Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember vagy...

Van itt olyan ember vagy család, aki a sikerét a vallásnak köszönheti?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok,akik a sikerüket annak köszönhetik,hogy vallásosak,betartanak bizonyos "szabályokat",amelyek elvárások,kritériumok a vallásában.Melyik vallás ez? Milyen szabályoknak köszönheted?

2017. márc. 18. 18:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8%
Az egész egyház. Jól megvezetik az embereket és közben nagyot kaszálnak. ^^
2017. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Jah, minden kövér pap
2017. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
"Az egész egyház. Jól megvezetik az embereket és közben nagyot kaszálnak. "-cicuka, most nem az egyház fikázása, hanem a vallás a téma. NAGY KÜLÖNBSÉG!!!
2017. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Írta valaki, hogy neki segít a hit. Elképzelhető, hogy segít neki. De ettől még állati szint a hit/hitetlenség. Mindjárt megvilágítom, miért.


Idézek valakit innen:


"Hit nélkül nem lehet értékelhető életet élni!

Ha nem hiszem,hogy a mai napon elvégzett munkáért pénzt-megélhetést-kapok,hogyan indúljak el?

Ha nem hiszem,hogy képes vagyok elvégezni a dolgom,hogyan foghatok hozzá?"


Amire utaltok, azt hit nélkül is el lehet érni:

pl tudással, képességgel.


El TUDSZ elvégezni bizonyos dolgokat.

Ez tudás!

Nem hit!


Minek kell túlmisztifikálni a dolgokat...?


Vagy tudsz valamit, vagy egyelőre még nem tudod azt. Ilyen egyszerű.


Lehet elmélkedni, a valószínűség valamely fokán vélekedni dolgokról. Ez is lehetséges, és ez SE hit kérdése, se hitetlenségé.


Utóbbi a gondolkodás kérdése.


Furcsállom, hogy te úgy sétálsz, hogy próbálgatod, és/vagy hiszel benne. :D


Gondoljunk csak bele:


"Ahh, hiszem , hogy tudok sétálni, hiszem, hogy jobb lábam a bal után, bal lábam a jobbbbbb-BUTÁN, mert Jézus megmondta...!"


Kb ezt írtad. Hiszed, hogy tudsz dolgozni.

holott TUDOD azt csinálni.


Nem hit kérdése, hanem tett, tapasztalat, gondolkodás, cselekvés kérdése.


Elmondom most azt, miért állati szint csupán, a hit és hitetlenség:


Az egérke észleli a sajtot az egérfogóban. Azt HISZI, jól jár vele, megeszi és esélyesen rácsapódik a fogó...


Miért? A butuska állati hozzáállása, tehát a hite miatt!


Vagy pl:

vetési varjú köröz a levegőben:


"Ah, ott egy madárijesztő! Jaj, azt HISZEM, nem zabálhatok a gabonából, mert a madárijesztő nem engedi nekem! Jaj! Inkább odébb repülök, Ijesztő n agy emberforma valami az, jaj!"


Az állati butuska hite miatt nem evett abból, amiből a legtöbb ilyen esetbe nyugodtan ehetett volna, de az ember becsapja, hogy több gabona maradhasson az embernek.


Most nem a dolog erkölcsi részét világítanám meg, ne csapongjunk. Más kérdés, h ez jó, vagy rossz dolog.


A lényeg, hogy a hite, tehát állati butasága miatt téved a példában az egér is, madár is.


A hit, vagy hitetlenség tehát állati szint.


Én nem tudom, amit még nem tudok, valószínűsítem, amit van alapom valószínűsíteni, tudom, amit tudok, csinálom, amit csinálok.


Nem misztifikálom a dolgokat és nem korlátozom hittel magam.


A hit/hitetlenség az egy bizonytalanságot kifejező, sokszor alaptalan dolog. Ha néha beletrafál az igazságba, azt meg úgy hívják:


tippelgetés, és/vagy szerencsejáték,

és/vagy presztízsszemélyek előtt való oktalan és oktondi meghajlás, felülvizsgálat nélküli engedelmesség, pl "mert állítólag Jézus azt mondta"...


Nincs olyan nagy bajom a Bibliával, leszámítva, hogy a pápaság többször átírta (sok apokrif irat kevesebb félrefordítást és több realitást tartalmaz) ; de még a mai Bibliában is akadnak igazságok, tanulmányoztam többféle fordítását huszonévesen, még a távol-keleti iratok egy részét is.


Azért tanulmányoztam, hogy képben legyek, mi minden vezeti meg az embereket, mi ez a vallás mánia, mégis mik képezik a tömeges tévedések alapjait (a népek kultúrájának ez is része) és amiatt is, hátha akad igazságtartalom is a szent írásokban.


