Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik gyülekezetben lehet...

Melyik gyülekezetben lehet megkeresztelkedni, de nem az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében, hanem Jézus Krisztus nevében?

Figyelt kérdés
Az újszövetségi levelek szerint Jézus Krisztus nevében keresztelkedtek meg. Ha nem úgy értették volna, akkor azt írták volna bele, hogy Jézus Krisztus parancsa szerint. Vitát nem nyitnék belőle, csak írjátok meg a gyülekezeteket, ahol Jézus Krisztus nevében lehet megkeresztelkedni. Köszönöm
2017. febr. 28. 09:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

9 Frady jó, Euszébiosz nagy kópé lehetett, mert neki nem jött össze a Szentháromság - ezért kihúzta a Máté evangéliumából, zutty.

így szól eredetiben:

βαπτίζοντες αὐτοὺς εἰς τὸ ὄνομα τοῦ πατρὸς (Atya)καὶ τοῦ υἱοῦ (Fiú) καὶ τοῦ ἁγίου πνεύματος (SzentSzellem)


Egyébként meg 0 a valószínűsége hogy Krisztus, aki az Atyához imádkozott, kihagyta volna Őt, és akit Ő, a megtestesült Logosz, a Fiú visszaküld, a Vigasztalót, a Szentlelket-szellemet és azt mondta volta "az én nevemben".

(kérdező - nekem mindegy mit csinálsz, de szektáktól tartózkodj, mert elveszik a szabadságodat, a gyüli pedig szekta. Azt elárulod nekünk hogy "külföldön" (hol? Pápua Új-Guineában?) milyen nevű gyüli volt, amit jónak találtál? mert valószínű itthon is van...)

A Szentháromság vitába meg ne bonyolódj bele, nem lesz attól senki jobb-vagy rosszabb, hogy rágódik rajta. Isten lélekben való születése a lényeg, minden más elporlad, megsemmisül

2017. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Kedves Tequila Sunrise!

Köszönöm aggódásodat, megértem :)


Euszebioszról nehéz elképzelni, hogy azért változtatta át (Máté 28,19), mert szerinted nem jött össze neki a Szentháromság. Miért lett volna kópé? Tudnia kellett volna, hogy átírással/kihúzással nagyon súlyos bűnt követett el Isten ellen. Tehát az is feltételezhető, hogy a jelen Bibliában található Mt 28,19 betoldott-átírt vers, mint ahogy Márk 16,9-20 is.


Jézus nem hagyta ki Atyját, ha az Ő nevében keresztelkedünk meg. Mert Jézus és Atya egy, nem? Jézus azt tanította, hogy Ő az út, az igazság és az élet és csak általa mehetünk az Atyához. Erről többet megtudhatsz a következő külföldi (német) honlapon, kattints a felső sorban lévő magyar zászlóra, ott fogod megtalálni: „Jézus nevében?” nevű csatolt dokumentumot, abból lehet megérteni, hogy miért kell megkeresztelkedni Jézus nevében:

[link]


Pápua Új Guineából való felvételek a 19-es válaszoló által javasolt Feléledési Közösség oldalán találhatóak (a felső sor utolsó menüjében) ott több videófelvételt is találhatsz. Én nem ítélkezek egyik gyülekezet felett, csak azt értékelem, hogy nekem akarnak segíteni.

2017. febr. 28. 19:10
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Keresztény közösség NINCS,amely csupán Krisztus nevében keresztelne,hisz a "keresztény"szó Krisztus követőt jelent,és Krisztus egyértelmű parancsa szerint,az Atyának,a Fiúnak,és a Szentléleknek nevében kell azt megkeresztelni,aki Krisztus tanítványa lett.


Értelemszerűen,aki a krisztusi parancsot semmibe veszi,az nem követője Krisztusnak,tehát nem keresztény.

2017. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Tudnia kellett volna, hogy átírással/kihúzással nagyon súlyos bűnt követett el Isten ellen."

Hát igen.. Akik leírták, másolták, fordították - azok is tudták ezt. Akkoriban nem volt menő hazudni, nem politikusok voltak, hanem ihletett szerzők, akik a szentkönyveket leírták, másolták, fordították.

De hát a lényeg: Isten lélekben való születése. Minden más elporlad, megsemmisül. Remélem kérdező, megtalálod az utadat!

2017. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 imakommandós ***** válasza:
Nem kell annyira ebbe belehergelődni. Én, és úgy tudom még sokan mások is, teljesen más időpontban születtünk újjá, mint a vízkeresztségünk volt. Februárban lettem új teremtés, és májusba mentem a vízkeresztség szertartására. Gondolod, hogy akiket csak az Atya-Fiú-Szentlélek nevére kereszteltek meg azok hiába születtek újjá, nem fognak tudni bemenni a mennybe? Ráadásul van egy olyan tudományág, hpgy szövegkritika, ami az 5000 kéziratból próbálja kiszűrni a hibákat, és kinyomozni, hpgy melyik szó szerepelt vagy hiányzott a legrégebbi másolatokból. Amiről itt a kérdés szól, az nem egy vitatott szövegrész. Legfeljebb lehet, hogy néhány ember így próbálja feloldani az ellentmondásnak tűnő formulákat.
2017. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!