Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik gyülekezetben lehet...

Melyik gyülekezetben lehet megkeresztelkedni, de nem az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében, hanem Jézus Krisztus nevében?

Figyelt kérdés
Az újszövetségi levelek szerint Jézus Krisztus nevében keresztelkedtek meg. Ha nem úgy értették volna, akkor azt írták volna bele, hogy Jézus Krisztus parancsa szerint. Vitát nem nyitnék belőle, csak írjátok meg a gyülekezeteket, ahol Jézus Krisztus nevében lehet megkeresztelkedni. Köszönöm
2017. febr. 28. 09:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Lehet nem fog tetszeni a válasz, de ilyet nem fogsz találni. Alakíts egyet, kérdésből úgy tűnik, úgy is mindegy számodra, hogy a Szentírás szavain alapul vagy csak fantázián.
2017. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Semmi baj :)

Sajnos nem fantázia és gyülekezetet sem szeretnék alapítani. Külföldön van ilyen, de én itthon szeretnék így megkeresztelkedni.

2017. febr. 28. 10:05
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szerinted az Atya, a Fiú és a Szentlélek és Jézus Krisztus nem ugyanaz, akkor tényleg inkább találj ki magadnak egy vallást, mert a kereszténység erről szól.
2017. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Megkértem, ne nyissunk felesleges vitát erről. Kioktató válaszokra pedig NINCS szükségem. Ha nem tudja valaki a választ a kérdésemre, sétáljon át a másik kérdéshez. Világos? Köszönöm
2017. febr. 28. 10:15
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

megnyugodván zaklatottságodból az Unitáriusokhoz ballag el.

itt a keresztelés szövege:

[link]

„Én téged N. megkeresztellek az egy örök igaz Isten nevében és felveszlek az unitárius keresztény egyház tagjai közé, Jézus követésére. Ámen.”

2017. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek, az unitáriusok tagadják Jézus istenségét, így a kérdésben megadott kritériumnak nem felel meg a linkelt szöveg.
2017. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

6 - de ezt ők tagadják:)) úgyhogy bepaszírozhatjuk az ideges kérdezőnk magasröptű igényei közé:))


"Tehát Isten fia Jézus?

– Igen, hisz minden ember Isten gyermeke az őt éltető örökkévaló lélek által. Épp ez volt Jézus élményének üzenete, nemde? Ez volt az ő forradalmi „jó híre”. Az unitáriusokat gyakran vádolják azzal, hogy Jézus isteni természetét tagadják. Ez nem igaz: az unitáriusok minden ember isteni természetét állítják – miért zárnák ebből ki épp Jézust?!"

[link]

2017. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem én voltam zaklatott állapotban, hanem az, akinek nem tetszett a kérdésem és azzal támadott, hogy csináljak új vallást. Sajnálom őket. Nem akartam én senkit megbántani. A kérdésemre kerestem a választ.


Köszi, de sajnos az unitáriusok nem keresztelnek senkit "Jézus Krisztus nevében".

2017. febr. 28. 11:11
 9/25 Frady Endre ***** válasza:
100%

"Jézus pedig hozzájuk lépett, és így szólt: Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."

/Máté 28:18-20/


Tehát Jézus maga parancsolja, hogy a keresztelő az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében történjen. Ki vagyok én, hogy vitatkozzam vele?! :)))

2017. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Egy csöppet sem vagyok zaklatott, tényt közöltem. Ha te ezt látod bele, az a te lelkivilágodat mutatja. Ha tényleg így van, ahogy írták lentebb, akkor tényleg ott a helyed.
2017. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!