Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, valóban a...

Keresztények, valóban a legigazságtalanabb ítélet áll előttünk?

Figyelt kérdés

Ha ellopok egy almát, vajon melyik az igazságos ítélet, ha adnom kell az ellopott alma helyett egyet vagy kettőt, vagy az, ha adnom kell az életemet?

A keresztény tanítás szerint aki nem hisz, az örök kárhozat vár rá. Vagy, aki kétszer paráználkodott, vagy lopott, halál vár rá. Felekezettől függően, hogy ki-ki hogy tanítja.

Nem az az igazságos, ha a bűn mértékével megeggyező a büntetés? Nem hiszem, hogy létezett volna olyan ember, akinek a bűne azonos súlyú lenne az örök kárhozattal.


2017. ápr. 30. 21:57
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
utolsó, látom, te a kérdést nem érted. minden szavadat értem, és amit te mondasz, az földi körülmények között úgy hívják, diktatúra és igazságtalanság. nem igazán érted, hogy a vétek és a büntetés közötti súly összeegyeztethetetlen, ahogy a jutalomért sem kell gyakorlatilag semmit tenni, és a jutalom is hatalmas ahogy a büntetés is. a keresztény vallás által szajkózott ítélet az emberiség legigazságtalanabb ítélete.
2017. máj. 1. 18:47
 32/47 A kérdező kommentje:
Elfogadhatónak tartod, hogy ha Orbán vezetőségét és magyarországi teljhatalmát nem fogadja el, azt megölik, aki elfogadja, az életben marad. Gondolom, hogy ez elfogadhatatlan számodra. Elfogadhatatlan számodra kicsiben, egy kis ország területén, egy emberöltő időszakban, de elfogadható a végtelenben, az egész emberiségre kiterjedten. Szerintem ez kettős mérce, diktatúra és igazságtalan.
2017. máj. 1. 19:52
 33/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom eldönteni,hogy értelmi képességeid korlátjai,vagy megátalkodott istentelenséged miatt nem érted azt,amit írtam.


Isten,ragaszkodik szavához:A lázadás következménye halál.Ha a lázadó megbánja lázadását,és a szeretet törvénye mellett dönt,kegyelmet nyer.Ha nem,elporlik.


Ez pont olyan,minthogy eldöntöd,ezután víz helyett-alkotásod törvényei ellen-96%-os alkohollal fogsz üzemelni.Nem kell sokat várnod,hogy légcsöved,és nyelőcsöved összenyílva elvérezz.

vagy:

Levegő helyett tömény nitrogénen.

Ez nem a"kegyetlen Isten"átka,hanem alkotásod-konstrukciód törvénye elleni lázadásod természetes következménye.


Ugyanígy,aki Isten szeretettörvényét-mint az Ő országa alkotmányát- nem fogadja be,hanem megveti azt,alkalmatlan az örökéletre.

(A pokol,és a pugatórium örökkévalóságon keresztül tartó kínjait felejtsd el,mert az idegen a Biblia Istenétől!)

2017. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
nézd, nem értelmetlen vitákat akarok folytatni, és legfőképpen szerettem volna elkerülni azt, ami nektek keresztényeknek szokásotok, hogy elkezditek a masikat szapulni, lásd értelmi képességem. Sajnos egyáltalán nem érted a kérdést. De nem baj, nézzük máshogy: Jézus kijeletette: amilyen mértékkel mértek, UGYAN AZON mértékkel mérnek nektek is az ítéletkor. Ez igaz, hogy ezt mondta, vagy nem igaz? Egyenlőre maradjunk ennek a megválaszolásánál, menjünk lépéseként.
2017. máj. 1. 21:24
 35/47 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló nem teljesen keresztény, ezért hozzászólása alapján ne alkoss képet az egész kereszténységről. Szerintem sok jó, valóban keresztény választ kaptál kérdésedre.

Mint írtam korábban, az örök kárhozatban sem bűnhődik egyformán mindenki. Kárhozatra pedig csak a megátalkodottak kerülnek, sok szennytől megtisztít a tűz a túlvilágon.

2017. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Kedves 35.Hsz!


A "pokol tisztítótüze"teóriája,az egyiptomi,és görög hitvilágból lett becsempészve a keresztény tanok közé.Nem krisztusi tan!

Aki purgatóriumot,és örökkévalóságon keresztüli kínzást tanít,nem krisztusi tanokat hirdet!

2017. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Ezt valami egyiptomi istenség mondta, vagy Krisztus?


"Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely a sátánnak és angyalainak készült."

"Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."

2017. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Ha ismernéd a bibliai görögöt,és az eredeti szöveget,beláthatnád,hogy az "örök büntetés",egy "befejezett jövöidő"formában van megfogalmazva,és nem "folyamatos jövőidőben",tehát a büntetés végérvényes(vissza nem fordítható),de nem folyamatos.
2017. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok az ókori görögöt ismerő nyelvész, de összehasonlítva az örök életre vonatkozó görög kifejezést az örök kárhozatra vonatkozóval, teljesen egyforma.

Tehát akkor az örök élet sem lesz örök (folyamatosan fennálló) valójában?

2017. máj. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Alex Fly ***** válasza:

Nem igazságtalan. Bűnt követsz el, büntetést kapsz érte -pontosabban viseled a bűn köverkezményeit. Mi lehet ezen igazságtalan?

Hogy szerinted csak egy alma, ami igazán csekélység ahhoz, hogy örökös kárhozatra juss?

Ha egy szakadék szélén állsz, ugyanúgy lezuhansz akkor is, ha 10 centire a szélétől lépsz le, mint ha másfél méterre ugrasz a szélétől. Ez nem igazságtalan?

2017. máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!