Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha egy barátomat...

Mit tegyek ha egy barátomat behálózta egy hitgyülekezet nevü szekta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 12:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%

Most akkor szó sincs róla, vagy megszűntek?


Van róla szó és nem szűntek meg! Amikor Isten jelenlétében van az ember, vagy kapja Isten szellemét egy csatornán, akkor nem bír megállni a lábán.


Jelenések könyve:1:17 Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

Apostolok Cselekedetei:9:17 Elméne azért Ananiás és beméne a házba, és kezeit reá vetvén, monda: Saul atyámfia, az Úr küldött engem, Jézus, a ki megjelent néked az úton, melyen jöttél, hogy szemeid megnyiljanak és beteljesedjél Szent Lélekkel.

Apostolok Cselekedetei:28:8 Lőn pedig, hogy a Publius atyja hideglelésben és vérhasban betegen feküvék. Kihez Pál beméne, és minekutána könyörgött, kezeit reá vetve meggyógyítá őt.

2010. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
46%

A gyülekezeteket sem lehet egyöntetűen megítélni, ahogy semmi mást sem. A szomszédomék például nagyon rendes helyre járnak, még a testvérem is elmegy velük néha pedig nem hívő, csak jól érzi magát a közösségben. De biztosan vannak olyan gyülekezetek, amik veszélyesek vagy ostobasággal vannak tele. A helyedben megbeszélném ezt a barátoddal főleg abból a szempontból hogy te félted őt ettől a dologtól és megmutathatnád az itt leírt rossz tapasztalatokat is.

A kézrátételes gyógyítás nemlétéről vitatkoznék, ugyanis nem hogy nem létezik, de magam is művelem. Egyszerű energetikáról van szó amit a fizika törvényei alapján is le lehet írni, ha valaki nagyon cinikus és nem hisz a tapasztalatainak Nyilván nem azon a szinten amit a Biblia emleget, de tény hogy energetikával való gyógyítás már akkor is létezett. Ne azonosítsuk a keresztény túlzásokat a valósággal.


egy Reiki Mester

2010. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy a barátja nemfog hallgatni a kérdezőre,mert agymosáson esnek át és észérvekkel meggyőzhetetlenek.

Azt mondják a gyülitagok,ha egy kívülálló észre akarja téríteni őket,hogy megszállta őket a Sátán és el fognak kárhozni,mert nem azt szajkózzák,amit Szent Sándor mond.

2010. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
29%

Igen, agymosáson estünk át és Jézus mosta át az agyunkat. Attól, hogy hívőkké lettünk, még nem harapunk, nem ártunk senkinek! Sőt! Nagyon sokat segítünk az elesetteken és anyagilag is támogatunk sokféle karitatív munkát és részt is veszünk benne fizikailag.

Meglátod, hogy a barátod JÓ irányba megváltozik. Te is értékelni fogod.

2010. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ja.Mikor mi felajánlottunk rengeteg ruhát-cipőt azzal,hogy nincs autónk,érte kéne jönni.azt állították,nincs autójuk(!!!).Közben annyi tagnak van autója,hogy el sem férnek a parkolóban.

Ha készpénzt ajánlottunk volna fel ilyen feltételekkel,biztos hogy lett volna autó.

Ennyit a jótékonykodásotokról.

2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
40%

Üdv


Szerintem örülj neki...A Hit Gyülekezetében az evangéliumot hirdetik, ami az örömhír, hogy Jézus meghalt mindenkiért a kereszten. Mondok egy példát, hátha érthetőbb lesz:

Elítélnek mondjuk drogdealerkedésért, és vki jelentkezik a bíróságon, hogy leakarja tölteni a büntetésed.

Na valahogy ez így van az ember és Jézus között, "csak" Ő meghalt érted.

Reagálva olyan megjegyzésekre, hogy csak a pénzt szívják el az embertől: A Biblia egyértelműen ír a tizedről, szal ez nem a Hit Gyüli találmánya, továbbá az adakozásról, ami nem kötelező, de szintén említi a Szentírás.

Annak jobban örülnétek, ha az állam pénzelné és az adófizetők pénzéből? Akkor meg azért lenne mindenki felháborodva.

Sokan csak szektáznak, de nem is voltak még ott, vagy csak hallják másoktól...Sztem megér egy személyes tapasztalatot h milyen ott lenni, és mielőtt vki azt hinné h belépő van: NINCS, teljesen ingyenes.

2010. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

Ma 22:02-es!

Te meg én már beszélgettünk erről a ruha-cipő dologról, bár akkor még csak cipőtök volt sok, azóta már ruhát is felajánlottatok volna?

Megkérdezhetem, hogy hogyan döntöttetek az mellett, hogy a Hit Gyülinek ajánljátok fel azt a sok cuccot?

2010. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Azóta sajnos elhunyt Édesanyám,és utána maradt sok jó ruha.

Mivel nem kegyeskedett érte eljönni senki,hajléktalanoknak osztottuk el,több zsák cipőt meg ki kellett dobnunk,át kellett adni a vevőnek a műhelyt,ahol voltak.

Évekig jártunk a Hit Gyülekezetébe,még as dicső BS-időkben :),ezért akartam nekik felajánlani.

2010. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
78%

Valóban, a belépés díjtalan. Viszont a részvételre már nem mondhatom ezt.

