Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nézet szerint az...

Keresztény nézet szerint az Ószövetségben Jézus beszél mint Isten?

Figyelt kérdés
Találkoztam olyan kereszténnyel aki szerint az Ószövetségben is Jézus beszél Istenként, más keresztények viszont ezt elutasítják.

2017. jún. 12. 12:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

"Akik szerint nem Jézus szól az Ószövetségben, azok az erőszakos versekre hivatkoznak. Mármint hogy Jézus nem mondhatott ilyesmiket:


(Tóra 3 Móz. 20 10) Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő."


Ennek világosan és félreérthetetlenül ellent mond Jézus,mikor elé viszik a parázna nőt.Azt mondja:

"Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek"

2017. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
11-es, Ez a gond, mert ez egy ellentmondás. Ha Jézus Isten akkor ő kell hogy szóljon az Ószövetségben, viszont az Újszövetségben ugyanazt másképpen mondja, mint a paráznasággal kapcsolatban.
2017. jún. 12. 22:56
 13/34 anonim ***** válasza:

Nem mondja másként az Újszövetségben sem, csak annyit mond; az vesse rá az első követ, aki nem vétkezett.

A paráznaság ugyan úgy halálos bűn maradt, csak az ítéletet Isten fogja gyakorolni, nem az emberek.

2017. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Jézus egyetlen ószövetségi igének sem mondott ellene, csak nem mindenki érti Őt. Annak a nőnek, akit elé citáltak a farizeusok, azért nem kellett meghalnia, mert Jézus megváltotta őt, ezért jött. De ha nem tette volna, akkor az ószövetségi igének be kellett volna teljesülnie rajta. Ki lett volna a kompetensebb személy rá, hogy elengedje annak az asszonynak a büntetését, mint az, Aki az egész Törvény felett áll? De neki is ezt mondta Jézus: "Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!" (Jn 8,11). Ugyanez a Jézus mondta ezt is:


"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik. Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen. Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába." (Mt 5,17-20)


A 'jod' a héber abc legkisebb betűje, a pontocska pedig egyes betűk megkülönböztetésére szolgál. Jézus állítása szerint az ószövetségi Írás annyira pontos - az eredeti -, hogy abban még egy írásjelnyi hiba sincs, és be is teljesedik minden, ami benne van.


Minden egyes bűn meg van büntetve. De azok bűnei, akik befogadják Jézust, Jézusban lett megbüntetve, ezt nevezzük engesztelésnek és megváltásnak. Akik nem fogadják be Jézust, azok bűne bennük lesz megbüntetve. Ezen még Jézus sem tud változtatni, pedig ha az megoldaná ezt a helyzetet, ha többször is végigcsinálná a megváltási művet, akkor azt is megtenné, de annál többet nem lehet tenni, mint amennyit tett.


Amúgy igen, a megtestesülés előtti Krisztussal, vagyis a Messiással találkozott Ábrahám, Mózes, Dávid. Kétséges, hogy az Atya akár egyetlen alkalommal is járt volna a Földön, az Ószövetségben ki sem volt jelentve az Ő személye, csak burkolt utalások vannak Rá: "Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, amíg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá." (Zst 110,1) Jézus mondta az Atyának, hogy Nevedet megjelentettem. A jehovisták bánatára a JHVH név már Mózesnek is ki volt jelentve, sőt, Ábrahámnak is, hisz Ő nevezte JHVH Jirének a helyet, ahol Izsákot majdnem megáldozta, de helyette egy kost áldozott (1Móz 22,14). A JHVH Elohim tartalmazza azt, hogy Isten többesszámban van. Ez előrevetíti a Szentháromságot, amit az Újszövetség kinyilatkoztat, noha tény, hogy ezen a néven soha nem nevezi, attól azonban még igaz.

2017. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

"Nem mondja másként az Újszövetségben sem, csak annyit mond; az vesse rá az első követ, aki nem vétkezett."


A "csak annyit mond" az pontosan azt jelenti,hogy másként mondja.


"A paráznaság ugyan úgy halálos bűn maradt, csak az ítéletet Isten fogja gyakorolni, nem az emberek."


Mert mi történt az Ószövetség után,hogy Istennek már nem felelt meg az emberek általi kivégzési mód?

2017. jún. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"Mert mi történt az Ószövetség után,hogy Istennek már nem felelt meg az emberek általi kivégzési mód?"


Közénk jött Isten Krisztus személyében és megváltott minket? Nem tudom, csak tippelek ;)

2017. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"Jézus egyetlen ószövetségi igének sem mondott ellene, csak nem mindenki érti Őt."


Elmagyaráznád kérlek,hogy az alábbi igerészben mit nem értek?

"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak."


"Annak a nőnek, akit elé citáltak a farizeusok, azért nem kellett meghalnia, mert Jézus megváltotta őt, ezért jött. De ha nem tette volna, akkor az ószövetségi igének be kellett volna teljesülnie rajta. Ki lett volna a kompetensebb személy rá, hogy elengedje annak az asszonynak a büntetését, mint az, Aki az egész Törvény felett áll? De neki is ezt mondta Jézus: "Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!" (Jn 8,11)."


Tehát Jézus abban pillanatban tudta,hogy a nő befogadta őt,és csak ezért nem ítélte el?

2017. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

"Közénk jött Isten Krisztus személyében és megváltott minket? Nem tudom, csak tippelek ;)"


Több ezer évig ki kellett végezni a paráznákat, után pedig hirtelen semmi büntetés? Ez azért igazságtalan azokkal szemben akiket halálra köveztek, nem gondolod?

2017. jún. 13. 08:55
 19/34 anonim ***** válasza:
Több ezer évről azért nincs szó, mert a mózesi törvények Kr.e. mintegy ezer évvel keletkeztek (nagyon picit több). Ezek egy részének szigorúságát meghatározta a kor is, meg mint írtam, Isten fölreszületése sok mindent megváltoztatott. Különösen a tekintetben, hogy ki az ítélő és ki hajtja végre azt.
2017. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Azért 1000 év is sok idő.

Gondolom te sem tartanád igazságosnak ha téged halára köveznek, de más meg simán elsétálhat ugyanazért.

2017. jún. 13. 10:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!