Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nézet szerint az...

Keresztény nézet szerint az Ószövetségben Jézus beszél mint Isten?

Figyelt kérdés
Találkoztam olyan kereszténnyel aki szerint az Ószövetségben is Jézus beszél Istenként, más keresztények viszont ezt elutasítják.

2017. jún. 12. 12:02
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Ez alapján akkor a polgári törvénykönyvbe is elég lenne annyi hogy szeressük egymást.
2017. jún. 15. 11:41
 32/34 anonim ***** válasza:

Nyílván nem, szerintem feleslegesen próbálod kiforgatni Jézus szavait, Ő is azt mondta, hogy a keresztény embernek alá kell vetnie magát a polgári törvényeknek.

Meg a kettő közt nincs is teljes átfedés. Most ha én lehülyéznélek téged, akkor mehetnél akármilyen bíróságra, nem büntetnének érte meg, de Isten szemében lehet helytelen lenne ilyet mondanom rád. Csak egy példa volt.

2017. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Nem érted. Ha van 613 törvényed, nincs szükség polgári törvényekre.


Egyébként melyik versben mondja Jézus hogy az embereknek alá kell vetniük magukat a polgári törvényeknek?

2017. jún. 15. 13:05
 34/34 anonim ***** válasza:

30.Hsz!


Krisztus az állította,hogy nem jött a törvény(613)eltörlésére,hanem betöltésére,s azt is tudjuk,hogy a törvény betöltése,a szeretet.


Krisztus törvény betöltése annyiban különbözik a farizeusitól,hogy nem csupán a betűjét tartotta meg,hanem elsősorban annak szellemiségét.(Ha csak azért nem taposom szét a főnököm fejét,mert félek a büntetéstől,csak a törvény betűjét tartottam meg.Ha rendszerint imádkozom érte,hogy Isten adjon már neki némi világosságot,akkor már közelebb állok a szeretethez.)

2017. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!