Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis hogy találjon így párt...

Mégis hogy találjon így párt magának valaki?

Figyelt kérdés

Én mindig is úgy gondoltam hogy az a legtisztább ha egy embernek csak a házastársához van köze, és egyáltalán nem okozna gondot feleségül venni valakit előbb, de mit csináljak ha egyszerűen nincs kit? Tényleg nincs, szó szerint. Még csak olyan se, aki egyáltalán szóba jöhetne. Tudom egyébként hogy leginkább azért, mert nem járok semmilyen hívő közösségbe, de nem szeretnék kizárólag csak valaki más miatt... Így viszont évről-évre egyre reménytelenebbnek érzem hogy találjak valakit, és tartok tőle hogy ha ez továbbra is így megy, akkor egyedül öregszem meg.

Szerintetek képes lehet valaki egyetlen emberhez kötődni élete végéig, ha az az illető már a sokadik neki? Van köztetek olyan akire ez igaz/ismertetek ilyet? Vagy szerintetek várjak még akár 35-40 éves koromig is, hátha? Egyáltalán hogy lehetne kibírni annyi ideig teljesen egyedül? Pár év múlva már én is 30 leszek egyébként, de ez már most is nagyon nyomorult érzés...



2017. júl. 7. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Miért szűkíted le hívő közösségre? Nagyon vallásos vagy, és csak hasonló társ jöhet szóba? Egyébként emberek között kell lenni, csak úgy megy. Nyitni kell. Bár neten is lehet ma már ismerkedni, teljesen megszokott dolog.
2017. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem szűkítem le csak hívőkre és nem vagyok túl vallásos sem, de pont ez a baj! Emberek között is vagyok eleget, de hobbikból/munkából kifolyólag mindenhol szinte csak férfiak vesznek körül. Az a pár lány akit ismerek meg kivétel nélkül mind foglalt, vagy már minimum 3 exen van túl (amivel gondolom megérted mi a bajom). És ez mindig is így volt. Nyitnék én nagyon szívesen, de tényleg nincs kinél már évek óta. A netes társkeresők is csak olyanokkal vannak teli akiknek 2 évente új párjuk van (gondolom megérted mi a bajom ezzel), vagy annyira előnytelen a külsejük hogy senkit nem érdekeltek soha (de ha érdekeltek volna valaha is valakit, akkor meg pont ugyanazt csinálnák mint az előbbiek, szóval ezzel sem vagyok előrébb).
2017. júl. 7. 14:20
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kimondottan olyan társkeresők amik egyes vallást követő embereknek szólnak. Ilyen oldalakon nézz körül, de olyat szerintem nem fogsz találni Magyarországon aki a te korodban van és nem volt még komolyabb párkapcsolata.
2017. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Szervusz


Nekem 2009-ben meghalt a férjem, fiatalon, 42. éves volt.

5. évig voltam özvegy, persze Én járok rendszeresen gyülekezetbe, hiszen egy keresztény életének, egyik fontos része ez.

Imáimban megemlítettem, hogy ha Istenem úgy gondolja, mert nagyon siralmas körülmények között éltem, bár nem voltam magamra hagyva, akkor segítsen valamilyen módon kijutnom ebből az állapotból. Még a Házasságkötés gondolatát sem vetettem el.


2014-ben egy nagyon kedves keresztény testvérem a gyülekezetben, elkezdett udvarolni, és még abban az évben összeházasodtunk. Akkor 47. éves voltam.

Ennek immáron 3. éve. S igen eltudtam képzelni vele az életem, még ilyen korban is, és hidd el nem Én vagyok az egyedüli, aki idősebb korban is rátalálhat arra akivel örökre együtt maradhat.


Sőt nem egy olyan ismerősöm van aki nálam idősebb korban is megtalálja az élete párját.


Hogy lehet kibírni?


Nos ez az ami lehet, hogy hiányzik az életedből.

Ha rendszeresen elfoglalod magad a keresztény életben, soha nem unatkozol, és nem lesz időd arra gondolni, hogy nem bírod, vagy ha még is, imáid meghallgatásra találhatnak, ha teszel érte.


Áldásokkal teli szép napokat kívánok.

2017. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem értem, miért baj, ha valaki 3 exen túl van. Azt sem értem, miért baj, ha valakinek 2 évente új kapcsolata van.

