Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a rózsafüzér női viseletre...

Ez a rózsafüzér női viseletre van tervezve?

Figyelt kérdés

Bocsánat hogy ide tettem fel a kérdést, de szerintem itt kapok igazán hasznos választ.


[link]


Esetleg egy férfi nyakába hogy illene?


Kérek mindenkit, hogy koncentráljon a kérdésre és hanyagoljuk a vitát, kritikát. Köszönöm!



2017. ápr. 10. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Rózsafüzérben nincs női vagy férfi viselet, így ezt is mind két nem használhatja.

Ha nagyon szeretnél ilyen szempontból különbséget tenni, szerintem túl giccses, férfiként nem szívesen használnám.


Nyakban pedig nem hordjuk, nem nyaklánc.

2017. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ.


Én úgy tudom, hogy lehet viselni nyakban is. Elég sokszor láttam már mások nyakában.

Persze nem a hétköznapokon kérkedésből hordja az ember (remélem) hanem templomba menet. Praktikusabb nyakban vinni, mint zsebben ahol összegabajodik.

2017. ápr. 10. 23:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az övükön hordják a szerzetesek.

Lakásban a falon szokott lenni, vagy más módon lógva tárolják, én a polcra akasztva tartom.

2017. ápr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mellékelt képeden NEM rózsafüzér van (akkor sem, ha hibásan annak nevezik)!

A képen egyszerű bizsu, amit az álkeresztények nyakukban hordhatnak.

(Álkeresztényeknek nevezem őket azért, mert hivalkodnak vallásukkal. Igazi keresztény szivében hordja hitét, neb pedig nyakában.)

.

A rózsafüzér:

[link]

2017. ápr. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A rózsafüzér semmilyen viseletre nincs tervezve, ugyanis nem ékszer. Próbálkozni lehet, de valószínűleg el fog szakadni. Templomba menet minek akasztanád a nyakadba??? Mise alatt rózsafüzért használni nem szokás és nem javasolt.
2017. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

dubitus


Igen, részben egyetértek. Van egy bizonyos ékszer kategória, amely a rózsafüzért utánozza. Ilyet találtam többet is, mint például platinából vagy akáry aranyból készültet is.

Azt nem mondanám, hogy mindenki álkeresztény aki ilyet hord, de biztos van ilyen is.


5-ös

"A rózsafüzér semmilyen viseletre nincs tervezve, ugyanis nem ékszer"


Tisztában vagyok vele, ékszer tipusú rózsafüzért is vehettnék ami úgymond "márkás" és ezüstből és hematitből készült, vagy aranyból. De nem ilyenre van szükségem.

A linkelt példány időtálló mivel valamilyen roszdamentes acélból készült.


"Templomba menet minek akasztanád a nyakadba??? Mise alatt rózsafüzért használni nem szokás és nem javasolt"


Misén kívül is mehet az ember templomba :)

2017. ápr. 11. 08:08
 7/16 A kérdező kommentje:
" rozsdamentes"
2017. ápr. 11. 08:29
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Hát,ha őszinte választ szeretnél,én férfi nyakában nagyon nem tudnám elképzelni,inkább nőnek :) De ez csak az én véleményem :)
2017. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, időközben találtam egy sokkal szolidabb példányt. Bár arra jobban kell vigyázni és nem való nyakba.
2017. ápr. 11. 10:56
 10/16 anonim ***** válasza:

kérdező

Ha valaki rózsafüzérként hord magán/magánál bizsut, az bizony vagy tudatlan, vagy pedig álkeresztény.

A rózsafüzér különböző méretű alkotói meghatározzák, melyik imát, a sorrendjük pedig, hogy mikor kell elmondani.

2017. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!