Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember vagy...

Van itt olyan ember vagy család, aki a sikerét a vallásnak köszönheti?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok,akik a sikerüket annak köszönhetik,hogy vallásosak,betartanak bizonyos "szabályokat",amelyek elvárások,kritériumok a vallásában.Melyik vallás ez? Milyen szabályoknak köszönheted?

2017. márc. 18. 18:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Mond meg nekem őszintén ki és kik a sikeresek e világban? Jézus követői, gyermekei és hű szolgái biztosan nem.

Jézust megölték, keresztre feszítették. Az Apostolok vértanúságot haltak.


Mt.10,22.És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Mt.24,9.Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Mk.13,13.És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik.

Lk.21,12.De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

Lk.21,17.És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

Ján.15;20.Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

21.De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

Csel 9,16.Mert én megmutatom néki, mennyit kell néki az én nevemért szenvedni.


Jézus nem ígért jólétet és bővelkedő életet. Mert, ha valaki minél inkább tiszta és bűntelen és egyre jobban hasonlít Jézushoz. a világban annál inkább nem kívánatos személlyé válik.


Tehát, ha valaki a sikerét a vallásra alapozza, és ebből még tanítást is kreál, az biztos nincs és nem jár a helyes úton.

2017. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Minden ember boldogulni akar ebben a világban,ha az sikerül,akkor lesz sikeres.

A boldogság pedig nem pénz kérdése,hisz akkor minden gazdag ember boldog lenne.


A boldogulás 4 kapcsolatrendszer harmóniája hozza:

1.Harmóniában önmagammal(Képességeimmel,elvárásaimmal,értékrendszeremmel )

2.Harmóniában környezetemmel,a természettel,életteremmel.

3.Harmóniában az engem körülvevő emberekkel.

4.Harmóniában Istennel.

2017. márc. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!