Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten néma? Miért?

Isten néma? Miért?

Figyelt kérdés
Ha Isten képes volt mindezt megteremteni, vagy ha mindeható, vagy ha egyáltalán isten, vagy Atya, miért nem képes hozzám szólni emberi nyelven, ha megkérem?

2017. febr. 22. 00:49
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Na jó, nézzük akkor, hol állunk eddig:


Van, aki szerint nincs benn a szövetségben, hogy Isten velem beszélgessen. Minden le van írva.


KZitus felhasználó is azt mondja, hogy "De aki nem hisz a Szavának a Biblia lapjain, ahoz miért szólna másként? Mert akkor jobban hinnének? Ez csak emberi elképzelés. "


Namost szerintem jobban hinnének az emberek, ha hozzájuk szólna néha az Isten. Nyilván, hiszen nem lenne kétely többé az sem, hogy létezik-e. Az más dolog, hogy követnék-e az Ő szellemiségét, akaratát, vagy nem értenének vele egyet az emberek. Ja, és ahhoz, hogy hozzám szóljon, nem hiszem, hogy szövetségmódosítást kellene végrehajtani.


Na de menjünk tovább:

""Hát.. Személy szerint én elég aljas alaknak érezném magam, ha ilyet tennék." -na ebben igazad van, mert ha Isten tenné ezeket az emberekkel, akkor ő lenne a gonosz, és nem a Teremtő Isten. ""


Erről sokat lehetne vitatkozni, hogy vajon az első emberek bűnbeesése következtében kell e meghalnunk egy napon, vagy másról van szó (egyesek a gnosztikus iratok alapján más véleményen vannak), viszont az eredeti témához visszatérve ha már ilyen az ember sorsa, hogy nap mint nap küzd hogy legyen mit ennie, tehessen dolgokat, valahogy boldognak érezze magát, aztán egyszer csak meghal, szólhatna pár szót az Isten emberi nyelven ha már egyszer kéri valaki, mert ahogy rámutattam, én személy szerint nem kértem, hogy ide szülessek, vagy legalábbis ilyesmire egyáltalán nem emlékszem, és azt gondolom, hogy igazán megérdemlem, hogy aki engem iderakott, ideteremtett, az szóljon pár szót hozzám.



"Ha valóban beszélne hozzád úgy ahogy kéred,elhinnéd,hogy ő szól hozzád és nem csak megbuggyantál?"


Nagyon jó kérdés. Tényleg arra kértem az Istent, hogy úgy szóljon, olyan hanggal, mint amit az hall akihez beszélnek, vagy aki a beszédet hallucinálja. Istennek nem okozna gondot megmutatni nekem, hogy nem csak megbuggyantam, hanem akit hallok, az valós személy.



"Ne vádaskodj kérlek, inkább keresd meg a kérdéseidre a választ a Bibliában - kicsit több alázattal, és szerénységgel :-)" Köszönöm a bölcs intelmet, mert tényleg az, és egyet is értenék vele, de ha ennél több alázattal és szerénységgel állnék a dolgohoz, akkor fel sem tettem volna a kérdést, hogy miért nem szól hozzánk az Isten. Mégis felteszem, például a következő miatt: egészen más, ha valaki személyesen szól hozzád, vagy ha egy ősi könyvből olvasod ki az igét. Képzeld csak el, ha ezt mondaná neked az Isten, miután meggyőződtél róla, hogy valóban nem csak hallucinálsz: "Kedves XY látom, hogy a jóra törekszel, tégy meg mindent, és én itt leszek veled mindig, és támogatlak, ha már erődból nem telik többre."


Képzeld el ha ezt mondaná valakinek az Isten emberi nyelven és hangon, aki kéri őt hogy szóljon. Biztos vagyok benne, hogy az az ember onnantól kezdve boldog lenne, akkor is ha szenved, és biztos lenne benne, hogy érdemes a sok áldozat. Persze olyan emberről beszélek, aki örülne isten létezése bizonyosságának.

2017. febr. 23. 21:35
 22/24 anonim ***** válasza:

"Istennek nem okozna gondot megmutatni nekem, hogy nem csak megbuggyantam, hanem akit hallok, az valós személy."


És,hogyan bizonyítaná pl?

2017. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Például elmondaná, hogy mi fog történni körülöttem az elkövetkező egy percben, és én látnám, hogy amit mond az igaz.

Vagy mondana egy címet ahova elmegyek, és előre megmondta volna hogy ki lakik ott, milyen kocsija van stb. Számtalan módon tudná igazolni, hogy a hangja valós. Ha akarná....

2017. febr. 26. 09:49
 24/24 anonim ***** válasza:

Értem,hát nekem az intuíció működni szokott.Csak merni kell hallgatni rá.Néha azért nem könnyű,mert logikátlannak tűnik elsőre.Pl.Ne előre szálljak fel a buszra,hanem hátra,ámbár előre akartam,de "véletlenül" hátul pont összefutok egy rég látott ismerősömmel,aki hasznos számomra.Vagy pl.van egy meggyőző kiállású ember,barátságos,sokan hisznek neki,tisztelik stb.és nekem meg van egy olyan érzésem,hogy nem szabad neki hinnem,menjek a tömeggel szembe,és végül valóban kiderül,hogy szélhámos.Pedig a "logika" azt diktálná,hogy nyugodtan megbízhatok benne.

Vagy pl.megérzem emberekről,hogy milyen szándékúak,pedig csak mondjuk pár szót beszéltem velük,és legtöbb esetben bejön.Többször volt,hogy megéreztem,kivel fogok aznap találkozni(nem,nem a főnökömmel,munkahelyi váltótársammal,ilyesmi:)) hanem olyannal,akivel kevésbé valószínű,hogy összefutok.Vagy pl.megéreztem a bajt,felkeltem egy átlagos reggelen,és tudtam,hogy munkába menet valakivel konfliktusom lesz.Annyira erősen éreztem,hogy gondolkodtam kivel,vagy mégis mi fog történni,de erre nem kaptam választ.Mielőtt beértem volna munkahelyemre,belém kötött egy nem idén barnult egyén,veréssel fenyegetett,elvett tőlem pénzt.

Hogy miért nem tudtam előre pontosan,hogy ez lesz? Jó kérdés.Valószínűleg karmikus randi volt,és ezt kellett megtapasztalnom életem azon pontján,nem volt mese.

Úgyhogy kb.ennyit tudok mondani saját tapasztalatból.De pl.olvasd el a "Beszélgetések Istennel" c.könyvet,ha egy mélyebb,meghökkentőbb dologra vagy kíváncsi.Nem mondom,hogy hidd el.Nem mondok róla semmi,csak olvasd el ha érdekel,és vond le a saját konklúziódat.

[link]

2017. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!