Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek ez a nagy felhajtás a...

Minek ez a nagy felhajtás a mostani muszlim menekültek miatt? És ebből miért kell a muszlimokat bűnbakként általánosítani?

Figyelt kérdés

Pedig Magyarország a 90-es években dugig volt a muszlim menekültektől (Ők bosnyákok voltak), de nem robbantgattak, nem erőszakoltak meg sok nőt, nem gyilkolták a keresztény magyarokat és nem terjesztették az iszlámot Magyarországon.


Szóval a 90-es években több alkalmunk volt ismerkedni a muszlimokkal, mint most.

Akkor ezek után miért általánosítjátok a muszlimokat?



2017. júl. 3. 09:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
35%

"És ebből hány volt a keresztény Isten nevében elkövetett terrortámadás?"


Szerintem sok. Persze a nyugati média ezt nem hangoztatja. Továbbá csak idén 3 olyan eset volt mikor mecsetet támadtak és volt halálos áldozat.



"Mivel a migránsok csak az elmúlt pár év problémája."


A kérdés hogy miért nem volt ilyen merénylet a 2000-es évek előtt, miközben sok millió muszlim él Európában az 50-es évek óta?

2017. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
0%

HakapesziM


"Kevéssé vigasztalja a terrortámadások áldozatait és túlélőit, hogy Allah nevében ölték meg őket azok, akik ezt nem is tehetnék meg Allah nevében."


A nyugat által indított háborúban meghalt közel-kelti muszlimok millióit mi vigasztalja?

2017. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem sok. "

Tehát lényegében egyetlen konkrét példa sem támasztja alá a mondandódat.


"Továbbá csak idén 3 olyan eset volt mikor mecsetet támadtak és volt halálos áldozat."

Viszont még mindig nem erre szólt a kérdés.

Mondd, nem érted a fogalmat, hogy vallás nevében gyilkolni, vagy mi a gond?


"A kérdés hogy miért nem volt ilyen merénylet a 2000-es évek előtt, miközben sok millió muszlim él Európában az 50-es évek óta?"

Nem hinném hogy ez bárkinek is enyhítő körülmény. Vagy te hogy gondoltad? Ha eddig nem robbantgatak a terroristák, mostmár csinálják csak nyugodtan, gyilkolásszanak ahogy jólesik?

2017. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
54%

"Tehát lényegében egyetlen konkrét példa sem támasztja alá a mondandódat. "


Ja értem, szóval szerinted ebből a 3500 támadásból egy sem vallási alapon történt. Biztos kivizsgáltad mindet, onnan tudod. :)



"Mondd, nem érted a fogalmat, hogy vallás nevében gyilkolni, vagy mi a gond?"


Ha egy mecsetet támadnak szerinted nem vallási inditatásból követik el a támadását? Szerintem igen valószínű ? Persze lehet hogy véletlenül pont akkor jött rájuk az ötperc mikor a mecset előtt elhaladtak és biztos véletlenül kiabálta hogy halál a muszlimokra :) Ha muszlimokat ér ilyen támadás általában az a magyarázat hogy a támadó elmebeteg volt. 3500 eset azért eléggé sok. És ez egy év alatt csak Németországra vonatkozik.



"Nem hinném hogy ez bárkinek is enyhítő körülmény. Vagy te hogy gondoltad? Ha eddig nem robbantgatak a terroristák, mostmár csinálják csak nyugodtan, gyilkolásszanak ahogy jólesik?"



nem, de nem is mondtam ilyet. Azért kérdezem mert a hozzád hasonló "iszlámszakértők" azt állítják azért vannak ezek a merényletek mert az iszlám vallás előírja a keresztények gyilkolását. Ha így a 2000-es évek előtt nem írta elő? :) Korábban miért nem voltak ilyen merényletek?

2017. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
45%

"Ja értem, szóval szerinted ebből a 3500 támadásból egy sem vallási alapon történt"

Szóval akkor tudsz példát vagy sem?


"Ha egy mecsetet támadnak szerinted nem vallási inditatásból követik el a támadását? "

Éreztem hogy fogalomzavar lesz.

