Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sola Scriptura Teológiai...

A Sola Scriptura Teológiai Főiskola ugye az adventista közösséghez kapcsolható?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 10:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

De ugye a bibliaszov.hu NEM az ő oldaluk?


Ott nincs konkrét felekezet feltüntetve, hanem olyan protestáns felekezetközi.

Erről tudtok bővebb információt adni?

Köszönöm!

2017. júl. 21. 16:45
 12/34 anonim ***** válasza:

Talán reformátusokhoz köthető valamennyire. De én sosem szerettem azokat az oldalakat, ahol nem szembetínű a felekezet. Mivel számos keresztény felekezet van, gyakran nagyon eltérő tanítással, ezért félrevezetés elsumákolni.


Én például a szentiras.hu oldalt használom, bár nincs magyarázat, de 4 teljes (+1 Újszöv.), leggyakrabban használt fordítás fent van rajta. Nyelvezete szerintem a Káldi félének kiemelkedően jó. Ráadásul nincs susmus, hogy kihez köthető. Bár mivel nem magyarázó jellegű oldal, mindegy is lenne, ezért tudom ajánlani felekezettől függetlenül.

2017. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Beleolvastam, szerintem is református. De óvatosan vele. Itt egy cikk:

[link]


Megszólja azokat, akik másképp dicsőítenek és leszólja a pünkösdi-karizmatikus vonalat. Amit én megtanultam az évek alatt az az, hogy el kell szaladni az olyan helyről hátra sem nézve, ahol a másik felekezetet beszélik ki. Ha nálunk ez megtörténne, akkor többé nem mennék vissza a gyülekezetembe.

Nem a mi dolgunk megmondani, hogy ki hogy dicsőítsen, higgyen, vagy épp milyen kapcsolatot ápoljon Istennel.

Amúgy Dávid szerette nagyon hangos zenével és énekkel táncolva dicsérni az Urat. :)

2017. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

A Sola Scriptura az Adventista Egyházról leszakadt csoport, a KERAK iskolája, ezért nem látod rajta hogy adventista. Javaslom keress rá az Adventista Teológiai Főiskolára, ott fel van minden tüntetve :)



A biblia.hu magánkézben van, a Bibliasulit pedig egy szervezet működteti, egyik sem az adventista egyház oldala. Más kérdés hogy adventisták működtetik, de nem az egyház hivatalos oldalai. Az adventista egyházban én amúgy ezt nagyon szeretem, hogy nagyban épít a laikus emberekre, szervezetekre, nem központosított teljesen.

A Bibliasulin amúgy oktató vagyok, és mielőtt megítélnétek az oldalt, javaslom hogy nézzetek bele néhány tanfolyamba, nagyon sok témából lehet választani, és igenis nagy hangsúlyt fektetnek Jézusra és a kegyelemre.

2017. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

#14


"A Sola Scriptura az Adventista Egyházról leszakadt csoport, a KERAK iskolája, ezért nem látod rajta hogy adventista. Javaslom keress rá az Adventista Teológiai Főiskolára, ott fel van minden tüntetve :)"


Köszönöm szépen.

Az ATF oldalán, kis keresés után, de valóban megtalálható, hogy kik állnak mögötte.

A Sola Scriptura-n továbbra sem találok semmilyen utalást, így az megtévesztő.



"A biblia.hu magánkézben van, a Bibliasulit pedig egy szervezet működteti, egyik sem az adventista egyház oldala. Más kérdés hogy adventisták működtetik, de nem az egyház hivatalos oldalai."


Még ha nem is konkrétan az egyház oldala, a működtetők szellemisége (akik adventisták) nagyon fontos. Ők a Hetednapi Adventista közösséghez tartoznak, vagy a KERAK-hoz? Ha már ezt a két közösséget továbbra is meg kell különböztetni.



"Az adventista egyházban én amúgy ezt nagyon szeretem, hogy nagyban épít a laikus emberekre, szervezetekre, nem központosított teljesen."


Szerintem a túlzott központosítás éppúgy probléma, mint a túlzott decentralizálás. Ezt általában értem, és nem vonatkoztatom most ezt az adventista csoportokra. Csak ha már amlítetted ezt a pontot, arra reflektáltam.



"A Bibliasulin amúgy oktató vagyok, és mielőtt megítélnétek az oldalt, javaslom hogy nézzetek bele néhány tanfolyamba, nagyon sok témából lehet választani, és igenis nagy hangsúlyt fektetnek Jézusra és a kegyelemre."


