Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a valódi kerestén...

Mi a helyzet a valódi kerestényüldözéssel?

Figyelt kérdés

Az adventista egyház és jehova tanúi egyöntetűen azt állítják, hogy a katolikus egyház az ördögtől való (tucatnyi írás támadja a katolikus egyházat) és önmagukról állítják, hogy ők vannak üldözve, miközben tucatnyi kopt keresztényt mészárolnak le mai napig Jézus neve miatt. Márpedig ők katolikus illetve ortodox részhez tartoznak és mégis ők töltik be a próféciát (az Úr legyen velük).

Nemszokták ezt a fajta felsőbbrendű látásmódot átgondolni, hogy talán mégsem náluk van egyedül az igazság?


2017. ápr. 20. 15:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

18.Hsz!


Felsorolnád azt a milliónyi embert,aki felett ítélkeztem?


Tanulj meg értelmezve olvasni!


Én egyházi módszereket említettem,s az olvasóra bíztam megtalálni,melyik használ Sátáni módszereket.


Sok rk barátom van,akik Krisztus szerint élnek,annak ellenére,hogy a RK Egyház uralkodási módszerei köszönőviszonyban sincsenek a krisztusiaktól.

2017. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

19.Hsz!


Hazudtál!


Az adventisták NEM azt tanítják,amit írtál,bár lehetnek tudatlan fanatikus adventisták,akik ilyenek,de NEM AZ adventisták.

2017. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Nem attól vagy követője Krisztusnak,hogy azt kijelented,hanem csak akkor,ha elveit követed! "

- Egyetértek.


Kitűnő segédkönyv ehhez: Thomas a Kempis Krisztus követése - De imitatione Christi Kempis Tamás (1379–1471) ágoston-rendi szerzetes középkori keresztény műve.

a kézirat egy oldala:

[link]

szerencsére magyarul is olvasható:

[link]

2017. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

22.HSZ.

Sajnos akkor Te nem ismered jól az Adventista teológiát/tanítást. Teljesen igaza volt a hozzászólónak, én is adventista gyülekezetbe jártam és ugyanazt tapasztaltam.

2017. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24.Hsz!


Én,meg adventista teológiai főiskolán végeztem.

Gyakorlatilag 57 éve járok különböző adventista gyülekezetekbe,hozzávetőleg 65-70-be otthon,erdélyben,és Amerikában.

2017. ápr. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Bocsi!


Erdélyben

2017. ápr. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Manapság már nem nagyon van keresztényüldözés mert nem valami izgalmas, hiszen a keresztények is teljesen átlagos tempóban közlekednek, baromi könnyű utolérni őket, viszont ha kényszeríted őket, hogy fussanak, akkor rádhívják a rendőrséget. Egyetlen szituációt tudnék felhozni amikor fennálhat némi keresztényüldözés, ha a maratoni versenyen legelől futnak, na akkor tényleg mindenki őket üldözi.
2017. ápr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27.Hsz!


Viccnek jó,amit írtál,de annak a kereszténynek,akit Indiában a hinduk,muszlim országokban az iszlám hívei,és buddhista országokban a békesség vallása követői hitükért gyilkolnak meg ma is,az nem vicces.

2017. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!