Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, örök szenvedést ígért...

Isten, örök szenvedést ígért vagy örök nyugalmat ígért a Tőle elpártolóknak?

Figyelt kérdés

Ugyanis szerintem az "örök boldogság" és az "örök nyugalom" között van némi különbség főleg akkor ha ezt a "nyugalmat" a végső nyugalomra értsük.

Isten a Bibliában sehol nem ígér ilyent!

Ígéri az örök életet,ígéri fájdalom mentes boldogságot de sehol nem találtam a Bibliában olyant,hogy örök nyugalmat ígérne a sátánnak és az angyalainak vagy a paráznáknak,vagy a gyilkosoknak vagy a hamis prófétáknak és stb.


"Lk 13:28 Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve."


Kirekesztést ígér Isten országából ami fájdalommal jár, de nem nyugalmat.

Miért van az,hogy ezt sokan nem akarják belátni?


Jel 20:14

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.


Még itt sem azt írja a Biblia,hogy "örök nyugalomra" kárhoztatja őket, hanem tűzzel büntet.



2017. máj. 9. 06:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Hiába írsz igéket. Kb 150 év alatt a két felekezet, amely tagadja ezeket, már olyannyira kicsavarta ezt a tanítást, hogy aki ezekben az egyházakban bíznak és csak az ő tanításukat fogadja el, a Bibliát nem olvassák Isten Szentlelkével, azoknak már zárva a fülük.
2017. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

"Jel 20:14

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.


Még itt sem azt írja a Biblia,hogy "örök nyugalomra" kárhoztatja őket, hanem tűzzel büntet."


Második halál az örök megsemmisülés. Nem tűzzel büntet, hanem tűzzel pusztít. Kirekesztetnek Istenből, és istenen kívül nincs semmi. A semmiben pedig nem lehet ellenni. Ez a véleményem

2017. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz halál, akkor hogy lesz megsemmisülés?
2017. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

A kárhozat szenvedéssel jár és nem pedig nyugalommal, nem szenvedés nélküli állapottal.


Jézus nem tanított megsemmisülést. Ez egy torz istenkép, hogy amit az Isten egyszer megteremtett, azt meg kellene semmisítenie. Isten nem teremt selejtet, hogy azt meg kellene semmisítenie. Úgy tudom, hogy ezt a torz istenképet az Adventisták tanítják.


Viszont az sem igaz, hogy Isten valakit örök kárhozattal sújtaná. Ez is egy torz istenkép, mivel Isten örökkön örökké megbocsátó és irgalmas Isten, és mindig ad egy új lehetőséget, az elbukott gyermekei számára, hogy meg tudjanak egyszer majd térni.


Jézus azt tanította, hogy örök kárhozat az van, de örök kárhozott nincs.

Mindig lesznek olyanok, akik nemet mondanak az Istennek, de egyszer ők is majd meg fognak térni, hiszen a pokolban történő szenvedésnek is van értelme, különben nem tartaná létezésben Isten a poklot.

2017. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem lesz halál, akkor hogy lesz megsemmisülés?"


Gondolkozzunk ... erősen koncentráljunk ... Megvan!!!

Előbb lesz az ítélet és az utolsó ellenségként pusztul el a halál. Ekkor az élők már csak a hívők. Tehát megsemmisülnek a hívők, a bűn és végül a halál... Nem is volt bonyolult:) És még logikus is:)

2017. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

* Tehát megsemmisülnek a hívők, a bűn és végül a halál...

Jav.=Tehát megsemmisülnek nem a hívők, a bűn és végül a halál... Aki életben marad az örökké él

2017. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ó Uram de tud fájni amikor ezt látom!

Valóban igaza van az első válaszolónak;-hiába az igék!


Számodra a kirekesztés Isten országából és a teljes megsemmisülés egy és ugyan azt jelenti!?

Ha valakit kirekesztünk valahonnan azt a személy nem pusztítjuk el hanem csak egyszerűen többé nem fogadjuk közénk.

Itt mutatok neked egy aktuális példát ami a gyakorikerdesek.hu szabályzatában található;


"....A fenti szabályok bármelyikének megszegése okot adhat a kérdéses tartalom eltávolítására, a szabályokat megsértő Felhasználó felfüggesztésére vagy törlésére...."


Ha megsérted a szabályokat felfüggesztenek vagy törlik a nickedet de nem ölnek meg, hanem egyszerűen többet nem léphetsz be azzal a nickel és azzal a géppel de ez nem jelenti azt,hogy te megsemmisültél.


Ugyan ez történik majd az utolsó ítéletkor is csak nagyban és sokkal de sokkal hatásosabban.

Isten nem semmisít meg hanem egyszerűen azt adja meg neked amit választottál; az Isten nélküli örök létet!

