Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tenyleg akkora bun ez? Ateista...

Tenyleg akkora bun ez? Ateista vagyok egy vallasos csaladban.

Figyelt kérdés

A lanyaim meg vannak keresztelve.

Viszont ugy dontottem, hogy nem jarnak hittanra (a nagyobbiknal most kellett az iskolaban nyilatkoznom).

Ezt a lelkipasztor megtudta, es szolt az egyik keresztszulonek. En egesz eddig se csinaltam titkot az ateizmusombol, sot noveremnek ki is jelentettem, hogy egyetlen istenseg, vqgy felelkezet fele sincs hitem.

Szamomra a hittan kotelezo nyug volt, kotelezo templombajwrassal, kotelezo szavalassal, olyan szavakat mondattak velem, amiket nem hittem el, a kerdeseimre a valasz altalaban az volt, hogy ne zavarjam az orat.

A botrany azon van, hogy a testvereim szerint a lanyomat megfosztom ettol. Viszont nekem meg az a velemenyem, hogy kepmutatas lenne a lanyomat hittanra kuldeni, mikozben en magam nem vagyok vallasos. Hiszen hogyan valaszolnek a kerdeseire?


2017. máj. 16. 08:36
1 2 3
 1/29 imakommandós ***** válasza:
71%
Csak a szülő joga eldönteni, hogy milyen iskolába járatja a gyerekét. Mondjuk attól, hogy nem tudsz válaszolni neki kérdésre, válhat hívővé. Még akkor is ha állami suliba iratod. Én is állami suliba jártam, hívő lettem, a szüleim mindig ateisták voltak. Bár apám mostanában már kezd szimpatizálni a kereszténységgel. Egyszer elmondott egy megtérő imát de az túl korai volt.
2017. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg kérdezd meg a lányaid, hogy ők mit szeretnének! Valakit megfosztani a vallás lehetőségétől épp oylan rossz mint ha valaki rád akarná erőszakolni a vallását.
2017. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%
Én a helyedben engedném hittanra. Mindkét részt meg kell tapasztalja, hogy eldöntse miben hisz és miben nem. Bármit kérdez válaszolhatsz neki a sajàt tudásod és mércéd szerint tudatva azt is, hogy a vallásosak másképp válaszolnának. És majd ha elég nagy lesz akkor majd ő eldönti, hogy hova akar tartozni
2017. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy te bemutatod neki az istentelen világot, úgy a hittanon megismerhetné a vallásos világszemléletet, Istent. Így aztán később ő maga dönthetne sokkal objektívebben.

Sokszor hallani ateistáktól, hogy ráerőszakolják a vallásosak gyermekükre a hitet és nem adják meg a szabad választás lehetőségét. Ugyan ezt követik el az ateisták is, szinte kivétel nélkül.


Bár a te jogod választani, hogy hittanra járjon vagy sem, de ha nem engeded, pont olyan bigott leszel, mint sok vallásos. Nem lenne egyébként képmutatás, mert nem te mész a hittanra, hanem a lányod, akit esetleg érdekelne is.

2017. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Nem, dehogy bűn, teljesen melletted állok. :) A Te döntésed, hogy mit tanul a gyermeked, és ha egészséges gondolkodással rendelkező gyereket akarsz felnevelni, akkor a hittanórákat kiveszed az életéből.

Ezt igaz ateistaként mondom, de úgy, hogy egy keresztény anyával is beszéltem erről, aki ugyanezen az elven van. Ő azt mondta nem tudhatja miket tanítanak azokon az órákon, inkább ő maga segít a gyereknek felfogni a vallást, mert az ott hallottak bármilyen negatív folyamatot elindíthatnak a gyerekben.

A helyedben én sem íratnám be őket, ha bármely vallást meg szeretnék ismerni, akkor saját kutatómunka alapján tanítanám őket, elmondanám a veszélyeiket, és azt, hogy mire kell vigyázni, a többi az ő dolga, de nehogy már egy idegen ember befolyásolja a gondolkodását... :)

2017. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%
Ötösnél a pont!
2017. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Sokkal könnyebb úgy szülőnek lenni, ha hisznek a gyerekek. Saját tapasztalat, hogy sokkal ellenállóbak a gyerekek a drogokkal, a lusta és renyhe életmóddal, az alkohollal szemben. Vallás nélkül ezekre komoly veszélynek teszed ki a gyermekeidet, feleslegesen, mivel össze- hasonlíthatatlanul kisebb lesz ezekkel szemben az erkölcsi védekező képességük.


Az nem baj, ha Te nem hiszel, de mégis beíratod őket, mert az ateisták sem azért nem hisznek, mert az ne lenne jó, hanem ált. azért, mert kaptak egy torz istenképet, és köszönik szépen, abból nem kérnek. Ha lenne valaki, aki eltudná nekik érthetően magyarázni a lényeget, akkor azt már el is tudnák hinni.

2017. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Egy kérdés fogalmazódott meg bennem! Miért lettek akkor megkeresztelve? Ez olyan, hogy beíratom a gyereket egy egyesületbe sportolni, de nem engedem edzésre.
2017. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
7-es a vallásnak semmi köze az erkölcshöz, az a szülői hanyagság munkája, ha a gyerekben nem alakul ki helyes értékrend.
2017. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

Hát... én vallásos ember vagyok, így most azt kellene írnom, hogy "szégyelld magad hogy ilyet teszel" stb stb, de nem ezt fogom írni. Az éremnek 2 oldala van:


1. Elvileg meg kellene adnod a lehetőséget a lányodnak, hogy megismerje a vallásos dolgokat, s aztán később, felnőtt korában eldöntse, hogy kér-e belőle vagy sem. Az elég buta indok, mikor valaki azt mondja a gyerekével kapcsolatban, hogy meg sem keresztelteti, merthát majd felnőttként eldönti, s nem kell ráerőltetni semmit. Milyen alapon tudna dönteni, ha abszolút nem ismeri a vallást? Szóval elvileg jó lenne ha hittanra járna, hogy aztán később ő maga döntse el mit akar, de legalább már lesz viszonyítási alapja.


2. Az érem másik oldala viszont az, hogy ha te nem vagy vallásos, akkor valóban értelmetlen hittanra/templomba járatni. A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy döntö többségben csak azon gyerekekből lesz felnőtt korára is vallásos, akik a családban is ezt a példát látják, vagyis akinek a szülei is vallásosak. Van persze kivétel, de az elég ritka. Ha a lányod a templomban hall valamit, hogyan tudná az az életében megvalósítani, hogy ha a szüleitől gyökeresen mást hall? Annak pedig valóban nincs értelme, hogy évekig szenvedjen a hittanórákon, járjon kötelességből templomba, s aztán a bérmálás/konfirmálás után majd csak a saját esküvőjén lásson legközelebb papot?

2017. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!