Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mit gondoltok a...

Keresztények! Mit gondoltok a pogányokról?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, de elmondom az indokát is:

Csupán annyi, hogy kíváncsi vagyok mennyire vagytok a Bibliához kötve, illetve mennyire lapozgatjátok azt, ugyanis van benne pár parancsolat, hogy mit tegyetek velünk, de szeretném tudni a ti véleményetek is.



2017. febr. 24. 16:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Köszönöm Kedves kérdező.


Most már értem.


Nos a versek a Héber iratokból származnak, a keresztényeknek Jézus megváltó halálával, nincs joguk, sem felhatalmazásuk, hogy azonnali halálos ítéletet hozzanak és végre hajtsák azt, mert ezt Isten a maga hatalmába helyezte. egyetlen személy lehet az ítélet hozó és végre hajtó, és Ő maga Isten kinevezett felkent királya: Jézus.


Ami pedig a Lukács evangéliumot illeti, sajnos ezt az egy verset kiragadtad Jézus szemléltetéséből, és ezért úgy tűnik, mint ha Jézus arra kötelezné követőit, hogy valakit, mert nem kamatozta Jézus javait megöljék.


Mivel ez szemléltetés ezért nem teljesen az értendő alatta, amire Te gondoltál.


Ezt a rabszolgát veszteség éri, mivel elmulasztotta gyarapítani ura királyságának a vagyonát. Az apostolok várják, hogy Jézus uralkodjon Isten királyságában, ezért tesznek is érte. Amit Jézus erről az utolsó rabszolgáról mond, abból nyilván felismerik, hogy ha nem szorgalmasak, akkor nem lesz helyük Isten királyságában.


S valóban azt is hozzáteszi, hogy az ellenségeit, akik nem akarják, hogy király legyen felettük, ki fogják végezni.

S erre gondolod, hogy Jézus embereket fog felhasználni erre?

Nem éppen megnyugtató, de hidd el, nem emberek fogják ezt megtenni.

2017. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
én katolikusként nem gondolok semmi rosszat a pogányokról. szerintem egy kereszténynek az életvitelével kellene bizonyítani a hitét. ennek ellenére sok olyan embert ismerek, akik pogányként, vagy ateistaként jobb emberek, életük inkább képviseli a keresztény értékrendet, mint egyes "vallásos" emberé.
2017. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jó magam is Pogány vagyok, és a Biblia értelmében a pogányok a NEM zsidók. :) Szóval a véleményem az, hogy ők is nyitottak Isten szeretetére és ők is megtérhetnek. :)
2017. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

living Neked holnap válaszolok ha nem gond, mert fáradt vagyok már a regényekhez. :)


12-es:

Köszönöm a válaszod! Hasznos volt! :)


13-as:

Nem bibliai értelembe kell venni a szót, hanem úgy, ahogy az anyanyelved definiálja.

A legtöbb pogány pedig nem akar megtérni, ez a vélemény nem tetszett, ennek ellenére vélemény, én pedig azt kértem, szóval megy neked is a zöld.

2017. febr. 24. 21:59
 15/23 anonim ***** válasza:

Hát, pogányról nekem valami újpogány vallás követői jutnak eszembe. De ha te nem zsidó vagy keresztény vagy muszlim emberekre gondolsz - úgy sejtem, főleg ateistákra, de akár akkor már pl buddhistákra is - akkor arra annyit, hogy semmit.

Bocsi, nem akarok itt gyanúsítgatni, de enyhe provokáció szagot érzek. Nem mentség, hogy 16 vagyok és nemrég kezdtem "komolyabban" a vallást is követ(get)ni, de biztosra veszem, hogy te jobban ismered a Bibliát nálam. Valszeg tudod is, melyik idézetekre gondolsz, de nem vágom, a fő kérdésbe miért nem írtad ki.


Offról visszakanyarodva, semmi különöset nem gondolok rólatok. Ha lenéztek, butábbnak vagy felvilágosulatlannak tartanak, azt nem szeretem - ha te nem vagy ilyen, semmi gondom nincs veled, persze tudom, másokkal se szabadna, hogy legyen... Igazából ez előttem még letisztázandó kérdés. De ha arra vagy kíváncsi, se megölni - durva fikció, de na - se erőszakosan megtéríteni nem akarok senkit. Ha valaki meghallgatna, az jó lenne, de ahhoz "nektek" kellő érdeklődéssel, nekem meg érzelmi meg értelmi tudással és kisugárzással kéne rendelkeznem.

