Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, ma megtartjátok a...

Ugye, ma megtartjátok a böjtöt? Nagypéntek van.

Figyelt kérdés

Ma húst egyáltalán nem szabad enni,még kóstolás céljából sem,még egy falatot sem. Halat szabad. Háromszor szabad enni,és csak egyszer szabad jóllakni. Egyetlen korty ital,ami nem víz,már étkezésnek számít,tehát étkezések között csak vizet szabad inni,az evésekhez lehet mást is. Ezek a szabályok a 18 és 60 év közöttiekre vonatkoznak,de a súlyos betegekre nem.

A 18 év alattiak és 60 év felettiek húst és alkoholt ne fogyasszanak ma.

Alkoholt ma egyáltalán nem szabad inni. Éjféltől éjfélig tartanak ezek a böjti szabályok.

Ma halt meg értünk Jézus Krisztus,Isten Fia,délután háromkor. Ezzel megváltott minket a lelki,örök haláltól. Megköszönjük neki ezzel is,és tiszteletet is adunk,mert maga az Isten Fia halt meg.


2017. ápr. 14. 16:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%

Idézek az egyik kedvenc Bud Spencer & Terence Hill filmemből :


Egyedül én döntöm el mit eszek ! Világos ?! Ezt (diétás kaja) meg add a kanáriknak, ha nem sértődnek meg.

2017. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Nem böjtölök.
2017. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
50%

Nos amit ma ettem/ittam:

Szalámis pizza

Gyümölcslé

Babgulyás

Csirkepaprikás

Melegszendvics

Cola

Sör

Hamburger


Szoval igen betartottam. ;)

2017. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
50%
Én nem hiszek a képzeletbeli barátaidban, úgyhogy teljes mértékben letojom az ünnepeiket is. De most, hogy láttam a kérdést, kedvem lett steaket vacsorázni, köszi az ötletet :)
2017. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Én is ettem/ittam ma mindent, szinte egész nap, pedig keresztény vagyok!

Ami viszont nem tiszta... Miért tudálékoskodnak a "Vallás" kategóriába olyan emberek, akiket ez az egész nem érdekel? Ha engem valami ennyire nem érdekel, nem dekkolok a gyakorin és foglalkozok vele. Ti leszóltok mást, miközben 0 tisztelettel, hozzáértéssel válaszoltok egy olyan kérdésre, ami állítólag semennyire nem izgat benneteket. Aha.."semennyire" :D

2017. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

#26

Ez a kérdés eredetileg az "Emberek" kategóriában volt, már nemtudom azon bellül melyiknél, a lényeg, hogy utólag helyezték át ide :)

2017. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
73%
#27 De ez még akkor sem logikus magyarázat arra, hogy mit foglalkoznak és gúnyolódnak olyasmin az emberek, ami egyáltalán nem érdekli őket. :D Tudom-tudom. Buták az emberek. :)
2017. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
#28 Eleve provokáció céljából lett kiírva a kérdés.
2017. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
37%
# 29 Na igen. Az meg a másik...Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van. Arról nem is beszélve, hogy senki sincs semmire kényszerítve. Mindenki azt csinál amit csak akar, szíve joga, mégis azzal dobálóznak sokan, hogy: "Nekem ne mondja meg senki, hogy mit ehetek stb." Hát, nem is mondta. :)
2017. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
61%
Reggel pulykasonkás szendvicset ettem sajttal, salátával. Az ebéd rántott csirke szárny volt, sült krumplival, és rengeteg snidlinges, joghurtos öntettel, most este futás után, már csak alma, és sült tojás. A saját szabályaim követem.
2017. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!