Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha egy barátomat...

Mit tegyek ha egy barátomat behálózta egy hitgyülekezet nevü szekta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 12:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
69%

A Sándor típusszövegét szajkózod a jókedvű adakozóról.

Neki ugyan mndegy,hogy jó vagy rossz kedvvel adod oda a kis pénzedet,ő abból ugyanúgy luxus módon él.

Ha jól emlékszem,Jézus és a tanítványok sem voltak épp kőgazdagok..

Nem szólnak meg,ha nemadsz,de olyan lelki nyomás alatt vagy,hogy rosszul érzed magad,ha nem tudsz adni.

Értelmes ember tudja,hogy az adománya nem biztos,hogy Isten,hanem inkább Szent Sándor és díszes csapata javát szolgálja.

Volt már egyszerű hívő Sándor villájában?

Valószínűleg erősen meglepődnénk...

2010. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
33%

De ez nem Sándor típusszöveg...

Nyisd ki a Bibliád és olvasd el! 2Kor 9 rész olvasd el az egészet, azért, hogy ne mondhasd azt, hogy csak egy részt veszek ki belőle. Az egész az adakozásról szól.

Vagyis a Biblia ír róla, ergo: nem Hit Gyülis találmány--->nem a Sándor találta ki.


Minden jót :)

2010. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
55%
De az adakozás gyakrolatialg kötelező vagy önkéntes? Kinek kell adakozni? Sándornak vagy a szegényeknek?
2010. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
62%

Hivatalosan nem a Sándornak,a valóságban ő és talpnyalói élnek jól a pénzből.

Sándorunk szépen felhasználja a fenti bibliai idézetet a saját hasznára :)

2010. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
91%

Valóban a biblia is a jókedvű adakozásról szól. S nincs megszabva, hogy mennyit adakozol.

De én amit leírtam, azt tapasztalatból írtam. volt úgy, hogy nem tudtam adni, csupán 200 Ft-ot, s hangosan a többiek előtt előtt rám szóltak, hogy nyissam ki a bukszámat s ne nézzem, hogy menyit mennyit adok, mondván az úr többszörösen adja vissza majd.

Nagyon sok megalázó tapasztalatom volt az adakozással kapcsolatban. Pl. egyszer mikor kérdezték, hogy mikor adom be a tizedet, és azt mondtam, hogy nem tudom, mert az éves villanyszámlát kel befizetnem, akkor is lehurrogtak. s azt mondták, nem vagyok igaz keresztény, ha csak magamra gondolok, és nem adakozom a választott gyülekezetemnek.

Én inkább segítek a valódi szegényeken. Mindig úgy, ahogy épen tudok, s ahogy a helyzet kívánja. Ha kell, csekély pénzzel, élelmiszerrel, a két kezem munkájával, vagy csak jó szóval. Szerintem ez többet használ, mintha a már eleve gazdag emberek pénztárcáját tömném tovább.

2010. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!