Nos, kis része reális, de sokszor átírták a Bibliát, érdekből, a pápák, ez tudvalevő, és érdekből szelektáltak benne ("apokrif, stb"). De ami reális benne, avval meg lényeges újdonságot

nem mondott még nekem egy szent irat se. Legalábbis húszas éveimre , amikor elkezdtem odafigyelni ezekre, és olvasni, már semmi újdonságot

nem adott nekem.


Ismétlem: semmiféle vallásosságot nem kerestem azáltal, hogy rugalmasan nyitott vagyok és voltam a különféle népek kultúrájának tanulmányozására, pl a szentnek nevezett irataikra.


Nyilván lényeges új infót nem adtak nekem anno huszonévesen se, hiszen már kiskamaszként is mélyen gondolkodó voltam.


És mondom, a nagy része meg átverés, önkényes értelmezés, fordítás, nem beszélve a sok ezer év alatt változott eredeti héber, szanszkrit stb nyelvre, meg a fordításból eredő torzítások okán.


(Egyébként rossz szokásból néha véletlen használom az "azt hiszem" szófordulatot, de ez csak egy szófordulat, nem szó szerint értem. Kivéve a varjas példában, mert ott a varjú hitéről/tévhitéről írtam!)

2017. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"-cicuka, most nem az egyház fikázása, hanem a vallás a téma. NAGY KÜLÖNBSÉG!!!"


Cicuka, az egyház nem a vallást kihasználva lett gazdag? De.

A kérdés nem az volt, hogy valaki sikerét a vallásnak köszönheti-e? De.

Cicuka gondolkodj. Cicuka ne dumálj feleslegesen. Cicuka ülj le egyes.

2017. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

"Cicuka, az egyház nem a vallást kihasználva lett gazdag? De." - erre csak az a véleményem, hogy ostoba-naiv és és önző gazemberek mindig is léteztek, léteznek és fognak létezni, a keresztény vallást az emberek cseszték és nem a keresztény vallás cseszte el az emberiséget. De ezzel a mondatoddal nem mondtál újat. A kijelentésedben az volt számomra a bosszantó, hogy olyan dolgot teszel nyílvánossága, amivel az emberek többsége tisztában van...DE te mégis leírtad, hogy megmutasd milyen "fontos" és "értelmes" tagja vagy az emberiségnek, de megnyugtatlak; NEM VAGY.

"A kérdés nem az volt, hogy valaki sikerét a vallásnak köszönheti-e? De."- DE TE MÉGIS AZ EGYHÁZAT KEZDTED EL FIKÁZNI. Azaz vagy rosszindulatúságból tértél ki erre a témára, vagy funkcionálisan analfabéta vagy. De nekem mindegy, hogy mi vagy, viszont te, kedves cicuka, OBJEKTÍVE GYÖKÉR VAGY.

"Cicuka gondolkodj."-szerintem azt te nagyon nem akarnád, hogy gondolkodjak, mindegy nem részletezném most ezt.

"Cicuka ne dumálj feleslegesen."-Micsoda szerencse, hogy szabad országban élünk és akár azt is megtehetjük, hogy fölöslegesen terheljük az emberiséget személyes véleményeinkkel és sajátos kijelentéseinkkel.

"Cicuka ülj le egyes."- Ez egy ritka gyenge beszólás. Ennél azért ütősebbel is előállhatnál.

2017. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Te de nevetséges vagy. :D

Köszönöm, most boldogan alszom majd. 😊

2017. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

"Te de nevetséges vagy. :D

Köszönöm, most boldogan alszom"


Aha, van némi igazság benne, de az a tény, hogy te objektíve gyökér vagy, annak 101% a valószínűsége. További szép álmokat.

2017. márc. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A 14-es hosszú és reális, logikus hozzászólásra senki nem tudott logikus ellenvéleményt írni. Ehelyett sértődésből nullára pontozták. Ezáltal a hívők lebuktatták saját maguk butaságát.
2017. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

14.Hsz!


Mivel már elmúltál 20 éves,ideje lenne megtanulni a szavak értelmét!


Pont Magyarországon általános,hogy hitük miatt ment tönkre temérdek vállalat,mert elhitték,hogy alvállalkozóként megkapják az elvégzett munka bérét,de a fővállalkozó elsikkasztotta azt.


Hitük miatt haltak meg buszbalesetben,mert nem hitték,hogy a sofőrjük halálba viszi őket.Azt hitte a sofőr is,hogy hazavezetheti a buszt,mert tud vezetni.


Hit nélkül képtelenség élni!


A hit,nem hiszékenység!

Az alapos hit,mindíg tapasztaláson alapszik,és növekszik,vagy meghal,mint az ember.


A tudás,mindíg relatív.

Amit tudtál tegnap,nem biztos,hogy tudod ma.(pl.a balesetes buszsofőr)

A tudást,csak az elvézett tevékenység igazolja.

2017. márc. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!