Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, valóban a...

Keresztények, valóban a legigazságtalanabb ítélet áll előttünk?

Figyelt kérdés

Ha ellopok egy almát, vajon melyik az igazságos ítélet, ha adnom kell az ellopott alma helyett egyet vagy kettőt, vagy az, ha adnom kell az életemet?

A keresztény tanítás szerint aki nem hisz, az örök kárhozat vár rá. Vagy, aki kétszer paráználkodott, vagy lopott, halál vár rá. Felekezettől függően, hogy ki-ki hogy tanítja.

Nem az az igazságos, ha a bűn mértékével megeggyező a büntetés? Nem hiszem, hogy létezett volna olyan ember, akinek a bűne azonos súlyú lenne az örök kárhozattal.


2017. ápr. 30. 21:57
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
9-es, frázisok, és sajnos nem látod, hogy a válaszod nem érintik a kérdésemet.
2017. máj. 1. 06:56
 12/47 anonim ***** válasza:

"Felekezet függő"


Nos ez itt a probléma.

Isten szava egyet ír, és nem ezer félét.


De a kérdésedre visszatérve.

Egy keresztény nem lop és nem paráználkodik.


Ha véletlenül még is elkövet egy hibát, akkor megbánást tanúsítva, bocsánatot kérve, fordul Teremtőjéhez, a bűn mértéke alapján.

Ugyan is van halálos bűn és van nem halálos bűn.


(1János 5:16, 17) 16 Ha bárki meglátja, hogy a testvére olyan bűnnel vétkezik, amely nem von maga után halált, kérni fog, és ő életet ad annak, igen, azoknak, akik nem úgy vétkeznek, hogy halált vonnának magukra. Van olyan bűn, amely halált von maga után. Ez az a bűn, amelyre nézve nem mondom neki, hogy kéréssel álljon elő. 17 Minden igazságtalanság bűn; de azért van olyan bűn, amely nem von halált maga után.


Ha valaki olyan hibát követ el ami halált érdemlő, akkor a Biblia szerint van egy elrendezés, ami által megbánást mutat, és utána soha többé nem követheti el.


Viszont akár alma akár körte, és nem rendezi, és folytatja ezt a hibát, akkor szándékosan vétkezik, nyilván való, hogy halált érdemel.

Nem az alma miatt, hanem mert nem hagyott fel a lopással.

2017. máj. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

8-as, még visszatérve erre:

"Sajnos az elméletedet olyan korlátokkal veszed körül, hogy ne lehessen megválaszolni és mi bármit is írunk nem lesz megfelelő a válaszunk mert csak magadnak hagyod nyitva a kiskapukat előttünk meg bezársz minden ajtót."


Könnyű, hogy én legyek a bűnbak, de a korlátokat én csak abszolváltam, a korlátokat a keresztény​ vallás állította fel, ha úgy érzed, hogy vannak, azt keresd abban.