Tényleg mindig megfogadom, hogy ebbe a topikba nem írok többet, szóval ne haragudjatok, de gondoltam hátha...

2017. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 imakommandós ***** válasza:

@

1.

Én nem értek a törvényhez pedig 10 éve olvasom a Bibliát. A törvénnyel vigyázni kell mert sokan úgy idéznek kikapva belőle részeket, mintha értenék a törvényt. :)


Annyit azért kapizsgálok belőle, hogy a Mózes könyvéből a törvényeket amiket kimásoltál azok Izrael közigazgatási törvényei, és nem általános emberi kapcsolatokat szábolyozó parancsok. Egy országnak a társadalmát szabályozó törvény, ami konkrét néphez és földrajzi helyhez kötött. Ezek a zsidóknak adott, Izrael államát szabályozó parancsok. Semmi köze ezekhez a parancsokhoz a keresztényeknek. Egyrészt azért mert nem vagyunk törvény alatt, másrészt azért mert a keresztények többsége szintén pogány, és az újszövetség tárgyalja azt a néhány a parancsot a Mózesi törvényből amiket a pogányok közül megtért hívőknek meg kell tartaniuk, hogy jó dolguk legyen.


2.

Az újszövetségből is másoltál egy verset:


Luk 19:27 Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtuk uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!


Ez elég keményen hangzik, csakhogy ez nem egy parancsolat a keresztényeknek, hanem Jézusnak egy példázata a gírákról. Ha elolvasod a szövegkörnyezetet akkor így kezdődik Jézus beszéde:


Luk 19:11 És mikor azok ezeket hallották, folytatá és monda egy példázatot...


Az újszövetség szövegét teljesen ki kell forgatni, félremagyarázni vagy kiragadni verseket ahhoz, hogy erőszakra buzdító beszédnek tűnjön, míg a Korán szó szerint tartalmaz gyilkosságra adott parancsokat a hitetlenek ellen.

2017. febr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mindenki pogány, akinek a szívében nincs ott, nem él Jézus Krisztus az élő Isten. Aki nincs Jézus Krisztus kegyelmében. Aki nem részesült bűnbocsánatban, akinek nem bocsájttattak meg a bűnei.


Pogány az, aki nem hisz Jézus Krisztusban, a testben megjelent Istenben.

2017. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én is pogány voltam, amíg hitre nem jutottam. Amíg meg nem békéltem az Élő Istennel Jézus Krisztus megbocsátása és kegyelembe fogadása által.


Nem ítélkezem, hanem ajtót és utat mutatok, mely Jézushoz vezet.

2017. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Blackice75 ***** válasza:

A kereszténység maga már pogányság, sőt minden vallás és hitrendszer ami csak létezik a világon az pogányság,érthetőbben megfogalmazva pogány az egész világ, abban a tévhitben tartva hogy nem pogányok.


Mindenki pogány aki nem tartozik az Atya Ábrahámmal kötött ÖRÖK szövetségébe és nem a szövetség feltételei szerint él, vagyis nem tartsa be a parancsolatokat és nem példázza cselekedeteivel, és ezzel párhuzamosan nem fogadja el igaz hittel a Megváltó áldozatát a bűneiért, amely hitet a bemerítkezésével erősit meg.


A Megváltóba vetett Igaz hitből igazul meg az ember, és a törvényekben való jó cselekedetei által üdvözűl.



Aki így él az nem pogány.


Nos melyikünk él így ?


Senki sem , mindenki a pogány vallások követője, legyen az akár keresztényi vagy bármi más,vagy ateistaként a tudomány szerelmese: vilagűr, evolúció és egyéb bohócságok.

2020. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az a pogány aki nem református, katolikus, ortodox, evangélikus, anglikán vagy baptista.

Én megvetem a pogányokat.

,,Régen ez nem volt kérdés : erőszakos térítés, keresztesháború,,

Nagyon jól tették a katolikusok. Ezt kéne most is.

Az általam leírt vallások ilyen módon a maguk útja feje kéne tereljék azokat akik nincsenek megkeresztelve, Jehova tanúi, presbiterianus, metodista, amish, budhista, iszlám.

Nagyon is jól tették a katolikusok a kereszteshaborukat meg az inkvizíciót- az ellenreformaciót nem mert én is református vagyok. Az embereket hitre kell tenni bármi áron.

2021. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!