Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a szent szellemmel való...

Van a szent szellemmel való betöltekezésre ateista magyarázat?

Figyelt kérdés

Karizmatikus keresztény (hit gyülekezete leginkább) körökben lévő látványos betöltekezésekre gondolok. Bár én ilyen közegben nőttem fel, nem tartom magam hívőnek, viszont ez az egy dolog, amit sosem értettem. Kissrác koromban tartottam is tőle eléggé.

Kisebb összejöveteleken is előfordul, függetlenül a helytől. Az ki van zárva, hogy ezt mindenki csak megjátssza poénból, ez annál sokkal intenzívebb, de tényleg csak azzal fordul elő, aki akarja is.

Mindenki ilyennel dobálózik, hogy a "sátán csinálja", a "a szentszellem csinálja", most egy nem annyira elrugaszkodott magyarázatra vagyok kíváncsi.



2017. márc. 4. 00:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
26%
Meglehetősen könnyen tanulható pszichológiai trükkök kellenek csak hozzá, ugyanígy a hittel gyógyításhoz. Az összes szektás (ide tessék érteni az összes vallást is, a katolikusok meg a buddhisták sem jobbak egy picit sem a Jehovásoknál vagy a Hiteseknél) dolog sima manipuláció, a nagy vallásalapítók javarészt csak ügyes bűvészek és jó rétorok voltak, pechjükre skizofréniával meg messiás komplexussal megspékelve.
2017. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%

Elsőre kb. hipnózisnak mondanám.


Amúgy érdekes, hogy nem csak a "Karizmatikus keresztény", hanem pl. indiai szektákra is jellemző.

2017. márc. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező,mielőtt adnál valamit a szavukra ,jusson eszedbe ,hogy ezek az emberek csak tippelgetnek.

Nem volt ilyenben részük,külső szemmel figyelt eseményt a saját véleményük alapjaira helyeznek.

Ez olyan mint mikor valaki életében sosem tanult matematikát ,azt se tudja mi az a számolás és megkérdezed tőle ,hogy mennyi 2+2.. Tehát vakoktól ne kérdezd meg milyen a piros szín.


A valóság az,hogy ez a Szent szellem mellékhatása ha valakit betölt.Persze nem mindenki kezd el "fetrengőzni" ,sok mindentől függ,hogy egy emberen ,hogyan nyilvánul meg.


A biblia is számos helyen említi ,hogy a Szent szellem hasonló munkáiról .Pl:. mikor azt hitték ,hogy részegek stb..

Az egyedüli kérdés az,hogy a hited megvan e a Szent Szellemben vagy sem.

2017. márc. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
61%

#23 Kérlek hasonlítsd össze a Szentírással a hitgyülis "betöltekezést" és fetrengést. Konkrétan itt hangzik el gúnyként a hitetlenektől, hogy részegek:


Nagy volt a megdöbbenés, mert mindenki a saját nyelvén hallotta, amint beszéltek. 7Nagy meglepetésükben csodálkozva kérdezgették: „Hát nem mind galileaiak, akik ott beszélnek? 8Hogyan hallja hát őket mindegyikünk a saját anyanyelvén? 9Mi pártusok, médek, elamiták és Mezopotámiának, Júdeának, Kappadóciának, Pontusznak, Ázsiának, 10Frígiának, Pamfíliának, Egyiptomnak és Líbia Cirene körüli részének lakói, a Rómából való zarándokok, zsidók és prozeliták, 11krétaiak és arabok: halljuk, hogy a mi nyelvünkön hirdetik Isten nagy tetteit.” 12Csodálkoztak, és ezt kérdezgették egymástól: „Mi lehet ez?” 13Mások gúnyosan megjegyezték: „Teleitták magukat édes borral.”


Látsz az idézett szakaszban bármi fetrengést, vonaglást, óbégatást és sikítozást? Én nem. Kérlek tedd fel magadnak a kérdést, ha az apostolokra ilyen formában áradt ki a Lélek (gondolom azt nem mered állítani, hogy a gyülin "nagyobb mértékben" tölti el a tagokat, mint az apostolokat), akkor a gyülin tapasztalható eset valóban ehhez fogható? Láttam néhány felvételt erről, szerintem nagyon nem.


Viszont más helyeken valóban említ az Írás sikoltozást és fetrengést, de nagyon nem a Szentlélek kiáradásánál. Rád bízom, hogy megkeresed-e ezeket az igéket vagy sem.

2017. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
26%

Te valamit félreértesz,nem attól függ,hogy kit mennyire tolt be a Szent Szellem,hogy milyen hangosan sikoltozik vagy,hogy hogy fetreng.


Tobb olyan resz van a Bibliaban amely emliti a Szent Szellemnkiaradasat,pl Saul meg a ruhajat is levetette magarol es a foldon fekudt.

Engem mar betoltot a Szent Szellem es ennel csodalatosabb erzes nincs es ezert is tudom,hogy milyen hulyeseget beszelnek itt az emberek,mivel en tapasztalatbol beszelek ,nektek meg a tapasztalatlansag a beszedetek alapja.


De szabad akaratod van ,hidj amit akarsz.

2017. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

A mértéket gyülisek szokták írni (már több kérdésnél is olvastam), azért is írtam "" használatával, mert badarságnak tartom, hogy ennek mértéke van.


Igaz én nem "tapasztalatból", hanem a Szentírás bizonysága által írok "csak". Inkább hiszek abban :)

Egyébként Szent Pálról hol olvastad amit írtál? Mert hirtelen nem találom.

2017. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
57%

Ha az extázis nem lenne jó érzés,az emberek nem használnának tudatmódosító szereket,és pszichikai trükköket,annak eléréséhez.


A Szentlélek,ajándékait szolgálatra-az evangélium hirdetésének szolgálatára-adja,és nem élvezetekre.

Ennek az ajándékoknak mindíg előzménye a Szentlélek gyümölcse,a szeretet,mind a 8 aromájával.

2017. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
38%

Komolyan sajnállak titeket ,hogy ennyire nem látjátok ,hogy mi is az igazság..Szívemből remélem,hogy 1x megtértek és ti is vesztek Szent Szellemet és akkor szégyellni fogjátok azt amit most írtok.

Tudom ,hogy nehéz elhinni ,hogy ez a Szent Szellem ,mivel én sem mindig voltam Hit gyülekezete tag és én is néztem külső szemmel ezt furán ,de miután betöltött a Szent Szellem ,olyan érzés töltött el mint még soha és éreztem Isten szeretetét :).

Imádkozni fogok ,hogy nyíljon ki a szemetek :) addig is minden jót.

2017. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Nehezen hiszem el, hogy minden gyülekezet vezetője egy gonosz pásztor aki ezeket pszichés trükköket szándékosan szórja rá az emberekre.

Ezeknek a gyülekezeteknek az irányítása, nem egy mesterség és nem apáról fiúra száll. Ráadásul sokszor a pásztor áldozza bele a legtöbb pénzét és idejét abba, hogy fentmaradjon az adott közösség.


Elfogadom, hogy nem egy valós dologban hisznek, de hagyjátok már ezeket az összeesküvés elméleteket.

2017. márc. 11. 21:37
 30/36 Pietrosol ***** válasza:

Szia Kérdező!


Láttál már ilyen jelenséget buszpályaudvaron, szülői értekezleten vagy egy élelmiszerbolt pénztáránál?

2017. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!