Mint azt már írtam, minden prédikáción van adomány gyűjtés. S ha nem adsz, vagy csak keveset, akkor megszólnak.

Akkor számoljunk egy kicsit: Hetente minimum 2 alkalommal illik megjelenni - 1 helyi és 1 Bp.i -. Az átlagos adományozás, amit szinte el is várnak, felnőtteknél min.1000.-Ft, gyerekeknél 500.-Ft. Persze nem az egészen kicsi, de a kb. 9-10 éves gyerekekről beszélek, akik aktívan végighallgatják a prédikációt. Nos ha így számolunk, akkor ez egy átlagos 4 tagú családnál havi szinten minimum 20.000.-Ft. S ugye még ott van a jövedelmedből származó tized is, amit illik beadni a helyi közösségnek. Ez minimum, havi 8-10ezer Ft fejenként. Vagyis a családi költségvetés máris megrövidül havonta 30-40ezer Ft-tal.

S ha ezt nem teszed meg, akkor könnyen a helyi prédikátor céltáblájává válsz. Majd hogy nem ujjal mutogatnak rád.

De itt még nincs vége.

Nem beszéltem még az egyéb kiadásokról.

Rengeteg kiadványt, könyvet, kazettát, Cd-t árulnak. Ezeket persze hasznos dolognak tartom, én is sokat megvásároltam belőlük. De ha úgy érzed, a pénztárcád nem engedheti meg egy-egy újabb mű beszerzését, hát szintén csak a csípős megjegyzéseket kapod.

Más: mivel ez egy nagy közösség, azt mondják, azzal is segítjük egymást, hogy bárminek a beszerzésekor, vagy munka végeztetésekor egymáshoz fordulunk. Annak idején én is így gondoltam. Kedves gyülis társaim pedig segítettek. De nem rajtam, hanem magukon.

Az egyik egy olyan szódás ballont adott el nekem, amit már nem lehetett töltetni. Persze vissza nem vette.

A másikhoz elvittem javíttatni a Tv-met, hát annyit kért érte, hogy abból már majdnem egy új Tv-t vehettem volna.

De a csúcs az volt, amikor építkeztünk. Természetesen felkerestem a gyülis vállalkozó társaim, s árajánlatot kértem egy tető cserére. Hát leesett az állam. Annyit akartak kérni ami az egész építkezés költségeinek több mint a felét elvitte volna. S ugyan így jártam a központi fűtés szereléssel kapcsolatban is. Mondanom sem kell, hogy nem velük végeztettem el munkákat. De persze ezért is megjegyzéseket kaptam.

Persze vannak rutinos öreg rókák is, akik le tudják csökkenteni a költségeiket.

Pl.: amikor adományozásra kerül a sor, rendszeresen transzba esnek. Így őket kikerülik. A fizetésüket lehazudják a béka s...e alá. Aztán vannak akik összeállnak, közösen veszik meg a kiadványokat, s cserélgetik egymás között.

No és a bűnmegvallás: egy kiválasztott embernek meg kell vallanod a bűneid. De tanúja voltam, amikor ezzel visszaéltek, s szinte kipellengérezték az egyik illetőt. S ha valaki nem akar így járni, hát az inkább hazudik.

Hát én nem akartam így élni. Ez képmutatás, s szerintem az igazi isteni szeretet kigúnyolása.

Többek között ezért is hagytam ott őket.Más részt meg nem engedhetjük meg magunknak, hogy havonta több tízezer Ft-ot csak erre fordítsunk.

Ja és még egy: a több év alatt egyszer sem voltam tanúja annak, hogy bármi féle karitatív tevékenységre fordították volna a tőlünk beszedett pénzeket.


Van egy javaslatom: akit érdekel valójában miről folyik a prédikáció, hát vásároljon meg pár erről szóló Cd-t vagy kazettád, amit a gyülekezet kiadott. Hallgassa meg nyugodtan, s olvassa el az említett bibliai fejezeteket. De ne csak azt az 1-2 mondatot, hanem az egész fejezetet. S rögtön rájön, hogy mi a különbség a bibliában leírtak és az éppen meghallgatott prédikáció között.

2010. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
29%

Kedves 9:56-os hozzászóló


Nem értek egyet azzal, hogy kényszerből kell adni, ugyanis a Biblia is azt mondja, hogy a jó szívű adakozót szereti az Úr, felhívnám a figyelmet a szegény özvegyasszony példájára aki mindössze 2 garast adott, de Jézus azt mondta, hogy az ő adománya többet ér az összes többinél. De mér mondta ezt? Mert jó szívvel cselekedett az özvegyasszony. A többiek pedig csak megszokásból. Szóval ha te mondjuk 200 Ft-ot adsz be jó szívvel, míg vki más mondjuk 1000 Ft-ot megszokásból, Isten előtt a te 200 Ft-od többet ér, és ez a lényeg szerintem.

A vállalkozásokhoz sajnos nem tudok nagyon hozzászólni, de mindenkinek egyéni szabadsága van arra, hogy kivel dolgoztat.

Én nem állítom, hogy a gyülekezet 100% ig tökéletes, mert akkor hazudnék, de nincs egy 100%-os egyház sem.

Egy kérdés: Ki szól meg, ha nem adsz? Nekem volt olyan, hogy nem adtam, de nem szólt meg érte senki.



Minden jót. :)

2010. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!