Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten néma? Miért?

Isten néma? Miért?

Figyelt kérdés
Ha Isten képes volt mindezt megteremteni, vagy ha mindeható, vagy ha egyáltalán isten, vagy Atya, miért nem képes hozzám szólni emberi nyelven, ha megkérem?

2017. febr. 22. 00:49
1 2 3
 11/24 KZitus ***** válasza:
69%

fastandcurious


Azért vannak ilyen gondolataid, és elvárásaid Istennel szemben, mert egyáltalán nem ismered őt(már bocsáss meg)


"Érdekes, hogy Jézus hajlandó volt bármely bűnöst megszólítani emberi nyelven." -ez volt az egyikk célja a földrejövetelének, sőt, Jézus vére „kiontatik sokakért a bűnök megbocsátása végett” (Máté 26:28).


"Isten, a mindenható erre nem képes." - komolyan gondolod, hogy Isten nem képes bármire is?? De aki nem hisz a Szavának a Biblia lapjain, ahoz miért szólna másként? Mert akkor jobban hinnének? Ez csak emberi elképzelés.

Krisztus több halotatt feltámasztott annak bizonyításáre, hogy erre is kapott hatalmat az Atyjától. Te elhiszed, hogy téged is fel fog/tud támasztani?


" Namost az én értelmes lényeim ott küszködnek az életben maradásért, én pedig sejtelmes intuíciókat küldözgetek nekik, amit vagy meghallanak, felfognak, vagy nem, holott képes lennék beszélni hozzájuk az ő nyelvükön, és erre kérlelnek is. Azt is elintézem, hogy a teremtményeim, bárhogy is küszködnek, egy idő után biztosan meghaljanak.


Hát.. Személy szerint én elég aljas alaknak érezném magam, ha ilyet tennék." -na ebben igazad van, mert ha Isten tenné ezeket az emberekkel, akkor ő lenne a gonosz, és nem a Teremtő Isten.


Hidd el, valaki más kavarja a dolgokat napjainkban. 1János 5:19; Jelenések 12:9; 1Péter 5:8

Ne vádaskodj kérlek, inkább keresd meg a kérdéseidre a választ a Bibliában - kicsit több alázattal, és szerénységgel :-)


Légy óvatos, mert ez egy lehetőség:" hogy túl ne járjon az eszünkön Sátán, hiszen nem vagyunk tudatlanságban a fondorkodásai felől." 2Kor.2:11

2017. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Pietrosol ***** válasza:
19%

#10!


Bocs, de semmiféle szövetség nincs és nem is volt Isten és ember között. Többé-kevésbé azért, mert a testamentum jelentése, végső akarat, hagyaték és nem szövetség, no meg Isten és ember nem kettő.

2017. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#12 zsenilális vagy:))))


Na és mit vállal a testamentumban és a kire nézve kötelező? Pont, mint agy szerződés.


Amúgy: 1 Mózes6,18 De te veled szövetséget kötök, és bemégy a bárkába, te [1 Pét. 3,20. 2 Pét. 2,5] és a te fiaid, feleséged és a te fiaidnak feleségei teveled.


2 Mózes

2,24 És meghallá Isten az ő fohászkodásukat és megemlékezék Isten az Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal [1 Móz. 15,14.26,2-4.] kötött szövetségéről.


19,5 Mostan azért ha figyelmesen hallgattok szavamra és megtartjátok az én szövetségemet, úgy ti lesztek nékem valamennyi nép közt az enyéim; [5 Móz. 7,6. Zsolt. 24,1-6.] mert enyim az egész föld.


19,6 És lesztek ti [1 Pét. 2,9.] nékem papok birodalma és szent nép. Ezek azok az ígék, melyeket el kell mondanod Izráel fiainak.


24,7 Azután vevé a szövetség könyvét, és elolvasá a nép hallatára; azok pedig mondának: Mindent megteszünk, a mit az Úr parancsolt, és engedelmeskedünk.


9,4 A kik izráeliták, a kiké a fiúság [2 Móz. 4,22. 5 Móz. 7,6.] és a dicsőség és a szövetségek, meg a [Zsolt. 147,19.] törvényadás és az isteni tisztelet és az ígéretek;


És íme az újszövetség: 11,27 És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.


Tényleg soha nem kötött szövetséget, brávó.

Megsúgom, hogy nyolc (8!!!) szövetséget kötött az emberrel az Isten


[link]


Te látod értelmét a vallási rovatban történő trollkodásodnak és picit önmagad lejáratásának? Ha igen, elmondanád, mi az?

2017. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Figyeld Pietrosol!!! Jól figyeld:

Zsidó

7,22 Annyiban jobb szövetségnek lett kezesévé Jézus.

2017. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Zsidó

13,20 A békesség Istene pedig, a ki kihozta a halálból a juhoknak nagy pásztorát, örök szövetség vére által, a mi Urunkat Jézust,

2017. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Namost az én értelmes lényeim ott küszködnek az életben maradásért, én pedig sejtelmes intuíciókat küldözgetek nekik, amit vagy meghallanak, felfognak, vagy nem, holott képes lennék beszélni hozzájuk az ő nyelvükön, és erre kérlelnek is."


Ha valóban beszélne hozzád úgy ahogy kéred,elhinnéd,hogy ő szól hozzád és nem csak megbuggyantál?

2017. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Pietrosol ***** válasza:

#13!


Ügyesen tudsz másolni. Most kérlek mutass a valóságból egy, csak egy szövetséget! Egyet!

2017. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Ügyesen tudsz másolni. Most kérlek mutass a valóságból egy, csak egy szövetséget! Egyet!"

Testamentumból idéztem, amire hivatkoztál:) Eddig a Bibliáról volt szó, most mit terelsz?


Én: "Mert Isten a szövetségén keresztül teljesíti, amit vállal. ebben nem vállalja, hogy beszélget. Most Újszövetség van, előtte Ószövetség. Ott minden le van írva, mint egy szerződésben"

Te: "Bocs, de semmiféle szövetség nincs és nem is volt Isten és ember között. Többé-kevésbé azért, mert a testamentum jelentése, végső akarat, hagyaték és nem szövetség, no meg Isten és ember nem kettő."


Most akkor mégis van a testamentumokban szövetség? Ezért idéztem az igéket. Magadat sem tudod követni?:)

2017. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

""Ügyesen tudsz másolni. Most kérlek mutass a valóságból egy, csak egy szövetséget! Egyet!""

Valóságból?:))) Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2017. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Pietrosol ***** válasza:

#42!


Ne egy könyv lapjaiból idézz, hanem a valóságban mutass rá arra, hogy létezik bármiféle szövetség! Erre kértelek és újra erre kérlek! Nem értem, hogy amikor a testamentum szónál leírom, hogy annak jelentése végső akarat, akkor miért kérdezed, hogy mégis létezik szövetség. 42.

2017. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!