Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki imádkozott...

Van itt olyan, aki imádkozott Istenhez, hogy adjon neki társat, és Isten meghallgatta és teljesítette a kérését?

Figyelt kérdés

Minden történet érdekel, a legapróbb részletekig, mert én már ott tartok, hogy lassan feladom...


31/N



2017. jún. 1. 21:15
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Isten mindenkinek ad társat,akinek az szükséges.


Az,egy másik kérdés,hogy kit talál az egyén Isten által rendelt társnak.Sajnos,az esetek zömében,csak szomorúan rábólintott Isten,az általunk tett választásra!


Nem az a kérdés,hogy Isten ad-e hozzáillő társat,hanem az,hogy ki veszi észre a másik emberben az isteni tervet.

2017. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2017. jún. 8. 19:32
 33/35 anonim ***** válasza:

"Na jó, ez egyre zavarosabb. 27-es (aki gyanítom, egyben a 28-as válaszoló is), én megértem, hogy Te jót akarsz, és köszönöm a fáradságot, de nem a megfelelő ajtón kopogtatsz."


"Én alkatomnál fogva vagyok teljesen másmilyen ember vagyok, mint Te."


Ezt nehogy elhidd! Ilyen nincs.


"Törekszem a jóra, és becsületesen élek, de nem vagyok elvakult"


Nem kell elvakultnak lenned ahhoz, hogy Istennek tetsző életet élj. Legyél jó és rendes mindig.


"Egyébként ha visszaolvasod az egyik korábbi válaszodat, vannak Nálad is ellentmondások. Ezt írod pl. "Tudd meg, ha házasság előtt szexelsz, és utána nem mész férjhez hozzá, halálos bűnt követsz el!... Nnna, erről még egy, a bibliai ismeretekben kevésbé járatos személy is megmondhatja, hogy nem igaz: mert a Biblia szerint házasság előtt nemi életet élni TILOS, és ezen nem változtat az sem, hogy később hozzámész-e vagy sem."


Ez így nem igaz. Mert mi a házasság, amire te gondolsz? Egy papír. Pedig a házasság nem a templomban dől el, és nem a papíron az irodában. Hanem a szívben. És ha felbomlana az egyház? Akkor keresztény ember nem házasodhatna, mert nincs pap, aki összeadja őket? Vagy egy katasztrófa esetén, amikor felbomlik a társadalom? A szerelmeddel, akit neked szánt Isten, nem alapítasz családot, mert nem vagytok házasok papíron? Ez nem így van! Attól, hogy nem vagytok összeházasodva, még ugyanazt a köteléket kiépíthetitek, mint egy házastárs. Persze lényeges, hogy minél előbb házasodjatok össze, ha tudtok, de nem a házasság az, ami eldönti, hogy most szexelhetsz-e vele. Hanem az, hogy te hogyan érzel iránta. Tehát nem a házasság előtti szex a tiltott, hanem inkább olyan személlyel tiltott a szex, akiről még nem tudod, hogy vele fogod-e leélni az életed. Mert ha kiderül, hogy nem, és vagy te, vagy ő szakít, akkor a kapcsolat szétszakadt, és az házasságtörésnek számít. Akkor is annak számít, ha nem voltatok összeházasodva. Ha valakinek oda adod a szíved és saját magad, akkor a kötelék kiépült, és ha szakít valamelyik, akkor az házasságtörést követ el. Te pedig szintén házasságtörést követsz el, ha olyan férfival jössz össze, akinek már volt barátnője. És itt most nem az számít, hogy papíron házasok voltak-e, hanem hogy voltak-e együtt.

2017. jún. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Igen, én sem tartom bűnnek a házasság előtti szexet, de én ezzel együtt tudom, hogy a keresztény vallás szerint viszont bűn, bárhogyan is csűrjük-csavarjuk a dolgot. Szóval, hiába sorakoztatsz fel logikus érveket a saját álláspontod mellett, valójában Te is egyéni módon értelmezed a Bibliát, ahogyan az Neked kényelmes. Ez nem "rossz", de ha már egyszer így van, ne törj pálcát mások felett, és fogadd el, hogy mások viszont másmilyenek. Ha Istenhez egyetlen út vezetne, ahogyan írod, akkor azzal, hogy házasság előtt nemi életet élsz, és még csak nem is bánod ezt, Te sem juthatnál el hozzá soha.
2017. júl. 2. 14:46
 35/35 anonim ***** válasza:
Úgy látom teljesen félre értelmezted, amit írtam.
2017. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!