Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, valóban a...

Keresztények, valóban a legigazságtalanabb ítélet áll előttünk?

Figyelt kérdés

Ha ellopok egy almát, vajon melyik az igazságos ítélet, ha adnom kell az ellopott alma helyett egyet vagy kettőt, vagy az, ha adnom kell az életemet?

A keresztény tanítás szerint aki nem hisz, az örök kárhozat vár rá. Vagy, aki kétszer paráználkodott, vagy lopott, halál vár rá. Felekezettől függően, hogy ki-ki hogy tanítja.

Nem az az igazságos, ha a bűn mértékével megeggyező a büntetés? Nem hiszem, hogy létezett volna olyan ember, akinek a bűne azonos súlyú lenne az örök kárhozattal.


2017. ápr. 30. 21:57
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
ha megbánod a bűnödet, Isten megbocsájt. ez a keresztény hit alapja.
2017. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a frázisok jönnek, de a kérdésemre ez nem igazán válasz.
2017. ápr. 30. 22:16
 3/47 anonim ***** válasza:

Pont egy másik kérdésnél próbáltam fejtegetni, hogy a megbánás nagyon fontos, mert megment minket a kárhozattól. Viszont a büntetést nem feltétlen helyettesíti.

A büntetés pedig nem egyforma, mert a Biblia is írja, kinek nagy verés jár, kinek kis verés.


Sőt azt sem gondolnám, hogy az örök kárhozatban is mindenki egyformán szenved. Lehet valakinek csak Isten színe-nem-látása lesz a büntetés, valaki pedig nagy lelki fájdalmakat fog átélni.


Az sem feltétlen igaz, hogy aki nem hisz, arra örök kárhozat vár. Mert lehet valaki nem hitt életében (pl. ateista volt, vagy hindu), de lelkiismerete jó cselekedetekre ösztönözte.

2017. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Szia!


A katolikus tanítás megkülönböztet fokozatokat a bűnőket illetően. Vannak a bocsánatos bűnök, a halálos bűnök, stb.


Továbbá:

Máté 7:2 Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek.


és még valami, ami ide is kapcsolódhat:


Amit vet az ember, azt aratja

2017. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:

ha ellopsz egy almát a kereszténytől semmilyen büntetés nem lenne helyénvaló több okból se


1 ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel

tehát ha lopott tőled akkor neki nincs és adj neki hogy ne keljen lopnia


2 megbocsájtás és erőszak

elviekben a büntetés erőszak amit a jézusotok abszolút semmilyen esetben sem tolerál ezzel szoktak a keresztények védekezni amikor felemlegetik nekik az inkvizíció borzalmait


3 szeresd felebarátod

ő is emberi lény tehát nem kívánhatsz neki rosszat mert a büntetés nem szeretet


te olyan példákat hozol fel ami a szemet szemért elven működik az meg a keresztények szerint nem keresztény

az igazságosságot meg az istenetek dönti el ez a másik amit hangoztattok tehát a véleményed alapesetben is lényegtelen

2017. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Te, hogy érzed, mikor billen helyre a mérleg?

2017. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

#3!

Eleve örök kárhozatról beszélünk, ami magába véve igazságtalan. Annyira igazságtalan, mint almalopásért halálbüntetés. A serpenyőben van néhány baki, vagy néhány év, évtized bűne, tévedése, a másik serpenyőbe az örök büntetés.


#4!

Ez a kiollózott mondat, nagyon jól hangzik, de ez mellett van örök kárhozat, gyehenna, tűznek tava, és örök sötétség. Ezen büntetések egyike sem egyenértékű egy ember bűneivel. Ha csak a legszélsőségesebb esetet vizsgáljuk, van egy ember, aki az egész emberiséget megöli. Azok az emberek feltámadnak, tehát a gyilkos nem tudja ezeket az embereket az örök halálba taszítani. Ahogy Jézus is mondta, ne attól féljünk, aki csak a testet ölheti meg. Ennek az embernek sem igazságos az örök kárhozat, mert a büntetése lényegesen nagyobb, mint az elkövetett bűne. Tehát már ez is igazságtalan büntetés lenne.


Pietrosol!

Teljesen mindegy, hogy nekem mi a véleményem, egy igazságtalanságot nem legalizál az, ha nem tudom rá a megoldást. A kérdés nem ez, légy szíves ne csúsztasd a választ arra, hogy ki hogyan csinálná másképpen.

2017. ápr. 30. 23:00
 8/47 anonim ***** válasza:

Egy almáért kérdező nem fogsz elkárhozni, de még egy tonna almáért sem biztos, hogy elkárhozol!