2017. máj. 1. 07:12
 14/47 A kérdező kommentje:
tanú! nem érted. hogy az alma, az példázat, és nem példa? Nem válaszoltál a kérdésre, gyanítom azért nem, mert fogalmad sincs, hogy mit kérdeztem.
2017. máj. 1. 07:14
 15/47 A kérdező kommentje:
Megfogalmazom egy konkrét példával, talán érthetőbb. Tételezzük fel, harminc éves vagyok, elmegyek egy focimecsre, és verekedés tör ki, belekeveredek, és megverek 10 embert. Megtetszik a dolog, négy évig ez lesz a szórakozásom, neccsekre járok, verekedek, berúgok. 34 évesen szívinfarktusba meghalok, vége a bulinak. Nem foglalkoztam vallással, nem érdekelt, Isten nem szólított meg, mint a 8-as válaszolót. Már ez személyválogatás, holott ő is csúnya fiú volt, ahogy bevallotta, én is. Mégsem ugyan azzal az eséllyel futunk neki az ítéletnek. Tehát meghalok, és az ítéletkor Jézus megkérdezi, hogy mit tettem. Elmondom, hogy 150 ember orrát törtem be, és 25-nek a kezét is eltőrtem, sőt, egy ember halálát közvetlenül okoztam, aki speciel ott áll valahol mellettem, hiszen ő is feltámadt. Megbántam? Kérdezi. Mondom, ami történt, megtörtént, le sem tojom, nem bántam meg. Mi lesz az ítélet? Az egyik gyülekezet szerint az örök szenvedés, a pokol, egy másik szerint az elmúlás, mintha sosem lettem volna. A közös nevező az örök szóban rejlik. Igazságos-e az ítélet, miszerint amilyen mértékkel mértek, úgy mérnek nektek is. Az igazságos az lenne, ha a 150 ember 150-szer eltörné az orrom, és 25 eltörné a kezem, és egy megölne, majd feltámadnék. Ez lezajlana 4 év alatt, és egál. Ehelyett a büntetés kimondhatatlanul sok milliárdszoros, hiszen örökké szenvedem, amit 4 év alatt elkövettem. Éppen így, nincs ember, aki az örökké valósággal szembenézett büntetését kellene lerónia, hiszen akkor örökké tartó bűnt kellett volna elkövetnie, de erre ember nem képes, tekintve időbeli és helybeli korlátainkkal. Nem tudom, érhető-e nagyjából így a kérdésem. Ha igen, ennek fényében olvassátok újra a kérdésemet.
2017. máj. 1. 07:48
 16/47 anonim ***** válasza:
9-es: Az ember az életből nem ismerheti fel Isten jóságát és szeretetét. Ő csak úgy volt képes azt kimutatni, hogy meghalt és feltámadt, aminek gyümölcseit nem élvezhetjük az életben. Nekünk ilyen körülmények között kellene Istent választanunk, különben elér minket az igazságtalanság, véges bűnökért végtelen szenvedés. Mert Isten nem igazságos, ezt a Biblia is megírta.
2017. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogy ítélet alatt haltál meg vagy sem, valamint mennyire volt szándékos, tudatos, hogy így élted az életed.

Ugyan is a halállal lefizetted a bűnét, és Jézus megváltása által lehetőséget kap a feltámadásra.


Egyébként érdekes amit az ítélet napról képzelnek sokan.


Ha úgy volna ahogy sokan képzelik akkor hosszú ideig kellene álldogálni, míg mindenki sorra kerül.


az ítélet nap gyors lefolyású lesz, ugyan is mindenki felfogja megérti milyen ítélet alá kerül,

ezért kell addig a napig rendezni az életét, ott nem lesz idő a mentegetőzésre.

2017. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


8-as vagyok.


"8-as, megértelek, de maga az ítélet nem lehet igazságos..."


Nem,számunkra soha nem az!

Nem szeretnélek se igékkel meg se frázisokkal untatni csak el szeretném mondani,hogy miként látom én ezt a kérdést.

Igen,igazad van!-egy ember aki tegyük fel 60 éven keresztül csak gonoszságot művelt, milyen büntetést kap!? Örökkétartó szenvedést egy szörnyű helyen!

Ez aztán az igazságos ítélet!-ezt mondjuk mi..

De vegyük csak figyelembe egy kicsit az emberi törvényeket.

Ellopok egy tyúkot, és mi a büntetésem!?-minimum egy év börtön!

Vajon az a tyúk ér annyit?

Régen ha elloptál egy lovat, már vittek is lógatni, az életeddel fizettél egy lóért.

Senki!-abszolút senki nem veszi át a helyedet, te követted el a törvénytelenséget neked kell megfizetni érte!

Igen ám de Isten előtt nem így működnek a dolgok. Mindegy,hogy milyen bűnt követtél el mert van valaki aki átveheti tőled azt a bűnt és te tiszta maradhatsz Isten előtt. És ez a valaki Jézus Krisztus!

Végül-is valójában nem az számít, hogy milyen bűnt követtél el, hanem az számít,hogy ki mellett döntesz.Ez a leglényegesebb dolog egy ember életében!

A Biblia sehol nem írja,hogy az embereknek, vagy az embernek készíttetett a kárhozat helye.

A pokol nem nekünk készíttetett!


Mt 25:41

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.



De ha mellettük foglalunk állást akkor valójában az a bűnünk, és nem az az alma amit elloptunk...

