Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás hívők szerint nincsenek...

Vallás hívők szerint nincsenek földönkivüliek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 3. 08:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
biblia ir nem csak ember teremtett isten ha nem mas fajokatis
2017. jún. 3. 08:58
 2/18 A kérdező kommentje:
én láttam egy idegen jármüvet hihetetlen sebeségel
2017. jún. 3. 09:14
 3/18 anonim ***** válasza:
A Biblia szempontjából lényegtelen. Én el tudom képzelni hogy legalább mikroszkópikus primitív élet van valahol, de fogalmam sincs természetesen.
2017. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem mikroszkópikus primitív élet rendes huamoid
2017. jún. 3. 09:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, te képzelődtél, hallucináltál, azt hitted, stb.

De nem az a lényeg. Földönkívüliekről ez időtájt nem tud az emberiség. Ha viszont itt kapsz húsz különböző véleményt, mi alapján választasz? Mitől hiszel el valamit, hasraütésre? Mert más szemponton nem nagyon lehet.

2017. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok hívő, de erről kérdezd L. Ron Hubbard-ot; hiszen ő is egy vallás alapítója.


Az, hogy az emberiségen kívül létezzen csak humanoidra kicsit is hasonlító faj, esélytelen.

2017. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
2017. jún. 3. 10:20
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

A hívők - hívők. Ők hisznek, és a tények mit sem változtatnak a hitükön.


Az Univerzum felfoghatatlanul nagy, olyan sok benne a csillag és bolygó, hogy bármilyen ritka is a civilizált élet, azért nagyon valószínű, hogy máshol is kialakult.


Egy helyen, itt a Földön kialakult - semmi ok nincs rá, hogy az a jelenség máshol ne történhetett volna meg.


Könnyen lehet azonban, hogy az életnek nincs különösebb jelentősége a Világegyetemben, egyszerűen csak "van", itt kialakul, máshol nem. Pl. jön egy nagyobb üstökös, telibe kapja a Földet, mind meghalunk és akkor mi van? Semmi nincs, forog tovább a Tejútrendszer, keringenek a bolygók, születnek és halnak csillagok. A kutyának nem hiányozna az ember.


Eleve nehéz definiálni az élet fogalmát, lehet, hogy a miénktől gyökeresen eltérő formái is vannak, teljesen más biokémiával, fizikával.


Mi több, az egész Univerzum kialakulásának "oka", folyamata sem tisztázott.


A vallás ezekre ad egy lebutított, nagyon leegyszerűsített magyarázat - pótlékot, mert az embernek kell valami "ópium", amibe kapaszkodhat, pl. örökké fog élni, mennybe jut stb.


Igazából a hívők sem tudják, a papok sem, maga a Pápa sem, hogy mi a létezés, mire van a Világ és benne az emberiség.

2017. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A vallás, legalább is a kereszténység, nem foglalkozik azzal, hogy vannak-e idegenek, vagy nincsenek. Nem állítja egyiket sem, nyugodtan lehetnek, de az is elképzelhető, hogy nincsenek. Eddig egyikre sincs semmi bizonyíték.


Az biztos, hogy hunaoid lények nincsnek máshol, mert a human az az emberi faj. Ember pedig csak itt létezik. Ez persze nem zárja ki más értelmes lények létezését, de azok biztos nem a "humanoid" faj képviselői.

2017. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9.


Te tudod, hogy mit jelent hogy humanoid? Mi az az "-oid"?


Nem humán hanem humanoid. Nem ember, hanem ember - szerű. Kezei, lábai vannak, nem ember, de ember - szabású. És olyan miért ne lehetne?

2017. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!