Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, nem...

Tisztelt Jehova Tanúi, nem kötekedésképpen kér. Dem, de bennetek van hazaszeretet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok én nacionalista, keresztény vagyok de azért értékelem mindazt amit tettek őseink értünk. Persze vannak dolgok amelyekkel nem értek egyet ami a történelmet illeti de ettől függetlenül szeretem a Hazámat a hibáival együtt. De ti,hogy álltok ezzel a kérdéssel? Van bennetek szimpátia, vagy együttérzés amikor egy sport mérkőzésen halljátok a Magyar himnuszt, vagy egyszerűen büszkék vagytok egy Petőfi versre például. Ezek csak példák, de remélem a lényeget megértitek.

Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 22. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Annak viszont semmi alapja sincs hogy egy hívő ne mehetne el szavazni. Bibliai értelemben nincs azzal gond ha agy hívő elmegy szavazni."


szerinted abból áll a hazaszeretet hogy elmész 4 évente x-elni egyet? vagy hogy néha megjelensz a népszavazáson ami random vagy van, vagy nincs?

még a hazaszeretet fogalmát sem érted

[link]

ez csak egy definíció rá

2017. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 követ62 ***** válasza:

Isten nem kérte, és nem is akarta, hogy egy keresztény beleavatkozzon a nemzeti politikai hovatartozás dolgaiba, mert ez a világ része, a keresztény pedig nem része a világnak.


Ha teteszik, ha nem minden ember része a világnak. Nem vonhatod ki magad a hazád történéseiből.

Igaz, nem kell politikai csatározásokban rész venni és tény, hogy mindenkinek lelkiismereti joga nem szavazni. Aki él vele az éljen.

Én sem szoktam szavazni, mert egyik párttal sem tudok azonosulni, nem értek egyet az elveikkel és főleg nem tudom, hogy éppen akire szavazok nem-e korrupt. És azzal, ha rá szavazok csak nagyobb esélyt adok, hogy ezt gyakorolja.

Mindazon ígék amiket felsoroltál egyáltalán nem támasztják alá a gondolat menetedet. Teljesen másról szólnak.

A Biblia viszont igen is ír arról, hogyan kell viszonyulnia egy igazi Krisztus követőnek az országunkhoz, vezetőinkhez, főnökeinhez.

Ezt az egy ígét nemtudom hol van, de az biztos, hogy le van írva. Dániel annak az országnak a jólétéért munkálkodott ahol élt. Babilon, Méd-Perzsa birodalom. És ezt olvashatjuk is, hogy mindenhol meg is becsülték.


Az Újszövetségben pedig ezek az ígék biztatnak arra, hogyan is kell egy kereszténynek viselkednie.

Rm13:1 "Mindenki vesse alá magát a felettes hatóságoknak! Nincs ugyani is hatalom, csak Istentől; amelyek pedig vannak, azokat Isten rendelte. Aki tehát ellene szegül a felsőbbségnek, szembeszáll Isten rendelésével. Az ellenszegülők pedig önmagukat vetik ítélet alá."

Nem írom ki, de el kell olvasni a 7. vers ig. Erről szól az egész.

A másik I.Pét.2:13-15, 18.Bocs nem írom ki el kell olvasni, de nem az Újvilág fordításból!

Talán még a Titus.2:9, 3:1-et is lehetne ide sorolni.

Tehát ezek az ígék egyértelműen mutatják, hogyan is kell viszonyulnunk ahhoz az országhoz ahol élünk, hogy embereket nyerjünk Istennek.


Nemrég láttam egy nagyon jó filmet. Ajánlom mindenkinek. Mel Gibson új filmje. Ráadásul két oszkárt is nyert. Címe: A fegyvertelen katona. Megnézhető az online-pont.site oldalon. Na az az ember hitelesen mutatta be milyen is egy igazi Krisztus követő.

2017. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"szerinted abból áll a hazaszeretet hogy elmész 4 évente x-elni egyet? vagy hogy néha megjelensz a népszavazáson ami random vagy van, vagy nincs?

még a hazaszeretet fogalmát sem érted"


Senki nem állította azt hogy ennyiből állna a hazaszeretet. Hogy értem vagy nem értem a hazaszeretet fogalmát az nem releváns! Nem ez a kérdés!

2017. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!