Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, örök szenvedést ígért...

Isten, örök szenvedést ígért vagy örök nyugalmat ígért a Tőle elpártolóknak?

Figyelt kérdés

Ugyanis szerintem az "örök boldogság" és az "örök nyugalom" között van némi különbség főleg akkor ha ezt a "nyugalmat" a végső nyugalomra értsük.

Isten a Bibliában sehol nem ígér ilyent!

Ígéri az örök életet,ígéri fájdalom mentes boldogságot de sehol nem találtam a Bibliában olyant,hogy örök nyugalmat ígérne a sátánnak és az angyalainak vagy a paráznáknak,vagy a gyilkosoknak vagy a hamis prófétáknak és stb.


"Lk 13:28 Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve."


Kirekesztést ígér Isten országából ami fájdalommal jár, de nem nyugalmat.

Miért van az,hogy ezt sokan nem akarják belátni?


Jel 20:14

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.


Még itt sem azt írja a Biblia,hogy "örök nyugalomra" kárhoztatja őket, hanem tűzzel büntet.



2017. máj. 9. 06:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

És hol is írja a Biblia, hogy a halál és pokol mellett átok az emberek is a tűz tavába kerülnek, akik nem kértek Istenből?

Hol...?

2017. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Girgoy ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha ez megnyugtat: én belátom, hogy a Biblia (és így Isten) nem ígért valóban soha örök nyugalmat a kárhozottaknak. Sőt: én is ortodox vagyok. :)


Nem neked kell ilyeneken elgondolkodni, hogy más miért gondol olyat, ami nincs a Bibliában, hanem azoknak kell elgondolkodni azon, hogy tulajdonképpen miért akarnak abban hinni, hogy a szadista gyilkos csaló stb-k egy idő után megpihennek majd és happy end lesz nekik is, úgyhogy ne aggódjanak ha gyerekeket darabolnak fel, főznek meg és esznek meg? Hmmm... vajon ki lehet e gondolat forrása és milyen céllal ültet el ilyen tévképzeteket az emberek fejében?

2017. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Amúgy kérdező, ha már ennyire logikusnak találod magad, nézd meg ezt a két igét és lásd, mennyire a megszűnésről van szó!"


Köszönöm a bókot nagyon kedves vagy! :) De egyáltalán nem vagyok önimádó.

Érdeke és annyira jellemző, hogy ha valaki leír egy elméletet ami már önmagába is logikus, rögtön le harapják a fejét és mindenféle címekkel titulálják!


"1 Kor 15,26 Mint utolsó [Jel. 20,14.] ellenség töröltetik el a halál.

Jel 20,14 A pokol pedig és a [1 Kor. 15,26.54,55.] halál vettetének a tűznek [rész 19,20.] tavába. Ez a [rész 2,11.21,8.] második halál, a tűznek tava."


Igen látom! De nem csak a szemeimmel látom hanem a hitemmel is.

Kiragadsz egy igét a szövegkörnyezetéből és beilleszted egy másikba aminek semmi köze egyik a másikhoz!

Ezt én stratégiai csalásnak nevezném amit azért teszel,hogy alá támaszthasd a saját igazságodat.

Tudod!?-ezek nem szép dolgok.

De mi a véleményed az alábbi igékhez?


1Kor 15:5457

Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?

A halál fullánkja pedig a bűn; a bűn ereje pedig a törvény.

De hála az Istennek, a ki a diadalmat adja nékünk a mi Urunk Jézus Krisztus által.


Látod,hogy mi a halál?

De itt van még a következő ige is;


2Thessz 1:8-9

" Tűznek lángjában, ki bosszút áll azokon, a kik nem ismerik az Istent, és a kik nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangyéliomának.

A kik meg fognak lakolni örök veszedelemmel az Úr ábrázatától, és az ő hatalmának dicsőségétől,"

Itt sem ír semmit egy örök megszűnésről hanem büntetésről és örök veszedelemről tanúskodik az apostol.

De van még más is;


Zsid 10:26-31

"Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,

Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülőket.

A ki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal;

Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?

Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.

Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni."


Mint láthatod nem csak a Jelenések figyelmeztet egy szőrnyű büntetésről,hanem az apostolok is ezt teszik!


Igen!-ennyit erről..

2017. máj. 9. 14:06
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Grigory a támogatást! :)
2017. máj. 9. 14:11
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges velük minden vita, legutóbb is felhoztam számos igét, többségét maga Jézus mondta, de nem hatja meg őket, ez a szekták agymosó hatása sajnos. Lényegében 2 pilléren nyugszik torz és istentelen elméletük, egyik a Prédikátorok könyvéből van, amit valószínűleg sose olvastak még, csak azt a fél mondatot. A másik pedig a tűznek tava, egy jelenés, egy látomás, amit kényük kedvük szerint értelmeznek, nem pedig mindazzal egységben, amit Krisztus tanított.
2017. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sajnos egyre inkább én is ezt tapasztalom náluk kedves #15 válaszoló.

És még azt is tapasztalom, hogy ott látják az ellenséget ahol tulajdonképpen barát van, és ahol az igazi ellenség van azt barátnak hiszik.

Magyarán mondva csukott szemmel járnak és süketen!

2017. máj. 9. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!