Akkor még egyszer, a kérdés az, hogy a KERESZTÉNYSÉG NEVÉBEN hány gyilkosság történt, nem pedig az, hogy hány muszlimot öltek meg bármilyen egyéb indokkal (őrültség, nacionalizmus, iszlamofóbia, stb)


"

Azért kérdezem mert a hozzád hasonló "iszlámszakértők" azt állítják azért vannak ezek a merényletek mert az iszlám vallás előírja a keresztények gyilkolását"

Soha életemben még csak hasonlót sem állítottam, úgyhogy a hazudozást helyből be is lehet fejezni!

2017. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval akkor tudsz példát vagy sem?"


Szóval ez a 3500 eset és mecsetek ellenni támadás neked nem példa erre? Akkor mire példa?



"Akkor még egyszer, a kérdés az, hogy a KERESZTÉNYSÉG NEVÉBEN hány gyilkosság történt, nem pedig az, hogy hány muszlimot öltek meg bármilyen egyéb indokkal (őrültség, nacionalizmus, iszlamofóbia, stb)"


Az Európai média az össze ilyen támadásra ráfogja hogy az elkövetőnek elgurult a gyógyszere, azért gyilkolt muszlimokat, a körülményekből viszont kiderül hogy valójában vallási indíttatásból követte el a támadást. Persze ha állítólag muszlim követe el akkor kizárt hogy elmebeteg legyen, biztos csak vallási okai lehetnek.



"Soha életemben még csak hasonlót sem állítottam, úgyhogy a hazudozást helyből be is lehet fejezni!"


Hát mit állítasz? A kérdésem meg az volt hogy ha korábban nem volt, most miért vannak ezek a merényletek?

2017. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
45%

"Ja értem, szóval szerinted ebből a 3500 támadásból egy sem vallási alapon történt"

Szóval akkor tudsz példát vagy sem?


"Ha egy mecsetet támadnak szerinted nem vallási inditatásból követik el a támadását? "

Éreztem hogy fogalomzavar lesz.

Akkor még egyszer, a kérdés az, hogy a KERESZTÉNYSÉG NEVÉBEN hány gyilkosság történt, nem pedig az, hogy hány muszlimot öltek meg bármilyen egyéb indokkal (őrültség, nacionalizmus, iszlamofóbia, stb)


"

Azért kérdezem mert a hozzád hasonló "iszlámszakértők" azt állítják azért vannak ezek a merényletek mert az iszlám vallás előírja a keresztények gyilkolását"

Soha életemben még csak hasonlót sem állítottam, úgyhogy a hazudozást helyből be is lehet fejezni!

2017. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
72%

"A nyugat által indított háborúban meghalt közel-kelti muszlimok millióit mi vigasztalja?"


Jogos, de európaiként engem jobban izgat, hogy mi van itt. És ha a Nyugat a felelős - és felelős - a közel - keleti válságokért, akkor ne a mi nyakunkba "kvótázza" azokat, akik az ő hibájából jöttek ide.

2017. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
45%

"Ja értem, szóval szerinted ebből a 3500 támadásból egy sem vallási alapon történt"

Szóval akkor tudsz példát vagy sem?


"Ha egy mecsetet támadnak szerinted nem vallási inditatásból követik el a támadását? "

Éreztem hogy fogalomzavar lesz.

Akkor még egyszer, a kérdés az, hogy a KERESZTÉNYSÉG NEVÉBEN hány gyilkosság történt, nem pedig az, hogy hány muszlimot öltek meg bármilyen egyéb indokkal (őrültség, nacionalizmus, iszlamofóbia, stb)


"

Azért kérdezem mert a hozzád hasonló "iszlámszakértők" azt állítják azért vannak ezek a merényletek mert az iszlám vallás előírja a keresztények gyilkolását"

Soha életemben még csak hasonlót sem állítottam, úgyhogy a hazudozást helyből be is lehet fejezni!

2017. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
45%

"körülményekből viszont kiderül hogy valójában vallási indíttatásból követte el a támadást."

Ehhez képest még mindig nem láttunk egy példát sem.


"Persze ha állítólag muszlim követe el akkor kizárt hogy elmebeteg legyen, biztos csak vallási okai lehetnek. "

Ha egész terrorszervezetek vállalják ezt nyíltan, azt nehéz félreérteni.

2017. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!