Tehát szerintem a valódi bűn a tagadás, az Istentől való elszakadás, és emiatt van az, hogy ugyan azt a büntetést kapjuk mi is mint az ördög és az ő angyalai mert mellettük döntöttünk és megtagadtuk Istent.


Mi emberek mindig próbálunk alkut kötni meg kiskapukat keresni, hogy minél egyszerűbb legyen a dolgunk, csakhogy Isten nem ember!

Tudom, tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz megérteni valamennyire és elfogadni Isten akaratát, de nem lehetetlen.

Nézz csak körül, az egész Univerzum törvényeknek van alá vetve, és ezek a törvények ha valamilyen okból felborulnak vagy áthágódnak káosz lesz a következménye. És így van ez velünk is az emberiséggel. Gondolj csak bele, ha Isten engedékenyebb lenne és azt mondaná egy bűnösnek aki nem akarja elfogadni azt az áldozatot amit Jézus letett nekünk az asztalra "egye fene elnézem neked a bűnödet" akkor mi értelme lenne a megváltás tervének!? És ez még nem minden, mert lehet,hogy ugyan az a bűnös egy napon fellázadna Isten ellen és kezdhetnénk mindent újra elölről, és újra csak szenvedés meg halál lenne a világban.

Vagy szerinted az igazságosabb lenne, ha Isten minden "alma tolvajra" csak egyszerűen lesújtana minden esélytől megvonva őt? Az se lenne jobb...

Persze nekünk kegyetlennek meg igazságtalannak tűnik Isten de csak addig a pillanatig van ez így amíg nem ismerjük meg Őt.

Mi hányszor csapjuk be egymást és hányszor de hányszor vagyunk igazságtalanok felebarátainkkal?- de bizony azt elvárjuk mindenkitől,hogy velünk igazságosan bánjanak el mert ha nem így történik akkor rögtön az asztalra csapunk visszavágunk és nem hagyjuk abba a dolgot.

Isten nem tesz ilyent, Ő nem vág vissza,hanem ameddig csak lehet mindig ad esélyt arra, hogy mi saját magunk lássuk be tévedéseinket és fogadjuk el azt a pohár vizet ami az örök életet jelenti. Ennyi lenne a dolgunk;-de ez a legnehezebb!

Nem akarlak én meggyőzni az én igazamról mert ha világi szemmel kezelem a kérdést akkor igen, neked is igazad van és jogod van hozzá, hogy utána járj. De kérlek próbáld meg egy kicsit a szíved mélyén keresni a választ, vizsgáld meg a szívedet a lelkedet és találd meg azt a szeretetet amit Jézus Krisztus nyújt feléd.

Nem a rosszat akarja nekünk,és soha nem is akarta!- Ő azt szeretné, hogy ott legyünk vele mindannyian mert ezért teremtett meg bennünket és nem azért,hogy valahol egy sötét helyen szenvedjünk Nélküle.

Nem ez az Ő akarat!


1Ján 2:17

És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Kellemes Majálist! :)

2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező te összekevered az örök kárhozatot, az örök kárhozottal.


Jézus tanítja az örök kárhozatot, hiszen Isten örökké teremt szellemi lényeket, akik között mindig lesz, akik elfordulnak tőle.

De miután a saját butaságok okán okozott szenvedésből megtérnek, az Isten irgalmasságot gyakorol velük szemben is, csak meg kell bánniuk a bűneiket.


Tehát örök kárhozat az van, és lesz is, de örök kárhozott, olyanok akik örökkön örökké szenvedni fognak majd, ilyesmit Jézus soha sem tanított!

2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

emánuel13:

"Tehát örök kárhozat az van, és lesz is, de örök kárhozott, olyanok akik örökkön örökké szenvedni fognak majd, ilyesmit Jézus soha sem tanított!"


Ez alapján akkor elmondható, hogy végső soron mindenki kimenekülhet a kárhozatból (még halála után is), ha megbánja bűneit? Ha valaki nem bánja meg bűneit, és elkárhozik, az hogyan kerülhet ki a kárhozatból? Ha nem kerülhet ki, nem örök kárhozottak egyike lesz?


Egyébként érdekes az, amit írtál, és további kérdéseket vet fel.

2017. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!