Azt mondjátok,hogy "halál alvás"!

De mit jelent tulajdonképpen aludni?

Az ember amikor lefekszik úgy a teste mint az egész lénye egy nyugalmi állapotba kerül;-ami valljuk be, egy nagyon jó érzés mert egy fáradságos nap után milyen jól esik pihenni!-nemde?

Nos ha ezzel egyetértünk tedd csak a kezed a szívedre és valld be önmagadnak,hogy a sátán és a démonai akik annyi de annyi bajt okoztak nem csak az emberiség történelmében hanem magában az egész teremtés történelmében, meg érdemlik azt a végső örök nyugalmat!?

Mert szerintem nem!

Ezek a lények előbb viszályt okoztak a mennyben és utána a földön. Isten ezért hozott egy súlyos döntést a számukra és létre hozta a;


(Mt 25:41)

"Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett."


Innentől kezdve meg pecsételődött a sorsuk!

Isten nem akarja,hogy te is oda kerülj mert nem is neked készítette azt a helyet, de ha mellettük foglalsz állást akkor te is oda fogsz kerülni ahol ők vannak.

Ez lesz az "örök nyugalmuk" azoknak akik nem kérnek Istenből.

Okolható ezért Isten,te mit gondolsz?

2017. máj. 9. 10:15
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ó Uram de tud fájni amikor ezt látom! "


De akkor miért nem írjátok ki, hogy ez egy szektás, térítő kérdés, és nem a véleményekre vagytok kíváncsiak. + írjátok ki a szektátok nevét is...

Én nem vagyok egyháztag és olvasom a Bibliát. Nektek is figyelmetekbe ajánlom az apostolok leveleit. Ugyanis a szekták ezeket szeretik kihagyni és a Jelenésekkel operálni. Ráadásul ez nem is üdvösségkérdés, mit keltitek itt feleslegesen a feszültséget?

2017. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, ha már ennyire logikusnak találod magad, nézd meg ezt a két igét és lásd, mennyire a megszűnésről van szó!


1 Kor 15,26 Mint utolsó [Jel. 20,14.] ellenség töröltetik el a halál.

Jel 20,14 A pokol pedig és a [1 Kor. 15,26.54,55.] halál vettetének a tűznek [rész 19,20.] tavába. Ez a [rész 2,11.21,8.] második halál, a tűznek tava.


A két ige oda-vissza hivatkozik egymásra... Tehát a tűz tavába vetés = eltörlés, megsemmisítés, második halál.

Ennyit erről ...

2017. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"De akkor miért nem írjátok ki, hogy ez egy szektás, térítő kérdés, és nem a véleményekre vagytok kíváncsiak. + írjátok ki a szektátok nevét is..."


Sajnálom,hogy így látod és,hogy ennyire kiborít téged amikor valaki(és itt nem csak rólam van szó) segíteni próbál.

Nem tudom,hogy nálad mit jelent az,hogy "szekta" de azt tudnod kell,hogy én nem szégyenlem a hovatartózásomat, a gyülekezetemet az egyházamat és úgy gondolom,hogy én nem vagyok tagja egyetlen "szektának" sem.

Az Ortodox vallásba születtem bele,vagyis még egyenlőre Ortodox vagyok.És nagyon tévedsz mert igenis érdekelnek a vélemények mert egy kutatónak tartom magam és én is csak azt szeretném ami a legbiztonságosabb út. Nem szeretnék téves utakon botorkálni. É már megbocsáss de nem én vagyok az ha észre vetted aki próbálja kimagyarázni a Biblia szavait hanem az olyanok mint te


"Én nem vagyok egyháztag és olvasom a Bibliát. Nektek is figyelmetekbe ajánlom az apostolok leveleit. Ugyanis a szekták ezeket szeretik kihagyni és a Jelenésekkel operálni.


Az,hogy nem vagy egyháztag és olvasod a Bibliát az egy nagyon dicséretre méltó dolog, bár csak minél többen vennék példádat és tennék ugyan azt mint te.

De milyen Bibliát olvasol ha szabad kérdeznem, hogy nem ugyan azt írja a te Bibliádban mint az enyémben?

És az Apostolok leveleiben mást ír mint a Jelenésekben,vagy nem ugyan az az Isten ihlette azokat a részeket?


"Ráadásul ez nem is üdvösségkérdés, mit keltitek itt feleslegesen a feszültséget?"


Ja persze,hogy nem az! De a féligazságok már az üdvösséghez tartóznak mert nem három út van hanem csak kettő. Egy vezet Istenhez és egy vezet a kárhozatba, nincs egy harmadik úgy nevezett "féligazságok útja"!

Gondolom ezzel egyetértünk.

2017. máj. 9. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!