Az adventista intézményekben kell-e Ellen G. White írásait olvasni? Gondolom, legalább indirekt módon ismertetik az írásait. Őt valóban próféta nőnek tartják az adventisták?

2017. júl. 21. 22:07
 16/34 anonim ***** válasza:
34%

Rámentem a bibliasuli lapjára. Első, amit megláttam, az az egészséges étkezésről szóló téma. Tudod, vannak, akik azt hiszik, hogy nem ehetnek bizonyos dolgokat... Oké, tovább léptem. A következő oldalon az egyik lecke címe:a hitehagyás.

( [link]


Ez döbbenet. És eszik mégis, pedig rothadt gyümölcs.

2017. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"A Bibliasulin amúgy oktató vagyok, és mielőtt megítélnétek az oldalt, javaslom hogy nézzetek bele néhány tanfolyamba, nagyon sok témából lehet választani, és igenis nagy hangsúlyt fektetnek Jézusra és a kegyelemre."


Belenéztem, nem csak most, de korábban is. A sajnálatos az, hogy 12 nagy témából csak 4 szól a lényegről (abból is több sajátos fényben), 8 pedig valami teljesen másról. Előszeretettel szeretnétek megszabni az emberek hétköznapjait minden tekintetben, szeretitek pocskondiázni a keresztény egyházakat, különösen a katolikus Egyházat, de azon protestánsokat is bíráljátok a pápának szentelt sok oldal hosszúságú irományban, akik a megbékélés útját választják. A próféciákat sajátosan kiforgatjátok írásaitokban, a JT-khoz hátborzongató hasonlósággal.


Szóval lehetne benne találni sok rothadt gyümölcsöt, ahogy előző hozzászóló írta.


Ez egy nagyon kerülendő, hamis oldal.


"Más kérdés hogy adventisták működtetik, de nem az egyház hivatalos oldalai."


Ettől még susmus amit műveltek. Ismerek számos laikus, nem hivatalos személy vagy szervezet által írt blogot, akik mindig feltüntetik, hogy mely felekezet szemszögéből írnak, legyen az katolikus, evangélikus vagy más protestáns egyház vagy gyülekezet.


De lehet csak túlreagálom, mert sosem szerettem az efféle megtévesztést és félrevezetést.

2017. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Hallgatag.

Azt mondod el kell szaladni onnan ahol a másik közösséget becsmérlik?

Olvasd már végig újra amit itt írtál! Te most mit csinálsz? (Gerenda, szálka)


Ha valaki az Adventista főiskolára akar menni az válassza az Adventista névvel ellátott főiskolát.


A bibliasuli.hu oldalnál is rá lehet jönni kik működtetik.

De talán nem is az a fontos melyik felekezethez menjen aki azt tanulja hanem a Biblia. Senkit nem csábít sehova. Ez csak egy lehetőség a Bibliát tanulni othon. Ez nem jelent elkötelezettséget.


Nem tetszik, hogy Ellen White könyvet is javasolnak olvasásra?

Mutass már nekem olyan diákot aki iskolába jár és minden könyvet elfogad amit olvasni kell. De olvasni kell, mert ez a szabály abban az iskolában. Ez nem azt jelenti, hogy el is kell fogadnia.

2017. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 changename ***** válasza:
34%
Máté 5:11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.
2017. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
59%

18: amit linkeltem oldal, ott a pünkösdi oldal volt szapulva, tanácsom:mivel az ilyen viselkedés nem keresztényi, inkább sátáni, ezért futás onnan. Hogy te ezt elfogadhatónak tartod, az a te magánügyed.

Az adventista oldalról linkelt tanulmány szintén megszól egy másik felekezetet, ráadásul hitehagyottnak bélyegzi, egy keresztény az ilyen tanítást nem fogadja el. Hogy van, aki két pofával zabálja az ilyen romlott és Krisztushoz semmi köze tanítást, az megint csak az egyén dolga, de egy értelmes ember menekül olyan helyről, ahol mocskot szolgálnak fel tiszta eledel helyett. Ez van. Ez nem szálka és gerenda, hanem a sátáni tanítás elutasítása.

Majd ha az evangéliumot hirdeti az oldal, ha minden betűjében a Krisztus szeretetét hirdeti, akkor majd keresztény lesz, de addig csak egy agydaganatos nő törvénykező tanításainak a terjesztője.

2017. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!