossz hívószavakat adtam meg. :) Persze lehet, hogy tombol a determinizmus és nem is a saját szabad akaratomból írtam ezeket.

2017. febr. 8. 22:42
 53/65 anonim ***** válasza:
Köszönöm, 50-es, én is pontosan erre szerettem volna felhívni Balinhun mester figyelmét.
2017. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 50. Válaszoló és Miquel, mint mondtam itt az elmétekkel semmi gond nincsen! :D A modorotokkal annál inkább. Ennél jobban már nem tudom leegyszerűsíteni szóval, nem is fogom. A probléma ott kezdődik kedves 50. Válaszoló és kedves Miquel (aki már mesterének vagy szimplán mesternek tart), hogy TI ateisták NEM hisztek Istenben viszont nagyon szívesen vonjátok őt felelősségre. Logikus a kérdés szerintem, hogy kit vontok felelősségre? Aki nincs? Egy nem létező valaki, hogyan is avatkozhatott volna bele a tőrténtekbe? :D Szóval, ezért mondtam, hogy ez az egész felelősségre vonásotok, direkt félre értelmezéseitek, abszolút szándékos. :) Eddig nem létezett, most hírtelen mikor baj tőrtént lett Isten. Egy szó, mint Száz másik ezért látom ezt szándékosna és ezért nem fogom mégjobban elmagyarázni azt, amit már többszőr leírtam. :) Békesség nektek. :)
2017. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
35-ös: természetesen itt nemcsak a gyerek, hanem a család és az orvosok szabad akaratáról is szó van. Senki sem akarta, hogy koraszülött, vak és cukorbeteg legyen, mégis az lett. A család elfordult Istentől.
2017. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Balinhun!


Nem tudom a modoromban mit kifogásolsz, mert nem anyáztam, nem mondtam senkire hogy ostoba, és nem is káromkodtam.


Ezért kérlek, másold be azt a szövegrészt, amit valamelyik kommentemben modortalannak, bántónak tartasz!! Szívesen bocsánatot kérek, amennyiben találsz ilyet.



Az viszont, hogy más nézetet képviselek, ami nem felel valakinek, még nem jelenti, hogy modortalan vagyok. A szabad vélemény nyilvánítás jogát fenntartom magamnak.


Amit az isteni felelősségről írtam, nem jelenti hogy feltételezem a létezését (ez félremagyarázás), csupán azt próbáltam bizonyítani, hogy AMENNYIBEN létezne (a keresztény hit által elfogadott tulajdonságokkal), akkor a történések és a definiált istenkép nincs összhangban egymással.


" TI ateisták NEM hisztek Istenben viszont nagyon szívesen vonjátok őt felelősségre. Logikus a kérdés szerintem, hogy kit vontok felelősségre? Aki nincs?"


Az előbb leírtak alapján remélem világosan érthető, hogy a az általam leírtak olvasata ez:


HA a Bibliában szereplő teremtő (Él,Jehova/Isten) a megadott tulajdonságokkal létezne (feltételezés) , AKKOR a történtek nem lennének összhangban a róla kialakított képpel. Következtetés: a feltételezés valahol hibás.


Vagy nem létezik Isten, vagy nem olyan, mint amilyennek őt leírják.


Ez a módszer a matematikában is elfogadott, először felteszek valamit, majd azzal bizonyítom, hogy a kezdeti feltételezés nem állja meg a helyét, hogy a levezetés végén nem kapok helyes végeredményt.

2017. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd, utsó! Balinhunbal vitatkozni olyan, mint szobabiciklizni. Csak belefáradsz, de nem jutsz sehova.
2017. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
64%
Hát kedves Miquel, pontosan! Figyeljetek, mivel ez meddő egy vita, már elég régóta (mióta írom, hogy szándékos az egész azóta) nem szeretnék már erről többet írni, mert felesleges (pont emiatt nem nagyon reagálok arra, amit írt az előző Válaszoló). Viszont, ha Krisztus áldozatára vagytok kíváncsiak azt elmondom nektek szívesen. :) Ha érdekel, írjatok, ha nem érdekel, sajnálom, TI döntöttetek így. Békesség nektek! :)
2017. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves Balinhu!


Ez bizony csúnya öngól volt. EGYETLEN mondatomat sem tudtad idézni, ami sértő lett volna, azaz csupán vádaskodás volt amit írtál.


Idézlek, 54-es pontban írtad nekem címezve "A modorotokkal annál inkább. Ennél jobban már nem tudom leegyszerűsíteni szóval, nem is fogom."


Én sem egyszerűsíthetem le jobban: vádaskodásod nem volt más, mint az, hogy kifogytál az érvekből és bemenekültél a sértődöttség elefántcsont tornyába.


Elnézést a topik többi látogatójától, nem szeretek személyeskedni, de az alaptalan vádaskodástól kicsit mérges tudok lenni.

2017. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Sok kérdést lehet feltenni Istennek, mely így kezdődik: Miért engedte meg...?


Így van ez minden háborúval és így van ez milliók és milliárdok halálával.


Miért engedte meg Isten, hogy meghaljanak?


Isten örökkévaló, örökkévalóságban gondolkodik és mivel mi a teremtményei vagyunk, így a mi lelkünk is örökkévaló. Ha meghal is a testünk, a lelkünk tovább él és létezik, mert van egy másik világ, amit nem látunk, csak miután elhagyjuk földi sátrunkat, porhüvelyünket, a testünket. A földi élet rövid, csak egy pillanat az örökkévalósághoz képest. Van, amelyik picit rövidebb.


A földi élet csak egy iskola, és ki mint él, a halál után úgy veszi jutalmát és teljességét.


Erre hívta fel a figyelmet Jézus. A halált elkerülni nem lehet, mindenkinek meg kell halnia és mindenkinek meg kell jelennie Isten előtt. Jézus példát mutatott a halálával mert bebizonyította, hogy van élet a halál után. Ezért mondta, hogy szeressük egymást. Éljünk egymással szeretetben, amíg lehet, mert a szeretet cselekedetei mindörökre megmaradnak és jutalmát veszik.


A halál szörnyű még így is. Még keserűbb a halál oka és körülménye és látszólagos értelmetlensége.


Jézus is sírt Lázár sírjánál, pedig tudta, hogy fel fogja támasztani. A sírás és a gyász nem szégyen.


De tudnunk kell és tudatosítani kell magunkban, hogy a testi halállal nem ér véget az élet. Odaát találkozunk szeretteinkkel, csak higgyetek és bízzatok Jézusban, hiszen Ő ezért és értünk halt meg, hogy el ne vesszünk a hitetlenség és reménytelenség miatt.

2017. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!