Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmeleti kerdes, hazasodhatok...

Elmeleti kerdes, hazasodhatok ujra templomban?

Figyelt kérdés

Nem mintha aktualis lenne, tenyleg csak elmeleti a kerdes. Ha en evangelikus templomban hazasodtam, es utana elvaltam, akkor lehet ujrahazasodnom protestans templomban, ezzel tisztaban vagyok.

De ha valamiert ugy hozza a sors, hogy katolikus esküvöt szeretnenk mondjuke gy katolikus ferfivel( aki meg nem volt hazas), akkor lehetseges ez? Onnan jött a gondolat, hogy az evangelikus esküvö az csak a polgari hazassag megaldasa, tehat a szo szoros ertelmeben nekem sem volt katolikus esküvöm. De megis van hazassaglevelem...

Nem kell oltogatni nem keszülök ferjhez menni, csak erdekel a dolog.


2017. júl. 26. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnezest rosszul fogalmaztam: " a szo katolikus ertemeben nekem sem volt templomi esküvöm" igy több ertelme van a mondatnak
2017. júl. 26. 19:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! a vőlegényed beszélje meg a plébánián.
2017. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Elvileg igen, mert a katolikus esküvő szentségi, míg a protestáns csak egyszerű szertartás.

Ha szentségi házasságod lenne, akkor nem lehetne szó újbóli házasságkötésről.

2017. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem.

Családban van rokon, aki érvényteleníttette a katolikus templomi házasságát. Igaz, hogy jó pár év volt neki, de sikerült. Viszont

a mostani felesége (3 gyerekük van), nem akar templomi esküvőt...


Úgyhogy manapság minden megoldható...

2017. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezek ilyen speciális esetek és nem is áll fent mindig az érvénytelenség esete. Persze lehetséges olykor, egyik ismerősünk testvére is pont így volt.
2017. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Akkor jöjjön egy kis elmélet a protestáns (evangélikus) szentségekről. A mi felekezetünkben egy hármas kritérium rendszernek kell megfelelni valaminek, hogy szentségként tekintsünk rá:

- Látható jele van,

- Az örök élet reménysége fűződik hozzá,

- Jézus rendelte el.

Ennek a feltételnek a katolikus hét szentségből csak a keresztség, és az úrvacsora (oltári szentség) felel meg.

A házasság ennek a rendszernek egyik pontjában sem felel meg, egyrészt nincs látható jel, mint a víz, a kenyér, vagy a bor, másrészről, nincs olyan ígéret a Bibliában, hogy valaki elnyeri az üdvőséget, ha megházasodik. Jézus ugyan említést tesz a házasságról, de nem ő rendeli el, viszont Márk evangéliumában megtalálható, hogy "mert a teremtés kezdete óta az embert férfivá és nővé teremtette az Isten. Ezért elhagyja az ember apját és anyját, és lesznek ketten egy testté, úgyhogy ők többé már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember el ne válassza."

Így ugyan nem szentség az evangélikusoknál a házasság, de nem kevesebb értékű, mint a katolikus. Isten előtt nem lehet elvállni, az első marad a társad őelőtte életed végéig, mert megfogadtad neki, és ő egybeszerkesztett vele. Nem értek egyet a felekezetnek azzal a tanításával, hogy ennek ellenére összead elvált embereket, pedig szembe megy a saját tanításával.

2017. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem baj 6., ma a világvége előtt egy perccel, amikor egy teflonsütő és egy ruhafogas is egybekelhet, ne akadályozzuk senkinek a boldogságát, újrakezdését. Nem mi ítélünk, és a rossz és a jó végig velünk marad, "nehogy a konkollyal kitépjük a gabonát is" A halál pillanatáig változhatunk - lásd jobb lator.
2017. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ne nyissunk hitvitat. :)

Elsö: bocsi, de ezen olyan jot mosolyogtam. Nem tud a völegenyem bemenni a plebaniara, mert nincs. Marmint nem plebania, hanem völegeny. :)) Szintisztan elmeleti a kerdes, csak gondolkoztam rajta es nem tudtam a valaszt. Ha valaha aktualis lenne, nyilvan utanajarok.

Köszi a valaszokat.

2017. júl. 26. 23:06
 9/13 anonim ***** válasza:
... gyanús vagy te nekünk azért, holdvilágos éjszakán nem a parciális differenciálegyenletekről elmélkedsz...
2017. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Katolikus egyházjog szerint lehet, amennyiben az egyik fél katolikusnak van keresztelve és nem áll fenn házassági akadály. Házassági akadály lehet, ha még mással van érvényes polgári házassága is, tehát azt addig rendezni kell.
2017. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!