Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szabad egy rossz...

Miért nem szabad egy rossz házasságban boldogtalannak lenni?

Figyelt kérdés

A kérdésem kizárólag keresztényeknel szól, trollok kíméljenek.


Tehát nagyon sokszor látom azt a véleményt, hogy tilos a válás. Rendben. De azt is látom, illetve olvasom a Bibliában, hogy nyomorúságban is legyen hálás az ember.


Tehát ha van egy nagyon rossz házasság, ahol a nő verve, csalva és alázva van, akkor tilos válni és tilos kétségbeesni, helyette hálát kéne érezni?

A kérdésnek van alapja, így amikor írtok, akkor egy embernek írtok építőt vagy épp rombolót.


2017. aug. 12. 18:42
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm Merete.
2017. aug. 13. 11:49
 22/24 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nagyon sajnálom ami veled történik:-(

Nem tudom mennyire ismerős neked az evangéliumok tartalma, és mennyire ismered benne a Krisztus tiszteletteljes magatartását a nőkkel?

A Biblia azt írja Istenről, ő maga a szeretet. Bármilyen törvényt ad az embernek, az mindig az irántunk való szeretetét tükrözi. Akkor hogyan is adna olyan törvényt, vagy alapelvet, amelyben ennyire kell szenvednie egy embernek? Félreértésről van szó.

Valóban a Biblia azt írja, amit az Isten egybeszerkesztett, azt ember ne válassza szét. De az az ember, aki a házasság szentségét megszegi, vagy "házaságyát tisztátalanná teszi", más megítélés alá esik.

Tehát ha a nő "csalva és alázva van", akkor:

Jézus Krisztus a hegyi beszédében kijelentette: „Ezenkívül megmondatott: »Aki elválik feleségétől, adjon neki válólevelet.« Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el” Máté 5:31, 32.

„Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el” Máté 19:8, 9

Egy keresztény a válásra adott ezen lehetőséggel élhet, ha szeretne, és az ilyen válás szabaddá teszi arra, hogy házasságot kössön.

2017. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre:


"Miért nem szabad egy rossz házasságban boldogtalannak lenni?"


Isten akarata,hogy minden ember boldog legyen.

Ha egy ember boldogtalan a házasságában,az Isten akaratával ellentétes.


Ő minden ember boldogságához,egy tervet adott.Meg kell találni ezt a tervet,s életünket ahhoz kell igazítani.

2017. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

A gond nem kicsi…

Én meg azt hittem, h én vagyok szar helyzetben a válásommal..

38F

2022. dec. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!