Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, ma megtartjátok a...

Ugye, ma megtartjátok a böjtöt? Nagypéntek van.

Figyelt kérdés

Ma húst egyáltalán nem szabad enni,még kóstolás céljából sem,még egy falatot sem. Halat szabad. Háromszor szabad enni,és csak egyszer szabad jóllakni. Egyetlen korty ital,ami nem víz,már étkezésnek számít,tehát étkezések között csak vizet szabad inni,az evésekhez lehet mást is. Ezek a szabályok a 18 és 60 év közöttiekre vonatkoznak,de a súlyos betegekre nem.

A 18 év alattiak és 60 év felettiek húst és alkoholt ne fogyasszanak ma.

Alkoholt ma egyáltalán nem szabad inni. Éjféltől éjfélig tartanak ezek a böjti szabályok.

Ma halt meg értünk Jézus Krisztus,Isten Fia,délután háromkor. Ezzel megváltott minket a lelki,örök haláltól. Megköszönjük neki ezzel is,és tiszteletet is adunk,mert maga az Isten Fia halt meg.


2017. ápr. 14. 16:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
45%
Mivel a Hujber Feri lerántotta a leplet,Azt állítom,hogy Jézus egy színész volt,és egy 10éves kisfiu halt meg..."én e szerint böjtölök.Tehát a 10éves gyerekek kedvenceit eszem.Szigoruan egesznap csak gumicukor csokival leoblitve egy kis Fanta naranccsal,mert ugyebár ünnepnapokon megengedett.Valamint ami teljesen kizárva az a brokkoli es egyéb más undi zöldségek.Ajanlom figyelmetekbe!
2017. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
68%

én már a böjt kezdetétől nem ettem semmi állati eredetűt, tegnap sem


amúgy szerintem ez nem nagy golog, mármint betartan ia pénteket, egy átlag magyar családnál szokott lenni egyn ap amikor nem esznek húst, alkohol nélkül meg csak ki lehet bírni egy napot

2017. ápr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

#33

Életem legrosszabb napja lenne...

2017. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
#33 En meg egy magyar családdal sem találkoztam,akik pentekenkent nem ennenek húst/nem innanak alkoholt..Ez egyalatalan nem tartozik az átlag dolgok köze.😅
2017. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
31%
Egy vallasosnak kötelező böjtölni.Az ateistáknak nem,de nem tudom, hogy miért kell gyalázni állandóan a keresztényeket, hogy képzeletbeli barát meg ilyenek.
2019. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
74%

Tartja a franc,nem vagyok idióta

És ez miért idióta dolog.Pont ugyanolyan Péntek,mint a többi.

Hát neked talán.

2019. febr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!