Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják, hogy az élet...

Miért mondják, hogy az élet igazságos, és mindenki mindent visszakap az élettől?

Figyelt kérdés
Ti hisztek ebben? Mert én nem. Hitler például hol kapta vissza azt, hogy megölt rengeteg embert? Vagy akit ártatlanul "boszorkányság" vádjával megégettek az ókorban, azt az elrendelője hogyan kapta vissza?
2010. máj. 23. 18:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Hogy Hitlet hol kapta vissza? Szerintem, amikor elveszítette a háborút, nem jött létre a harmadik birodalom sem az árja faj és a zsidók sem tűntek el sőt. Nem hiszem hogy az utolsó órájában arra gondolt volna: Megcsináltam. Szerintem még az utolsó percében mint III Richard: országomat egy lóért. Nem vigasz tudom, de ő egy bukott diktátor, akinek semmi nem jött össze, mert Németország nem is egy számottevő hatalom a világban sem a unióban.

"


Jó, de nem érted? Semmit nem kapott vissza abból a kínból, amit sok ezer embernek okozott! Hol kapja ezt valaki vissza? A halál után? Hát ez szép és jó, már ha hisz benne valaki...

2010. máj. 23. 21:56
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem a fájdalom a fontos, az elmúlik magától általában. Nem az okozott fájdalmat kapod vissza, nem is értem miért kell ebben hinni. Ha önzetlenül adsz, segítesz, támogatsz, odaállsz, és nem vársz soha semmit, nem várakozol a jövő felé, nem szükségből teszed (nem teremtesz képzeletbeli szükséget magadnak), akkor kellemes meglepetések érhetnek, amikor nem is várod, és sokszor onnan, ahonnan tényleg dehogy is várnád. Csak tedd, amit kell. Még az érzelmi háttér is elhagyható. Elegendő a legapróbb ok nélkül adni. Ez egyébként lehetne a valódi szeretet definíciója is. És ne kérdezd, miért csöppen vissza rád a bőkezűséged. Valószínűleg csak az emberség szül emberséget maga körül és valódi javak jönnek létre, amik hordozzák azt a plusz örömöt, amit az odaadás jelent és okoz.
2010. máj. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Nem az okozott fájdalmat kapod vissza, "


Szóval akárki bűntelenül elkövethet akármit, ha van elég esze, hogy a törvény kezéből kicsússzon? Nem teljesen az, amit Jézus állítólag tanított.

Magyarán az élet nem igazságos.

2010. máj. 24. 09:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Jó oké a hozzászólásaidból ítélve vagy egy tizenéves naiv tini vagy, vagy csak megrekedtél az ő szintjükön, de a büntetés és az hogy mi okozza a legnagyobb vagy általában a fájdalmat valakinek minden esetben más és más. Például ott van Détár Enikő, aki diliházba került azért, mert nem vezethetett egy napi ötperces műsort, amiben 5 mondatot mondott és a kutya nem nézte. Neki a hangszálgyulladás is büntetés a sorstól.

Van akinek a libatömés nagyobb tragédia mint a gyermekének elvesztése (Brigitte Bardot például)

Úgyhogy jól van ez elrendezve, mert azt kapja mindenki amit megérdemel és ami igazi fájdalmat okozhat számára.


Ja és a középkorban illetve a XVII században égettek boszorkányokat nem az ókorban.

2010. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, elírtam.

Tizenévesnek tizenéves vagyok, de naivnak nem tartom magam. Egyszerűen gyakran hallottam már ezt a mondást, és szeretném tudni, hogy milyen logika áll mögötte, vagy hoyg mi alapján állítják ezt.

2010. máj. 24. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!