Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik gyülekezetben lehet...

Melyik gyülekezetben lehet megkeresztelkedni, de nem az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében, hanem Jézus Krisztus nevében?

Figyelt kérdés
Az újszövetségi levelek szerint Jézus Krisztus nevében keresztelkedtek meg. Ha nem úgy értették volna, akkor azt írták volna bele, hogy Jézus Krisztus parancsa szerint. Vitát nem nyitnék belőle, csak írjátok meg a gyülekezeteket, ahol Jézus Krisztus nevében lehet megkeresztelkedni. Köszönöm
2017. febr. 28. 09:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise, te félreértettél valamit.

Nem Jézus istenségét vitatom. Azt kérdeztem, hogy melyik gyülekezetben lehet megkeresztelkedni Jézus Krisztus nevében. Az 1-es megírta, valószínűleg nincs ilyen. Akkor csak külföldön van ilyen, mert tudok róla. Nyugodtan írjátok meg, hogy "mi tart vissza, menj külföldre"

Válaszoljatok inkább krisztusi alázatos módon, ha megkérhetnélek benneteket.


9-es, tudok róla. Mindent alaposan áttanulmányoztam. Azért írtam azt is, hogy nem nyitok vitát erről. Mert nem ezt kérdeztem.

2017. febr. 28. 11:27
 12/25 FundamentaIista ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem vitatkozni vagy győzködni szeretnélek, csak érdekel valami:


Ugye tudod, hogy maga Jézus Krisztus adta ki utasításul a tanítványoknak, hogy ha keresztelnek, akkor azt az Atya a Fiú és a Szentlélek nevében tegyék?

2017. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 imakommandós ***** válasza:
Nem tudom, hogy tudok-e ezzel segiteni, de a Hitgyüliben engem mindkét változatra alámerítettek.
2017. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 imakommandós ***** válasza:

Nyilván ha nem lenne a két válatozat egyenértékű, akkor ellentmondás lenne a Bibliában.



Úgy történt, hogy ketten álltak mellettem, meg kellett vallani a hitünket Krisztusban, majd az egyik keresztelő Jézus Krisztus nevébe, a másik az Atya-Fiú-Szentlélek nevébe mondta a keresztelést, és egyszer alámerültem.


Nem tudom, hogy azóta is ugyanez-e a gyakorlat. Ha akarod megérdeklődöm mert a honlapon ezt írják:

"A Bibliában több keresztelési formulát találunk, amelyek teljesen egyenértékűek."


[link]

2017. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Válaszoljatok inkább krisztusi alázatos módon" [#11, kérdező]

A #4 kommented szerint?

2017. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kérdező te nem vitát akarsz hanem vitát szítasz!

Azzal a hozzáállásoddal mond csak mit vársz el?

Magyarországon nem létezik olyan gyülekezet amilyent te keresel, és nagyon kétlem azt is,hogy "külföldön" létezik e egyáltalán ilyen.

De ha mégis létezik akkor újra csak azt tudom mondani,hogy nincs új a nap alatt.

2017. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Fundamentalistának üzenem, Frady Endre is ezt írta nekem.

Mint írtam, nem nyitnék vitát erről. Röviden azért megírnám, hogy Máté 28:19 vitatott vers. Eusebiusz: Az evangélium igazolása 152. oldalán nem ez a vers szerepel. hanem ez: "az én nevemben kereszteljétek meg őket".


Imakommandós, köszi a válaszodat, utánanézek a Hit Gyülekezetének :)


Dubitus, miért csak bennem keresel hibát? Fel akartam hívni a figyelmüket, hogy ne a szememben keressék a szálkát, hanem az övéikben a gerendát. Mert milyen keresztény válasz az, hogy találjak magamnak új vallást, ahelyett, hogy a kérdésemet megválaszolnák? Nagyon szomorú vagyok, hogy te is velük azonosulsz. Úgy értem, véleményed szerint egy keresztény szóval vagy tettel megbánthat egy másik keresztényt, akinek mindezt el kell tűrnie szó nélkül?

2017. febr. 28. 12:19
 18/25 A kérdező kommentje:

16-os, félreértettél. Nem vitát akarok, sőt szítani sem akarom. Hanem választ kapni a kérdésemre.

Sajnálom, ha úgy érzed, hogy kérdésemmel téged is megbántottalak.


Megbántam, hogy feltettem ezt a kérdést.

Inkább másképp kerestem volna választ a kérdésemre.

Jézus Krisztus áldjon meg benneteket!

2017. febr. 28. 12:33
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha befogadod Jézust a szívedbe a szellemed újjászület a Szent Lélek által. Én a feléledési közösséget ajánlanám neked.
2017. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es köszönöm szépen :) Megtaláltam a honlapotokat, szép videófelvételek vannak külföldről (Pápua). Csodálatos!

Ezt, meg a Hit Gyülekezete honlapját is bejelöltem a gépemen :)

2017. febr. 28. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!