Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mennyiben nézel utána,...

Te mennyiben nézel utána, hogy a lélkészed mennyire helyesen tanított gyülekezetednek?

Figyelt kérdés

Adventista háttérrel,református lelkész vagyok.Szeretném,ha közösségem tagjai megvitatnák velem az általam prédikáltakat,úgy amint azt,az adventistáknál tapasztaltam,és gyakoroltam,de ez nálunk nagyon ritkán működik,és akkor is,szinte kizárólag krisna hitű tagjaim részéről.

Hiába igyekszem őket vitára provokálni,nem sikerül.

Rendszeresen figyelmeztetem őket,hogy ne higyjenek nekem!Olvassanak utána tanításomnak a Bibliában különböző neten elérhető fordításokban,nincs válasz.

Az az érzésem,mintha engem,mint lelkészüket felsőbbrendű lénynek tartanának,pedig rendszerint hátam mögött keresgélek,ha "Nagytiszteletű Úrnak"szólítnak.


Esetleg van valakinek ötlete,miként érjem el,hogy ne nekem higyjenek,hanem a Bibliának?



#Biblia #közösség #tekintély #nagytiszteletű úr #vita provokálása
2017. ápr. 24. 23:13
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Mindenképpen,az Istennel való személyes kapcsolatra szeretném őket vezetni,amihez nélkülözhetetlen az istenismeret.

Az ismeret csírába fakadása pedig, kérdésekkel jelentkezik.

2017. ápr. 27. 08:25
 22/34 anonim ***** válasza:

Üdv, 15-16-os vagyok. Amit a válaszodban írtál, azt írtam én is, kár, hogy nem olvastad el, így akkor nem is írnék többet. Bár, ha a hit által üdvözülünk, és a hit a keresztényeknél cselekvést jelent, akkor merész kijelenteni, hogy a cselekedetnek semmi szerepe az üdvösségben. Nyilván nem úgy értem, hogy az üdvösséget ki lehet munkálni, de a megszentelésben munkálkodni kell. Gondolom tudod, mi a különbség az üdvösség és a megszentelődés között. Lelkészként jó, ha az ember alázatos, jobban megleli a Biblia igazságait, jobban belátja, hogy a másik is biblikus. Én csak azt írtam, amit Jakab a levelében.

Elnézést, hogy mezei keresztényként próbáltam beszélgetni egy presbiterrel. Isten áldja a munkásságod!


Hit által van üdvösségünk ingyen, de a hit cselekedetek nélkül halott. Mindenki vonja le a következtetést tetszése szerint

2017. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20# Zavarna, ha nem Istent kérdezné, hanem anonim, arctalan embereket.
2017. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
És az is zavarna, ha a lelkipásztorod orvoshoz menne a templom helyett? Teljesen természetes, hogyha az emberek beszélgetnek, tanácsot kérnek, más nézőpontját is meghallgatják.
2017. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Nem jó hasonlat. Az orvosnak van végzettsége, hivatalos papíra arról, hogy évekig tanulta ezt a hivatást, letett egy rakás vizsgát hozzáértők előtt, így jogosult arra, hogy gyógyítson. Itt ez elmondható az ide író tanácsosztókról? Rólad sem tudom, hogy ki vagy, egyedül magamat ismerem.
2017. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

23.Hsz!


A 21.Hsz-ban válaszoltam felvetésedre.


A kérdések megfogalmazódása az istenismeretből való hit fényes jele,ami fő célja szolgálatomnak.


Nyilván,én is imádságokkal,és bibliatanulmányozással igyekszem felkészülni prédikációimra,és nem közvéleménykutatással.Közöségem tagjaitól várt visszajelzések,a fenti okokból fontosak.

2017. ápr. 27. 19:28
 27/34 A kérdező kommentje:

25.Hsz!


Elöntött a"keresztény irígység"hogy te ismered önmagad!


Hitem szerint,Isten Lelke minden embert igyekszik vezetni-némelyeknél ez működik-,s így bizonyos ismereteket emberi közvetítésen keresztül nyerek.

Ezért írkálok,és olvasgatok itt is sokat.

2017. ápr. 27. 19:33
 28/34 anonim ***** válasza:

Hogy én látom a dolgot.


Kinek kéne hinniük, ha nem a közösség lelki vezetőjének, legyen az pap vagy lelkész?

Amikor az apostolok tanítottak, ők sem mondták soha, hogy ne higgyenek nekik, hanem menjenek haza és olvassák el a Bibliát. Hanem a Szentlélek vezetésével tanították a népet.

Természetesen hasznos és szükséges a Biblia olvasása, de szerintem nem a lelki vezető leellenőrzése céljából. Neki a legjobb tudása szerint és kérve a Szentlélek segítségét kell vezetnie a közösséget.


A "Nagytiszteletű Úr" valóban helytelen megszólítás, de a tiszteletes úr vagy, tisztelendő úr már szerintem jó.

2017. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Keresztény irigység??? Miről beszélsz te? Én pontosan tudom, hogy én ki vagyok, hol lakom, mi a nevem, és a családom kikből áll, ismerem a múltam, az iskoláim, stb.

És te vagy lelkész????

2017. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

28.Hsz!


"Az atyafiak pedig azonnal, azon éjszakán elküldék Pált Silással egyetemben Béreába; kik mikor odamentek, elmenének a zsidóknak zsinagógájába.Ezek pedig nemesb lelkűek valának a Thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az ígét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, ha úgy vannak-é ezek."(Acs 17:10,11)

2017. ápr. 28. 08:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!