Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A FLOW élmény, ill. annak...

A FLOW élmény, ill. annak előidézésére való törekvés és a keresztény tanítás mennyire fér össze? Egy keresztény törekedhet a FLOW élmény elérésére?

Figyelt kérdés

#Jézus #pszichológia #Flow #Csíkszentmoihályi Mihály
2017. jún. 20. 23:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet SOHA nem átélni a Flow-t? Flow az, amikor új trükköt tanítok a kutyámnak és nagyon jól megy, Flow az, amikor a vizsgáimra készülök és nagyon érdekel, amit tanulok, így teljesen belefeledkezem, flow az, amikor egy vágtázó lovon ülök, amikor valami nagyon szépet rajzolok, amikor belefeledkezem az imádságba és szerintem Flow lesz az, amikor a babámról gondoskodok, ha megszületik és minden simán, élvezetesen megy. Hogy lehet úgy élni, hogy valaki soha nem éli át a Flow élményt? Az ilyen egy cellában él, vagy mi?
2017. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"A flow-élmény az elme működésének egy olyan állapota, melynek során az ember teljesen elmerül abban, amit éppen csinál, amitől örömmel töltődik fel, abban teljesen feloldódik, minden más eltörpül mellette, bármi áron folytatni törekszik. (...) A tudós szerint a flow-élmény egy teljesen összpontosult, a motivációt a maximumig fokozó élmény, melynek során az ember képes teljesen egy dologra figyelni, és megfelelően átélni saját érzelmeit a legjobb teljesítmény, vagy tanulás végett. A flow-élmény egyik legbiztosabb jele, hogy ösztönösen, akár kitörő örömöt érzünk, miközben egy adott feladatot oldunk meg, de a flow-t úgy is le szokták írni, mint egy lebegést, amikor csak az adott feladatra fókuszálunk."


Ha tényleg van olyan, aki ezt soha nem élte át, azt nagyon sajnálom. Szerintem földi életünk egyik értelme, annak a jele, hogy célunk van az életben, hogy jól megy, amit csinálunk. Nem vagyok keresztény, de ez hogy lehet Istennek nem tetsző?

2017. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#10


Én SENKI válaszát nem pontoztam le. Más olvasókra pedig nem vagyunk hatással, hogy ki merre pontoz.

2017. jún. 21. 13:10
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor talán felpontozhatnád a jó válaszokat... már csak azért, hogy lássuk: érdemes volt neked válaszolni.
2017. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Azt a kijelentésedet pontozzuk fel, hogy amikor Istenhez imádkozunk, akkor nem hozzá imádkozunk, hanem az agyunkhoz? Aki hisz Istenben, az tudja, hogy ez nem így van. Isten létezik, és ha imádkozunk, hozzá imádkozunk.
2017. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
te pontosan mit értesz a flow alatt? Tudtommal ez egy jelenség aminek ezt a nevet adták, egy puszta jelenség nem értem miért ellenkezne a keresztény tanítással, sok esetben akár a teológia megértésére tett kísérlet vagy egyházi ének és egyebek is okozhatnak flow élményt :D
2017. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Remek, hogy kitörölték a válaszom a #15-nek.

Az égvilágon semmi szabályellenes nem volt benne.


"amikor Istenhez imádkozunk, akkor nem hozzá imádkozunk, hanem az agyunkhoz?"

Leírtam: az isten ÉRZETE azért van, mert az agyadban van egy áhítatközpont. Azt hogy ez az isten létezik-e, ez nem érinti.

Értő olvasás!

2017. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ja, és még azt írtam: az, hogy 0%-ra lepontozták az írásomat, azt jelenti, hogy mindenki úgy gondolja: a kérdezőnek nem kell hálásnak lennie azért, ha itt a szabad időnkből, a saját tudásunkból segítünk?

Hívőknek is ez a véleménye?

2017. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Írtam privátban a pontozással kapcsolatban.

2017. jún. 21. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!