Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki imádkozott...

Van itt olyan, aki imádkozott Istenhez, hogy adjon neki társat, és Isten meghallgatta és teljesítette a kérését?

Figyelt kérdés

Minden történet érdekel, a legapróbb részletekig, mert én már ott tartok, hogy lassan feladom...


31/N



2017. jún. 1. 21:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
#10 vagyok. Mármint én nem imádkoztam semmiféle istenhez, és találtam társat. :S
2017. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
De a kérdező keresztény, hívő. Szerinted mit csinálna mellette egy nem keresztény, nem hívő személy? Hidd el, hogy nem lenne jó. Neki egy olyan személy lenne jó, aki szintén vallásos. Neked nyilván azért sikerült párt találnod, mert nem az volt a célod, hogy keresztény legyen.
2017. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Tehát magától úgyis csak ateista hitetlenekkel találkozna, jobb ha Istenhez imádkozik, mert ő biztosan 100% keresztény társat fog leszállítani? Jól értem?


Amúgy igen, nálunk nem volt kritérium, hogy milyen vallású, igazából soha szóba se került. De felőlem lehetne Pasztafári is, amíg békén hagy a vallásával. Másról is lehet beszélgetni egy párkapcsolatban, mint a vallásról.

2017. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen lehet másról is beszélgetni, de nem csak a beszélgetés a lényeg. Egész más életformát él egy keresztény és egy ateista. Rossz elképzelésen vagy a keresztényekkel kapcsolatban. Attól, hogy valaki hisz, még ne keresztény. Az önmagában szép és jó, de nem elég, ha nem él megfelelő életet hozzá. Senki sem szolgálhat két urat. Vagy tetteiddel Istent szolgálod, ez esetben távol kell maradnod mindenféle káromkodástól, rosszindulattól, kibeszéléstől, nem, a politikusokat sem szidhatod, idegességednek nem adhatsz hangot. Érted már? A legtöbb ember pont ennek ellenkezőjeként viselkedik. Valamint a részegség is tiltott a keresztényeknek. Vagy Istent szolgálod viselkedéseddel, vagy ha nem, akkor kevés a hit! A hit arra elég, hogy ha megbánod múltbéli bűnödet, és erővel harcolsz, hogy ne tegyed meg többé, akkor Isten megbocsát, és segít, hogy ne tedd meg. De ha te szánt szándékkal olyanokat követsz el, amik a Bibliában leírtak ellen vannak, sőt, továbbmegyek, amikről még te magad is érzed, hogy nem éppen jóhiszemű, vagy éppen erkölcsös cselekedetek, akkor nem élsz Istennek tetsző életet. Márpedig keresztényként egy ember nehezen viseli, ha a párja.. hogy is mondjam, teljesen más értékrenddel rendelkezik, esetleg van, hogy részegeskedik. És a másik "világi" életet élő fél sem éti, hogy szilveszterkor miért nem iszik egy korty alkoholt sem a másik. Érted? Van egy értékrend, (amit talán még te is látsz ateista szemmel), amit be kell tartania egy hívőnek! Nincs olyan, hogy nem! Különben nem ér semmit a hite! Ez a lényeg! Régebben azt hitték, elég csak hinni! Ezért volt annyi gyilkosság keresztényektől! Közben dehogy éltek keresztény életet! Sem gyilkolni, sem hazudni, sem kibeszélni másokat nem szabad. A Biblia a lejáratást, kibeszélést, mások megbotránkoztatását, egyenlővé teszi a gyilkossággal, hiszen hatalmas, életre szóló kárt okozhatunk valakinek.
2017. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező! Neked pedig lesz barátod! Már most állj neki úgy élni, hogy változtass a hibáidon, legyél erős, készülj fel a nehezebb időkre, készítsd fel magad mindenre, testileg is, és lelkileg is. Ezek után pedig menj oda, ahol találhatsz magadnak hívő fiatalembert. Kérd Istentől, hogy segítsen neked jól dönteni, hogy segítsen neked irányt mutatni, és segítsen tartani benne a hitet, és a reményt! Mostantól új időszakasz érkezett el, ezentúl így élj!
2017. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
43%

"De a kérdező keresztény, hívő. Szerinted mit csinálna mellette egy nem keresztény, nem hívő személy?"


megismerkedtem párommal hívő katolikus volt, járt misére meg minden ami csak egy egyház szája íze megköveteli


a hangsúly a volton van, azóta belátta amit a biblia ír lehetetlen és valótlan, amióta ateista sokkal boldogabb és a haja se őszül a pokoltól való állandó rettegés miatt, belátta hogy ennyi isten közt nem létezhet egy se

2017. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

#14 De szép is lenne, ha minden keresztény ilyen jámbor lenne, mint ahogy leírod.

De egy ateista is lehet ennyire jóidulatú ember.

A világ nem ennyire fekete-fehér. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a keresztényeknek glória világít a fején, az ateisták meg csecsemőket darálnak éjfélkor. Itt is, ott is megvan a jámborra is meg (bocs) köcsögre is a példa.

2017. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell folyamatosan templomba járni. Nem a papnak kell megbánni a bűnünket, hanem Istennek! A kérése pedig annyi, hogy legyünk jók! Ha én nem, kívánom az egyetlen hatalmas Istentől, hogy Ő győzzön meg benneteket! Nem vár el böjtöt, nem vár el semmi extrát, csak hogy legyetek jók! Ne legyetek gyávák jónak lenni! Ne a rossznak feleljetek meg, hanem a jónak!
2017. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Egy szóval sem mondtam, hogy a keresztények tökéletesen jók! Sajnos senki sem teljesen jó, csak isten! Rengeteg kisebb hibánk van, rengeteg olyan dolog, amiben vétkezhetünk, de aki keresztény, annak egészen más az értékrendje.
2017. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
igaza van előzőnek, akinek valóban fontos a hite az életben, szerencsés, ha keresztény párt talál. De az is elképzelhető, hogy nem hívő, de akkor ne tiltsa, vagy becsmérelje a kereszténységet, és ha fontos a hit a társának, ne akarja eltéríteni, fogadja el, mint élete és személye meghatározó elemét.
2017. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!