Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha egy barátomat...

Mit tegyek ha egy barátomat behálózta egy hitgyülekezet nevü szekta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 12:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
65%
Hmm ezek a videók viccesek voltak, kedves előző, csak sztem az illető ezt gondolom látja élőben a hitgyülis összejöveteleken, úgy hogy valószínűleg ez nem riasztja el nagyon.Egyébként .....fölfoghatatlan :O
2010. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
51%
Annak lőttek...
2010. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Szerintem bizz a baratodban es hallgasd meg, hogy miert jar oda. Elvileg ha a baratod, akkor szereted es mellette allsz, akarmi is tortenik...

2010. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
55%
Rosszban nem állok mellette!
2010. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

Most lebuktál, kedves kérdező.

Válaszoltál a másik neveddel és így nem mint kérdező lettél, hanem mint válaszoló.

Tehát ez egy álkérdés és te magad válaszolgatsz!

2010. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
11%

Nem tehetsz sokat.

Aki oda bekerül,azt a "testvérek"olyan mértékű agymosásban részesítik,hogy Te észérvekkel nem tudod meggyőzni.

2010. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%

Nemtudom miért féltek a szektáktól. A Keresztény egyház sokkal rosszabb dolgokat művelt és még művel most is mint a mai szekták. (ember égetések, kínzások, pedofilizmus katakombákba stb... ) És ráadásul a pénzeteket lenyulják hogy a házukba kiépíthessék a medencéjüket.

Egy nem vallásos

2010. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
11%

A Hit Gyülekezete a legnagyobb pénznyelő.

Nem kényszerítenek,hogy fizess,de úgy prédikálnak,hogy rosszul érezd magad,ha nem adod oda a pénzedet.

2010. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
87%

Bevallom, én is jártam közéjük, családommal együtt. Bizonyos szempontból jó volt egy közösséghez tartozni, együtt ünnepelni a Mindenhatót.

Viszont a prédikációk már gondot okoztak. Felvetettek egy témát, s ehhez kerestek igazolásul szövegeket a bibliából. Ez általában nem volt több 1-2 mondatnál. Vagyis kiragadták a környezetéből. De ha elolvastam a többit, akkor számomra teljesen más értelmezést jelentettek azok a mondatok.

No és az adományozás... Valóban úgy prédikáltak, hogy rosszul érezted magad, ha nem adtál, vagy csak keveset.

S mind e közbe a fő prédikátor büszkén mutogatta a több száz ezer Ft-os krokodil bőr cipőjét, mondván, hogy őt megsegítette az Isten.

Szerintem a vallásnak leginkább a szeretetről kellene szólnia, s nem arról, hogy kizsigereljünk másokat.

Viszont volt pár pozitívum is:

Rádöbbentem arra, hogy Isten szeret. A hibáimmal együtt is!!!

Megértettem, hogy életemben a legfontosabb dolog a szeretet. Amit nem pénzzel, hanem leginkább példamutatással, és mások segítésével lehet éreztetni. Nem kell nekem és családomnak anyagilag belerokkanni abban, hogy igazoljam, Isten hívő emberek vagyunk.

S ami a fő: a hitem nincs se helyhez, se meghatározott időpontokhoz kötve. Istent bárhol megtalálom, ahol vagyok, bármikor választ kaphatok kérdéseimre, hisz a szívemben és a lelkemben él.

Ha gondolod mutasd ezt meg a barátodnak, talán egy volt gyülisnek hinni fog.

2010. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
42%
A pobléma az,hogy nincs érv,nincs semmi,amivel rá tudnád ébreszteni,hogy mekkora butaság,amit csinál,illetve amit ott csinálnak,(a hit nagyon jó dolog,a kérdés,hogy összhangban vannak a tetteink vele?)(ugyanis a Bibliában szó sincs ájulásról,kézrátéttel való gyógyitásrol,azok már megszüntek!)
2010. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!