Sajnos az elméletedet olyan korlátokkal veszed körül, hogy ne lehessen megválaszolni és mi bármit is írunk nem lesz megfelelő a válaszunk mert csak magadnak hagyod nyitva a kiskapukat előttünk meg bezársz minden ajtót.

Csak azt nem értem,hogy akkor mi szükség volt kiírni a kérdést ha te úgyis tudod a választ?

Nézd én hosszú évtízedeken át jártam a magam útját Isten nélkül, nincs olyan bűn amit ne követtem volna el, sodort az ár és nem érdekelt semmi más csak a saját személyem. De egy nap eljött az a pillanat amikor "megérintett" az Úr és térdre rogytam előtte mert nem tehettem mást, semmit sem tehettem. Ez egy olyan érzés volt amivel az ember életében csak egyszer találkozik. Akkor abban a stádiumban le pergett előttem az egész addigi életem, és valójában akkor tudtam csak felfogni, hogy mit is műveltem és,hogy mi vár rám ha következő pillanatban meghalok. És tudod mi volt az érdekes ebben az egészben, hogy elfogadtam és beláttam, hogy igen az a sok "alma amit elloptam" összegyűlt és megérdemlem a kárhozatot.

10 éves voltam amikor egy banális baleset miatt meghalt a 8 éves húgocskám. Nem tudtam felfogni,hogy mi történt sem akkor és sem utána egész a megtérésem pillanatáig. Néha sokat gondolkodtam azon, hogy, hogy lehet ennyire szívtelen egy isten,hogy csak úgy elveszi egy gyerek életét aki még azt sem tudja, hogy mi az élet, mert még nem is volt ideje élni.

Nem tudtam felfogni, hogy engem mint bűnöst hagyja,hogy tovább és tovább éljem a mocskos életemet és őt aki egyszerűen semmi rosszat sem tett, adott neki 8 évet és utána elvette az életét.

Hát igen...ma már tudom, hogy miért történnek számunkra ilyen érthetetlen és kegyetlen dolgok.

És a válasz nagyjából itt található ebben az igében;


Róm 8:27

A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.


Isten tudta és látta, hogy a húgocskám ha 100 évet is él egyetlen "almát sem fog ellopni" és így magához vette szeplőtlen lelkét,mint oly sok más gyerekét is.

Isten senkit sem akar a kárhozatba taszítani, Ő tudja és látja, hogy kinek mi van a szívébe, és ismeri a lélek gondolatát és mindenkinek ad esélyt, hogy megváltozzon és ne "lopjon több almát".

Nos kérdező én ezt így látom mert bizony ha hiszed ha nem ez az én 50 év élet tapasztalatom.

Viszont az is lehet, hogy én még "nem loptam el az utolsó almát" és az Úr vár mert talán az az utolsó "alma" lesz a belépőm vagy a mennyországba vagy a pokolba, ez már csak rajtam áll.


Tudom, hogy nem lesz kielégítő a válaszom...de legalább megpróbáltam egy normális választ írni és a tárgynál is maradni. :)

Szóval itt nem az a lényeg, hogy hány almát lopsz el, fizetned kell érte és mindegy,hogy mi az ára mert nincs alku, vagy te fizeted ki vagy Jézus, te döntöd el!

2017. máj. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A világ legigazságosabb törvénykezése előtt állunk.


Aki dacol Isten szeretettörvénye ellen,attól Isten megvonja éltető leheletét,és azzá lesz,amiből vétetett:porrá,és hamuvá.


Isten kijelentette,hogy a bűn(Isten szava elleni lázadás) következménye,a halál.A kijelentő,és egyben alkotó,a testté lett Íge,maga fizette meg ezt a kövekezményt,és aki igényli,és elfogadja ezt,az kegyelemben részesül.Aki visszautasítja,az élővilág táplálékává válik.

2017. máj. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

8-as, megértelek, de maga az ítélet nem lehet igazságos meg nem történt dolgok miatt, de úgy sem, ha örök büntetés vagy jutalom jár érte. Az örök büntetés örök bűn okozása okán, örök jutalom örök jót tevés által lehet igazságos. De nem élt ember a földön, aki örökké tartó bűnt követett volna el, csak alkalmit és ideig óráig tartó bűne volt mindenkinek.

Te bűnös voltál, azt írtad, és Isten megérintett. Az emberek többségét nem érinti így meg, ez magába véve igazságtalan és személyválogató.

2017. máj. 1. 06:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!