Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mennyiben nézel utána,...

Te mennyiben nézel utána, hogy a lélkészed mennyire helyesen tanított gyülekezetednek?

Figyelt kérdés

Adventista háttérrel,református lelkész vagyok.Szeretném,ha közösségem tagjai megvitatnák velem az általam prédikáltakat,úgy amint azt,az adventistáknál tapasztaltam,és gyakoroltam,de ez nálunk nagyon ritkán működik,és akkor is,szinte kizárólag krisna hitű tagjaim részéről.

Hiába igyekszem őket vitára provokálni,nem sikerül.

Rendszeresen figyelmeztetem őket,hogy ne higyjenek nekem!Olvassanak utána tanításomnak a Bibliában különböző neten elérhető fordításokban,nincs válasz.

Az az érzésem,mintha engem,mint lelkészüket felsőbbrendű lénynek tartanának,pedig rendszerint hátam mögött keresgélek,ha "Nagytiszteletű Úrnak"szólítnak.


Esetleg van valakinek ötlete,miként érjem el,hogy ne nekem higyjenek,hanem a Bibliának?



#Biblia #közösség #tekintély #nagytiszteletű úr #vita provokálása
2017. ápr. 24. 23:13
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

29.Hsz!


Bizonyára elkerülte a figyelmedet az idézőjel,és nem ismered az öniróniát.

2017. ápr. 28. 09:01
 32/34 A kérdező kommentje:

28.Hsz!

Mégegyszer,hátha megérted:


A kérdések megfogalmazódása az istenismeretből való hit fényes jele,ami fő célja szolgálatomnak.


Nyilván,én is imádságokkal,és bibliatanulmányozással igyekszem felkészülni prédikációimra,és nem közvéleménykutatással.Közöségem tagjaitól várt visszajelzések,a fenti okokból fontosak.

2017. ápr. 28. 09:03
 33/34 anonim ***** válasza:

Értém én, de szerintem a hívők a valóságban nem teljesen ilyenek. Ha református gyülekezetben szolgálsz, és amíg a református tanításnak megfelelően mondod a prédikációt, addig nem nagyon fogják megkérdőjelezni.

Ha például azt prédikálnád, hogy tartsanak ezentúl szombatot vasárnap helyett, akkor biztos odamennének és megkérdeznék, hogy tömény musttól ittasodott meg "Nagytiszteletű Úr"?

Az idézett igében meg kicsit más a helyzet. Ott zsidóknak hirdették az igét, gondolom az ószövetségi próféciák beteljesedéséről beszélhettek, ezért nézték meg, valóban úgy van-e.

2017. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

33.Hsz!


Az elv,örökérvényű:


Ha egy embernek,vagy vallásfelekezet hitvallásában bízik meg valaki,amikor az megbukik,megbukik követője is.

Ha valaki Isten szavában bízik,az örök,mint Isten.

2017. ápr. 28. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!