Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szabad egy rossz...

Miért nem szabad egy rossz házasságban boldogtalannak lenni?

Figyelt kérdés

A kérdésem kizárólag keresztényeknel szól, trollok kíméljenek.


Tehát nagyon sokszor látom azt a véleményt, hogy tilos a válás. Rendben. De azt is látom, illetve olvasom a Bibliában, hogy nyomorúságban is legyen hálás az ember.


Tehát ha van egy nagyon rossz házasság, ahol a nő verve, csalva és alázva van, akkor tilos válni és tilos kétségbeesni, helyette hálát kéne érezni?

A kérdésnek van alapja, így amikor írtok, akkor egy embernek írtok építőt vagy épp rombolót.


2017. aug. 12. 18:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

Jézus teljesen egyértelműen kijelentette, hogy Isten amit egybekötött, ember szét nem választhatja.

Ha olyan egyháznak a tagja, amelyik komolyan veszi Isten szavát és nem engedélyezi a válást, ott is meg lehet vizsgálni, hogy eleve érvényes volt-e a házasság. Nem egy rövid procedúra, de olykor kimondják, hogy érvénytelen volt.


Ha ez a lehetőség nem jön szóba, vagy nem érdekel, akkor is elhagyhatja férjét. Csak ilyenkor nem házasodhat újra.


+Tegye meg a feljelentést, mert állampolgári kötelessége. A családon belüli erőszak súlyos vétek, mind egyházilag, Isten előtt, mind polgárilag, a bíróság előtt.

2017. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A félelem nagy úr. Egy bántalmazott nő nagyon ritkán megy a hatóságokhoz. Sajnos.
2017. aug. 12. 19:04
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Jó lenne, ha nem egy kibicnek semmi se drága vallási tanításra tennéd fel az életedet, hanem kilépnél egy bántalmazó kapcsolatból, amivel egész életedben csak szenvedsz. Ja, hogy most én egy troll vagyok? Hát, nem én pusztulok bele az elfogadhatatlan kapcsolatba!
2017. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

A házasság az az intézmény mely által Isten boldogságra szeretné vezetni az embert.

Erre a kapcsolatra különösen igaz,a "szolgáló szeretet"isteni elve.(Nem azért házasodom meg,hogy valaki boldoggá tegyen engem,hanem azért,hogy akit szeretek,azt boldoggá tehessem szellemi,és testi értelemben.)Az én boldogságom kulcsa,a szeretett társ boldogsága,boldogulása,az én szolgálatom révén.


Bizony,vannak olyan emberek,akiket képtelenség boldoggá tenni,ha beleszakadunk is.Ilyenkor ez,nem a mi szeretetünk,erőfeszítéseink,bölcsességünk,kitartásunk,igyekezetünk hiányossága miatt van,hanem a társ képtelen a boldogságra.Ilyenkor jó megkeresni a képtelenség okát,és az okokat kell elhárítani!


Sok ember,mint a méhecske,minden beporozni váró virágra rászáll.Ez,alapvetően két okra vezethető vissza:


1.Állati szinten él.Nincsenek erkölcsi normái.Ezt "borderline"szindrómának nevezzük.Ezekkel a szerencsétlenekkel nem sok mindent lehet kezdeni.


2.Nincs tudatában,hogy az ő boldogsága kulcsa a SZERETETT társ boldoggá tevése testi,és szellemi értelemben.Nem ismeri a társ testi,és szellemi tulajdonságait,igényeit.

Ez,CSAK nyílt kommunikációval,odafigyeléssel,odaadó szolgálattal korrigálható.Meg kell tanítani őt,hogy miként tehet téged boldoggá szellemi,és testi értelemben!

Aki azt mondja,hogy találja ki a társa,megérdemli a boldogtalanságát,mert értelme vetekszik egy veréb képességeivel!


Az az ember,aki boldoggá tehette szeretett társát,nem csalja azt meg,nem bántja,hanem vigyáz rá,mint féltett kincsére.A boldoggá tett ember mérhetetlen erővel bír,és a csillagokat is hajlandó lehozni az égről.


Mit tegyen egy ember,egy boldogtalan házasságban?


Meg kell próbálni mindent a boldogulásért,de ha a társ állati ösztönök szintjén áll,keresni kell más boldogítnivalót!

2017. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

..."Jézus teljesen egyértelműen kijelentette, hogy Isten amit egybekötött, ember szét nem választhatja."...


Itt talán értelmezési probléma van. Földi viszonylatban egy földi ember köti össze a feleket, aki nem igazán vizsgálja az összeférhetőséget és az összeillőséget. rábízza ezt a felek önkéntes és egybehangzó nyilatkozatára. Ha a házasság mégis rosszul sül el (azaz a felek tévedtek az összeillőséget tekintve), akkor miért kell úgy tenni, mintha Isten kötötte volna össze a feleket ???

2017. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Tudsz érdemben válaszolni a kérdésre?


Tehát, aki ellenzi a válást, ebben az esetben mit tanácsolna? Maradjon meg a szenvedő nő ebben a nyomorúságos házasságban, csak mert Pál azt írja, hogy a válást nem engedélyezi? Utána pedig nem mehet férjhez a nő, ha ez mégis megtörténik, hanem maradjon egyedül?


Aki egy ilyen házasságba tenyerelt, az soha nem lehet boldog ebben az életben?

2017. aug. 12. 19:29
 7/24 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a nő tehet arról, hogy verik, csak mert nem teszi boldoggá a férjét??? Milyen beteg tanítás ez???
2017. aug. 12. 19:31
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

", ahol a nő verve, csalva és alázva van, akkor tilos válni és tilos kétségbeesni, helyette hálát kéne érezni?"


A Biblia két okot enged meg, amiért válhatsz: hűtlenség (Máté 5:32), és hitetlen társ (1 Korinthus 7:15).

Az alázás és verés pedig nem utal krisztusi hitre, akkor se, ha hívőnek mondja magát az ember.


Mindenesetre legjobb ha meg tudják beszélni a dolgokat, van TÉNYLEGES bűnbánat a bűnös féltől, és megbocsátás a szenvedő féltől.


Nem ismerem minden egyház álláspontját, de az általad említett radikális helyzetben szerintem senki sem erőltetné az együttélést, legfeljebb a "hivatalos" válást és újraházasodást nem engedélyezné mindegyik egyház.

2017. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!(7.Hsz!)


Érdekes értelmezés!


Ha így félreértelmezed a férjed gondolatait is,ne csodálkozz,ha előcsalod belőle az állatot!



A férjed azért BOLDOGTALAN,mert nem tudott téged boldoggá tenni.(Talán nem is akar,mert nem tudja,hogy attól lehetne boldog,hogy téged boldoggá tehetett.)


Kérlek fuss neki még egyszer,és próbáld MEGÉRTENI azt,amit írtam!

2017. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mi rosszat írtam az #1 hozzászólásban?
2017. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!