Szóval te olyasvalakit keresel, akivel elsők lehettek egymásnak? Akkor tényleg elég kicsi az esélyed.

Úgy érzem, hogy magad előtt csukod be a kapukat. Bár ez minden vallás jellemzője egyben, ha már valamiért a vallás felé terelted el a társkeresés kérdését.

2017. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Na varj, azt a vallas, meg a legbigottabb se tiltja, hogy ne lehetne tobb exed, parod, baratod/baratnod. Egyutt jaras, ilyesmi. Azt tiltja pontosabban ellenjavallja csak, hogy ezek mindegyikevel le is fekudj.

De annak semmi akadalya, sot, az egeszseges hazassag es parkapcsolat szukseges feltetele, hogy nehany (na nem otven) parkapcsolatban mar kiprobald, hogy ismerd fel a gondokat, kivel illesz ossze kivel nem, megismered nem csak a masik embert (ugy soha nem ismersz meg valakit mint parkapcsolatban, mert nem vagytok eleg intim viszonyban ahhoz hogy ugyanugy viselkedjen) hanem magadat is, hogy te is tudd mi az ami fontos, mi az ami kevesbe...

Az csak tapasztalas utjan megy, gondolatkiserlettel nem lehet eldonteni hogy osszeillesz e valakivel..

2017. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Szerintetek képes lehet valaki egyetlen emberhez kötődni élete végéig, ha az az illető már a sokadik neki?"


Sőt, leginkább csak akkor képes. Akkor már túl a sok csalódáson és tapasztalaton sokkal jobban meg tudod becsülni azt a társat.

Míg aki leragad az elsőnél, lehet az a világ legtökéletesebb társa, akkor is meg fogja csalni, mert kíváncsi lesz, hogy milyen mással.

2017. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6: De azt a nem vallásos lányokra értettem, és azért ne legyünk naivak; az ők esetében az hogy együtt járnak valakivel, az azt jelenti hogy megtetszett nekik egy srác, és már egy ideje összejárnak dugni. Semmi többet. És igen, engem ez zavar, mert szerintem ez nagyon tisztességtelen dolog a leendő férjükkel szemben. Ráadásul szerintük ez teljesen normális, és ők néznének teljesen hülyének/fogyatékosnak amiért én nem ezt csinálom.

Úgyhogy nem az ismerkedéssel, stb-vel van bajom, hanem a TELJESEN más gondolkodásmóddal. Pedig én sem vagyok valami vallási fanatikus, nem is járok semmilyen gyülekezetbe.


#7: Igen, persze, te meg ezt gondolod. De tudnál konkrét példát is mutatni erre? Olyat aki ezen ment végig, és végül megtalálta a tökéletes társat, akivel már legalább 10+ éve együtt vannak (1-2 év az nem számít, addig mindenki úgy érzi hogy az épp aktuális a legjobb). És nem csak megalkuvásból, mert már nincs más lehetőségük, hanem mert őszintén szeretik egymást.

2017. júl. 7. 16:25
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Te vagy teljesen más gondolkodású, mint a legtöbb ember. Így aztán tényleg nehéz lesz. De van esélyed, én ismerek egy olyan lányt, akivel szerintem teljesen összeillenétek. Bár ő férjnél van már, de biztosan van másik is. Soha nem volt senkije, aztán 26 évesen megismerkedett egy szintén ilyen sráccal, és pár év után összeházasodtak. Eljöttek hozzám, hogy fotóznék-e az esküvőjükön. Sokat beszélgettünk, végül nem vállaltam őket, mert nyomát sem láttam annak, hogy szeretnék egymást, mármint szerelemmel. Így aztán nem éreztem, hogy tudnék jó fotókat készíteni róluk. Elég karót nyelt két ember volt. De ha valakik, ők aztán "boldogok" lehetnek egymással életük végéig. Csak a valódi boldogságot mondjuk soha nem fogják megismerni. És ez nem azt jelenti, hogy azért, mert nem szexeltek mással.

Elnézést, nem bántani akartalak ezzel, csak érted. Így tényleg nehéz, ha kizárod az emberek 99,9%-át a felfogásod miatt.

2017. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

"vagy annyira előnytelen a külsejük hogy senkit nem érdekeltek soha "


Ennél a pontnál gondoltam azt, hogy nem is érdemelsz senkit.

2017. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!